Symbian S60: přehled nových programů

Pošlete obsah displeje na monitor počítače nebo si nahrajte libovolně dlouhou přednášku. Také řidiči a závisláci na vesmírných střílečkách si přijdou na své.

PhoneScreen

PhoneScreen je nástroj, který dokáže zobrazit displej mobilní telefonu na vašem PC monitoru. To je vhodné třeba pro prezentace nebo rychlé získání otisku obrazovky. Spojení probíhá přes Bluetooth, Wi-Fi nebo dokonce internet v podobně GPRS/3G.

Hlavní rysy programu:

  • zobrazí aktuální obrazovku z mobilního telefonu na připojeném PC
  • jednoduché spojení přes BT, Wi-Fi nebo internet
  • přehledná a jednoduchá práce s programem
  • možnost kdykoliv udělat otisk (screenshot), který se automaticky uloží do PC jako obrázek
  • využití při prezentacích a akcích s podobným zaměřením

Program se samozřejmě skládá ze dvou základen, které mezi sebou pracují a přenášejí data. Jedna pro mobilní telefon a druhá pro váš počítač.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Autoři: Devlex
Dostupnost:
full, trial
Programovací jazyk:
C++
OS: Symbian
Stáhnout testovací verzi, Koupit18.29€, Koupit $19.99
Platforma: S60 3rd


SMSDump

Jistě se vám někdy stalo, že jste si omylem vymazali důležitou zprávu. Situací a možností, kdy se to může stát je opravdu hodně. Zákon schválnosti pracuje, ale s programem SMSDump ho můžete přelstít. Zálohuje totiž poslední zprávy do speciální paměti, kterou můžete kdykoliv vyvolat, SMS si přečíst nebo zpět nahrát do zpráv. Program pracuje nezávisle na sekci zpráv v telefonu, takže veškeré operace ve zprávách nemůžou ohrozit záchranou databázi SMSDump. Proč riskovat, když můžete mít jistotu?

Klepněte pro větší obrázek

Autoři: David Siorpaes
Dostupnost:
full
Programovací jazyk: C++
OS: Symbian
Koupit
Platforma:
S60 2nd


VITO AudioNotes

Šikovný program, díky kterému budete moci kvalitně a přehledně nahrávat přednášky, diskuse, telefonní hovory apod. Nabídne možnost nahrání ve dvou formátech, kterými jsou MP3 a WAV. Stačí stisknout jednu klávesu a nahrávání s možností velké škály nastavení může začít. Nastavit lze třeba citlivost mikrofonu, což znamená, že při hluku bude nahrávání zapnuto a při tichu se automaticky vypne. To se hodí při delší nahrávce pro úsporu paměti. Všechny nahrávky si můžete prohlížet v přehledném seznamu a řadit je podle velikost, data nebo jména. Výběr paměti telefonu nebo paměťové karty je samozřejmostí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Autoři: VITO Technology 
Dostupnost:
trial, full
Programovací jazyk: C++
OS: Symbian
Stáhnout testovací verzi, Koupit?€, Koupit $?
Platforma: S60 3rd


Wayfinder SpeedAlert Europe

Velice rozšířený program, který mnohé překvapí svou funkčností. Program je totiž přes Bluetooth spojen s GPS modulem, který určuje vaši polohu a dle obsáhlé databáze hlídá mnoho faktorů, které by vás mohli ohrozit. Jsou to radary, kamery, omezení v rychlosti a podobně. Zatím je v databázi přes 15 000 radarů a dalších omezení, na která vás program po přiblížení upozorní. Vy, jakožto uživatel, můžete také pomoci s rozvojem databáze, a to tím, že budete zadávat nové nástrahy a pak je sdílet.

Klepněte pro větší obrázek

Autoři: Wayfinder Systems
Dostupnost:
full
Programovací jazyk: C++
OS: Symbian
Koupit79.99€, Koupit $89.99
Platforma: S60 3rd


Earth Guardian 3D

Na závěr si dáme pěknou vesmírnou střílečku pro odreagování. Musíte v ní chránit svoji planetu, sbírat prémie, kupovat nové lodě a opravovat ty staré. Vaše herní pozice se vždy uloží a vy si můžete ihned po zapnutí hry vybrat, jestli chcete hrát bitvu nebo závod. Závod je dobrý v tom, že pokud vyhrajete, získáte prémie, které můžete používat pro herní režim bitvy. Hra nabízí pěknou 3D grafiku díky které se ponoříte do děje a budete se cítit jako pravý mezigalaktický bojovník.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Autoři: Sacredware
Dostupnost:
freeware
Programovací jazyk: C++
OS: Symbian
Stáhnout testovací verzi, Koupit3.95€, Koupit $3.95
Platforma: S60 2nd

Diskuze (9) Další článek: Google Maps vyhledávají česky, na Mapy.cz nemají

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Program, Přehled, Jednoduchá práce


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 13

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113