Symbian S60: spojení se světem je jednodušší

Nebaví vás posílat klasické zprávy? Co takhle blikající? Využijte svůj smarthphone jako plnohodnotnou webkameru. Posuňte se zase o kousek dál a nastavte místo klasického vyzvánění pravé video. Jak zjistit svojí polohu bez GPS a zcela zdarma? Dáme vám programy na tyto otázky.
Symbian S60: spojení se světem je jednodušší

FlashSMS

FlashSMS, neboli světelné SMS, pochází od Symbian-Toys. Je to spíše zábavná aplikace a zpestření. Stačí zapnout program, napsat zprávu a vybrat příjemce z telefonního seznamu. Příjemce zprávy nemusí nic mačkat ani otevírat, textovka se mu objeví na displeji ihned po přijetí. Po zavření této speciální zprávy se bohužel nikde neuloží. Uložit jde pouze v případě, že v mobilním telefonu příjemce je také nainstalován program FlashSMS.

 

Autoři: Symbian-Toys
Stáhnout testovací verzi, koupit (6,59 EUR)
Platforma: S60 1.x-2.x


Mobiola WebCam Bluetooth

Mobiola WebCam Bluetooth je luxusní, nenáročná a hlavně skvěle využitelná aplikace pro mobilní telefon se Sybianem třetí edice (N73, N80, E50…) s integrovaným digitálním fotoaparátem. Pomocí technologie Bluetooth uděláte ze svého smarthphonu webkameru. Stačí nainstalovat programové rozhraní do telefonu a také do počítače. Následovně jen spojíte, snímáte a využíváte kompatibilitu s těmito Messengery:

 • Skype
 • Yahoo
 • MSN
 • AOL
 • IM
 • ICQ

 

Autoři: Warelex
Stáhnout testovací verzi, koupit (14,99 EUR)
Platforma: S60 3rd


SkyeTones

Něco podobného jsme tu už měli, ale SkyeTones je trochu vylepšená verze programů, které ukazují fotografie u příchozích hovorů. S tímto programem si můžete nastavit ke každému kontaktu video, které se přehraje vždy, když vám bude tento člověk volat. Je možné použít videa stáhnutá z internetu, vytvořená v počítači nebo jen ty natočená vaším mobilním telefonem.

Autoři: Skyestream
Stáhnout testovací verzi, koupit (9,95 EUR)
Platforma: S60 3rd


CellPos

CellPos od Viking Informatics zastupuje GPS navigaci v trochu zjednodušeném provedení. Podobná verze tohoto programu existuje přímo od českého výrobce s názvem MobiGPS. Jak nahradit GPS modul a zjistit kde jste? Jednoduše, díky lokalizaci v síti mobilního operátora. Čím hustější síť základových stanic BTS máte kolem sebe, tím přesnější je určení polohy. Takto zjištění informace o zeměpisné délce a zeměpisné šířce vám program promítne na displej telefonu. Dále můžete sledovat i vaší aktuální rychlost pohybu.

 

Autoři: Viking Informatics
Stáhnout testovací verzi, koupit (9,95 EUR)
Platforma: S60 3rd


CallRecorder Pro

Nahrává jak příchozí, tak odchozí hovory. Vše záleží na vašem nastavení, které může nahrávat rovnou nebo až po vašem rozkazu. Důležitou informací také je, že u každé nahrávky je jako detail uloženo i telefonní číslo, datum, čas a délka hovoru.

 

Autoři: Rock Your Mobile!
Stáhnout testovací verzi, koupit (11,29 EUR)
Platforma: S60 3rd


Video Ring

Od Imageny je program založený na podobném principu, jako byla již popisovaná aplikace SkyeTones. Video Ring umí také přehrávat videa při příchozím hovoru, ale nabídne i rozlišení barvy písma a barvy čísla. Jako změnu barev zvládá i změnu velikosti písma, což se můžete hodit do horších podmínek nebo třeba pro starší občany. Celodisplejový režim je u Video Ring samozřejmostí. Příjemnou změnu je i podpora pro starší telefony 2nd Symbianu.

 

Autoři: Imagena
Stáhnout testovací verzi, koupit (11,89 EUR)
Platforma: S60 1.x-2.x

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian

13 komentářů

Nejnovější komentáře

 • User1 18. 12. 2006 12:15:49
  Pane Hübnere,

  uměl byste najít program na nahrávání rozhlasových...
 • Y2K 15. 12. 2006 19:06:15
  Hm,divny... Mam Vodafone a funguje mi to taky uplne v pohode... Jak...
 • Lukas 15. 12. 2006 12:18:57
  tak jsem si poslal Flash sms z N72 na 6230,ve které Flash sms nemám a...
Určitě si přečtěte

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

Včera | Kůžel Filip, Láska Jan | 2

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

Včera | Láska Jan

Smartphony řady Asus Zenfone 4: jeden high-end a pět povedených kousků střední třídy

Smartphony řady Asus Zenfone 4: jeden high-end a pět povedených kousků střední třídy

** Asus Zenfone 4 Pro se výbavou staví na úroveň vlajkových lodí ** Zbylé modely balancují na hranici střední a vyšší třídy ** Jeden trumf si Asus schovává na tiskovou konferenci do Říma

17.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan, Miksa Martin | 13


komerční sdělení

Komerční sdělení