Symbian S60: pro školáka i profesionála

Jak se postarat o správu souborů a zabezpečení telefonu se Symbianem? Poradíme také, jak zorganizovat poznámky a profily.

SFManager

Po dlouhé době se opět objevila nová alternativa programu pro kompletní správu souborů vašeho telefonu. Také musím zmínit, že jde o program pro starší telefony S60 1st a 2nd. Jeho funkce jsou skoro srovnatelné s konkurenčními programy, ale pro jistotu radši shrneme základní znaky:

 • Prohlížení všech dostupných disků přístroje
 • Možnost vytvářet, mazat, přejmenovávat složky
 • Kopírování
 • Třídění souborů
 • Jednoduché vyhledávání
 • Posílání souborů přes všechny dostupné kanály (irda, BT, atd.)

SFManager je dobrý způsob, jak si ulehčit pokročilejší manipulaci se soubory v přístroji.

Klepněte pro větší obrázek

Autoři: SMTSoftware
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi 
Platforma: S60 1.x-2.x (1st, 2nd)


Best Jotter

Osobní oddělení kanceláře, kterému můžete svěřit veškeré své poznámky v mnoha podobách. Vaše poznámky je možné filtrovat, třídit, mazat, kopírovat, přesouvat... Poznámky a vámi vytvořené dokumenty jdou samozřejmě i přenášet do počítače do programu Excel nebo klasického textového dokumentu.

Best Jotter vyniká svým zabezpečení. Všechny data můžete také uložit pod heslo se šifrováním MD5. Heslo není uložené v programu ani nikde jinde, proto na něj nemůže nikdo přijít – víte ho jen vy. Ověření hesla probíhá pomocí kontroly digitálních znaků a pokud ho zapomenete, máte po všem, co je v programu uložené.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Autoři: Smartphoneware
Stáhnout testovací verzi, koupit (9,39 EUR)
Platforma: S60 3rd


Phone Guardian

S tímto programem se už nebudete muset bát o svůj telefon. Má v sobě totiž několik bezpečnostních funkcí, které z vašeho mobilu udělají nedobytný tank. Bude chránit jak vaši SIMkartu, tak i SMS zprávy a telefon celkově. Nechybí ani klasický zámek kláves. Pokud zadáte chybný kód a potvrdíte, rozezní se siréna bez ohledu na to, jaký profil máte v tu chvíli aktivovaný. Pokud chcete měnit jakékoliv nastavení programu, musíte znát tajné heslo, bez něj nemáte šanci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Autoři: SymbianGuru
Stáhnout testovací verzi, koupit (11,79 EUR)
Platforma: S60 3rd


cCalc

Šikovná kalkulačka, o které jsme psali zde je nyní dostupná i pro starší telefony S60 1.x-2.x (1st, 2nd). Vyznačuje se jednoduchým uživatelským rozhraním a přehledností. Co se týče složitosti, můžete ji vidět pouze v počítání všelijakých vzorců a mocnin, kdy kalkulačka opravdu ukáže, co v ní je.

Klepněte pro větší obrázek

Autoři: Welic
Stáhnout

Platforma: S60 1.x-2.x (1st, 2nd)


SmartProfile

Chytrý prográmek, který organizuje profily telefonu podle vašich požadavků. Potřebujete mít od pondělí do pátku v rozmezí od 08:00 do 13:00 vypnuté zvonění? Není problém, program vše zajistí. Chodíte často do kina nebo knihovny a nepřejete se být rušeni? SmartProfile umí měnit hlasitost a nastavení profilů také podle vaší aktuální polohy získané z vysílače, ke kterému jste právě přihlášeni.

Hlavní rysy: Přizpůsobí profily podle časového nastavení

 •  
 • Přizpůsobí profily podle vaší lokality
 • Můžete si aktivovat různé nastavení, přičemž něco se bude opakovat jen jednou a něco stále
 • Program běží na pozadí, aniž byste o něm věděli
 • Veškeré nastavení jde podle aktuálních požadavků upravovat a je kompatibilní s profily telefonu
Využití SmartProfile je opravdu velké, ať kvůli časovému nastavení nebo kvůli rychlé změně vaší lokality.

Klepněte pro větší obrázek

Autoři: UltimatePortable
Stáhnout testovací verzi, koupit (9,00 EUR)
Platforma: S60 1.x-2.x (1st, 2nd)


NiceCalc2

Dnes už podruhé tu máme kalkulačku. Je velice pěkně zpracovaná a má jednu výhodu. Přes speciální tlačítko můžete využít dvakrát tolik znaků, než je na klávesnici. Jednoduše řečeno, kalkulačka umí počítat i přes SHIFT. Krom této funkce poskytne základní i pokročilé početní prvky a automatické zaokrouhlování.

Klepněte pro větší obrázek

Autoři: VerySoft
Stáhnout testovací verzi, koupit (9,49 EUR)
Platforma: S60 3rd

Stáhnout testovací verzi, koupit (9,49 EUR)
Platforma: S60 1.x-2.x (1st, 2nd)


VirtualRadio

Pomocí VirtualRadio můžete poslouchat rádia z celého světa. Spojení je realizováno buď přes GPRS, EDGE nebo 3G. S tímto programem nebudete mít opravdu žádné omezení a kdykoliv si vzpomenete, můžete mít hudbu všech žánrů přímo ve vašem telefonu.

Klepněte pro větší obrázek

Autoři: Ninj
Stáhnout testovací verzi, koupit (9,29 EUR)
Platforma: S60 3rd


Mobile Database Viewer

Snadné prohlížení databází z programů MS Access, MS Excel, Oracle, FoxPro, dBase a Any ODBC Compliant Databasa, možnost použití SQL. Tabulky můžete prohlížet buď všechny najednou v seznamu, nebo každou zvlášť. Všechna data je také možné odesílat přes dostupná komunikační média, jako je infraport, bluetooth… Tento program nevyužije každý, ale něco takového tu jistě chybělo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Autoři: Cellica Software Services
Stáhnout testovací verzi, koupit (14,19 EUR)
Platforma: S60 3rd

Diskuze (5) Další článek: Apple iPhone je na světě!

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Školák, Phone Guard, Jednoduché vyhledávání, Vypnuté zvonění, Dobrý způsob, MS Excel, SQL


Určitě si přečtěte