Symbian S60: pryč s omezeními při přenášení souborů

I nainstalované aplikace se dají posílat na jiný telefon a odeslat můžete i jakýkoli chráněný obsah svého smartphonu. Stačí šikovná aplikace. Jiná vám umožní z telefonu třeba blogovat.
Symbian S60: pryč s omezeními při přenášení souborů

InstantSis 2.1

Rádi byste se občas s někým podělili o aplikace nainstalované ve svém smartphonu? Jak to ale udělat, nemáte-li v telefonu uloženy jejich instalační soubory a počítač je právě daleko? Řešení je aplikace InstantSis. V přehledném menu si vyberete z aplikací nainstalovaných ve vašem telefonu tu, kterou si přejete odeslat. InstantSis ze zvolené aplikace vytvoří zpět instalační soubor typu SIS a zbývá už jen zvolit, zda si přejte obnovený instalační soubor odeslat e-mailem, přes bluetooth či infraport. nejnovější verze 2.1 si navíc dokáže poradit téměř se všemi typy aplikací.

Autoři: BisCompute
Download
testovací verze
Cena: 12,99 USD

InstantMe 2.0

InstantMe 2.0 pochází ze stejné dílny jako aplikace předchozí, její funkce je prakticky totožná, ale má daleko širší záběr. Nevýhodou je však nutnost instalace tohoto programu i na cílovém telefonu. Bez ní do druhého telefonu nepřenesete zhola nic. Naštěstí stačí pro úspěšný příjem aplikací i neregistrovaná verze. Přenést můžete skutečně vše – symbianové nebo javové programy, vyzváněcí tóny (včetně těch chráněných, které byste jinou cestou z telefonu nedostali) i obrázky. Sdílení obsahu vašeho telefonu se zde skutečně meze nekladou.

 

Autoři: BisCompute
Download testovací verze
Cena: 16,99 USD

Picoblogger 3.0

Internetové deníčky zažívají svůj obrovský boom a jejich různé formy se dostávají i do mobilních telefonů. Díky vestavěným fotoaparátům a kamerám jsou k této činnosti přímo stvořeny. Picoblogger vám umožní si jeden takový deníček snadno vést. Vše, co ze svého telefonu odešlete či změníte se téměř okamžitě objevuje na serveru www.picostation.com. Velká poklona patří autorům za to, že k počítači prakticky vůbec nemusíte zasednout. Po velmi intuitivní (a krátké) tvorbě vlastního konta se objeví hlavní nabídka. V horní části obrazovky naleznete poslední příspěvky ostatních členů, v dolní části pak můžete vybírat mezi jednotlivými funkcemi programu. Obrazové příspěvky ostatních můžete prohlížet, komentovat, případně i stahovat a ukládat do svého telefonu. V dolní části obrazovky jsou hlavní ovládací funkce – možnost odeslání příspěvku, download manažer (zde se evidují vámi zadaná stahování příspěvků od ostatních členů), správce blogů (můžete jich mít i více, pokud se na to cítíte), vyhledávač, chatu s komunitou a další. Zajímavou funkcí je i možnost automatického vedení deníčku. Váš mobilní telefon pak bude automaticky odesílat každou fotografii, kterou jeho vestavěným fotoaparátem pořídíte a je jen na vás, zda zvolíte odesílání plně automatické nebo raději každou fotografii budete zvlášť potvrzovat.

  

Autoři: Picostation
Download
aplikace
Cena: zdarma

Screenshots

Byli jste někdy zvědavi, jak získáváme obrázky z recenzovaných aplikací, případně snímky displeje chytrých telefonů? Tento program je zdarma a právě toto dokáže – uložit otisk z prakticky jakékoli aplikace, která se právě předvádí na displeji vašeho telefonu. Vytvořené obrázky umí ukládat ve třech nejpoužívanějších formátech – JPG, GIF a BMP, uložit je můžete do paměťové karty i do paměti telefonu a k dispozici je několik kombinací kláves, které sejmutí obrazovky aktivují.

Autoři: Rock Your Mobile
Download
aplikace
Cena: zdarma

Kaspersky Anti-Virus mobile v 2.0 betaversion

Známý výrobce antivirů Kaspersky Lab zaměřil svůj um i na platformu Series 60. Výsledkem je Kaspersky Antivirus mobile, který se právě dostal do fáze veřejného betatestu. Antivir dokáže zkontrolovat obsah celého telefonu, stejně tak jako vybrané objekty, nabízí ochranu v reálném čase (kontrola všech příchozích programů a zpráv), léčení napadených objektů, případně uložení do karantény a jako jeden z mála obsahuje i funkci antispam proti nevyžádaným zprávám SMS a MMS. Navíc, po dobu betatestu jsou veškeré aktualizace zdarma. Pro stažení aplikace je potřeba vyplnit krátký formulář a zaregistrovat se.

Autoři: Kaspersky Lab
Download
aplikace
Cena: po dobu betatestu zdarma

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Veliyev Asef 10. 10. 2007 12:48:38
    gf:-(
  • Energizer 2. 5. 2006 4:20:32
    Tak mě jde odesílat vše kromě toho co potřebuji, čili midů. Mám N6600,...
  • Květoslav Holič, Květoslav Holič 20. 4. 2006 11:50:08
    Vycházel jsem z informací, nacházejících se na webu autorů, testovací...
Určitě si přečtěte

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

Dnes | Kůžel Filip | 2

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

Dnes | Láska Jan

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

** Trh smartphonů roste pomaleji než v minulosti ** Jedničkou zůstává Samsung následovaný Applem ** Čínské značky se pomalu ale jistě derou vzhůru

17.  8.  2017 | Láska Jan | 6


komerční sdělení

Komerční sdělení