Symbian S60: spojení se světem je jednodušší

Nebaví vás posílat klasické zprávy? Co takhle blikající? Využijte svůj smarthphone jako plnohodnotnou webkameru. Posuňte se zase o kousek dál a nastavte místo klasického vyzvánění pravé video. Jak zjistit svojí polohu bez GPS a zcela zdarma? Dáme vám programy na tyto otázky.
Symbian S60: spojení se světem je jednodušší

FlashSMS

FlashSMS, neboli světelné SMS, pochází od Symbian-Toys. Je to spíše zábavná aplikace a zpestření. Stačí zapnout program, napsat zprávu a vybrat příjemce z telefonního seznamu. Příjemce zprávy nemusí nic mačkat ani otevírat, textovka se mu objeví na displeji ihned po přijetí. Po zavření této speciální zprávy se bohužel nikde neuloží. Uložit jde pouze v případě, že v mobilním telefonu příjemce je také nainstalován program FlashSMS.

 

Autoři: Symbian-Toys
Stáhnout testovací verzi, koupit (6,59 EUR)
Platforma: S60 1.x-2.x


Mobiola WebCam Bluetooth

Mobiola WebCam Bluetooth je luxusní, nenáročná a hlavně skvěle využitelná aplikace pro mobilní telefon se Sybianem třetí edice (N73, N80, E50…) s integrovaným digitálním fotoaparátem. Pomocí technologie Bluetooth uděláte ze svého smarthphonu webkameru. Stačí nainstalovat programové rozhraní do telefonu a také do počítače. Následovně jen spojíte, snímáte a využíváte kompatibilitu s těmito Messengery:

  • Skype
  • Yahoo
  • MSN
  • AOL
  • IM
  • ICQ

 

Autoři: Warelex
Stáhnout testovací verzi, koupit (14,99 EUR)
Platforma: S60 3rd


SkyeTones

Něco podobného jsme tu už měli, ale SkyeTones je trochu vylepšená verze programů, které ukazují fotografie u příchozích hovorů. S tímto programem si můžete nastavit ke každému kontaktu video, které se přehraje vždy, když vám bude tento člověk volat. Je možné použít videa stáhnutá z internetu, vytvořená v počítači nebo jen ty natočená vaším mobilním telefonem.

Autoři: Skyestream
Stáhnout testovací verzi, koupit (9,95 EUR)
Platforma: S60 3rd


CellPos

CellPos od Viking Informatics zastupuje GPS navigaci v trochu zjednodušeném provedení. Podobná verze tohoto programu existuje přímo od českého výrobce s názvem MobiGPS. Jak nahradit GPS modul a zjistit kde jste? Jednoduše, díky lokalizaci v síti mobilního operátora. Čím hustější síť základových stanic BTS máte kolem sebe, tím přesnější je určení polohy. Takto zjištění informace o zeměpisné délce a zeměpisné šířce vám program promítne na displej telefonu. Dále můžete sledovat i vaší aktuální rychlost pohybu.

 

Autoři: Viking Informatics
Stáhnout testovací verzi, koupit (9,95 EUR)
Platforma: S60 3rd


CallRecorder Pro

Nahrává jak příchozí, tak odchozí hovory. Vše záleží na vašem nastavení, které může nahrávat rovnou nebo až po vašem rozkazu. Důležitou informací také je, že u každé nahrávky je jako detail uloženo i telefonní číslo, datum, čas a délka hovoru.

 

Autoři: Rock Your Mobile!
Stáhnout testovací verzi, koupit (11,29 EUR)
Platforma: S60 3rd


Video Ring

Od Imageny je program založený na podobném principu, jako byla již popisovaná aplikace SkyeTones. Video Ring umí také přehrávat videa při příchozím hovoru, ale nabídne i rozlišení barvy písma a barvy čísla. Jako změnu barev zvládá i změnu velikosti písma, což se můžete hodit do horších podmínek nebo třeba pro starší občany. Celodisplejový režim je u Video Ring samozřejmostí. Příjemnou změnu je i podpora pro starší telefony 2nd Symbianu.

 

Autoři: Imagena
Stáhnout testovací verzi, koupit (11,89 EUR)
Platforma: S60 1.x-2.x

Diskuze (13) Další článek: LG a Prada: avantgardní mobily se špičkovou technikou

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Spojení, Web bluetooth, Svět, Spoje

Určitě si přečtěte