Symbian S60: sviťte, piště, blogujte

Rozsviťte na svém chytrém telefonu diodový blesk a přitom vložte pár příspěvků do svého vlastního mobilního blogu. A co takhle najít soubor, který je ztracený nebo dokonce nahrát minulost? I pro zapomětlivé tu máme i šikovný prográmek, který zobrazí vše na ploše telefonu. Pro silnější nátury je tu akční hra Quake.
Symbian S60: sviťte, piště, blogujte

NTorch Lite

Bohužel placený, ale velice dobrý program pro telefony s vestavěným bleskem u fotoaparátu. Mobilní telefony Nokia nemají možnost rozsvícení LED diody na delší dobu. Tvůrce aplikace zmiňuje i dobrý způsob při životně důležitých situacích. Jde totiž naprogramovat intervalové blikání a délku svitu, třeba pro vysílání signálu SOS. Nedávno se podobný program objevil zdarma, ale jeho funkčnost nebyla na moc dobré úrovni. NTorch Lite stojí 6 EUR, ale je naprosto spolehlivý.

Autoři: OTStudio.com
Koupit
(6,57 EUR)
Platforma:
S60 3rd


PicoBlogger

Program zdarma pro telefony s novým Symbianem. Jednoduchá a snadná možnost, jak si tvořit blog přímo z vašeho telefonu. Přidávat můžete fotografie, dokumenty, videa, písničky a všechno, na co si jen vzpomenete. Vše můžete samozřejmě sdílet s ostatními pomocí update na internet. Nechybí ani šikovné uživatelské hledání. Z jednoho programu můžete tvořit hned několik blogů a nejste omezeni jen na jeden.

 

Autoři: Picostation
Stáhnout
Platforma: S60 3rd


MobyMSN

Buďte on-line i na cestách, mimo kancelář a mimo domov. Na světe je další šikovný prográmek pro připojení k MSN přes mobilní telefon. Připojíte se přes GPRS, přihlásíte pod svým uživatelským jménem a heslem. Nyní můžete měnit statusy, přepínat mezi uživateli v kontakt listu, přidávat nové a další klasické možnosti. Jistě užitečná varianta právě pro messenger MSN, i když klient ICQ by se hodil možná více lidem, ale o nějakém šikovném ICQ klientu až někdy příště.

Autoři: Codant
Koupit (4,99 EUR)
Platforma: S60 1.x-2.x


mNote

Aplikace pracující na podobném principu jako je aktivní pohotovostní režim. Již z názvu plyne, že půjde o poznámky. Díky mNote lze jakákoliv nebo nová poznámka uložená v telefonu umístit na hlavní displej. Bude se zobrazovat vždy navrchu nad tapetou. Toto je jistě dobrá zpráva pro všechny zapomětlivé.

 

Autoři: Inventis
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (10,25 EUR)
Platforma: S60 1.x-2.x


Interactive Voice Call Master

Program poslouží hlavně více volajícím uživatelů, kteří chtějí mít v hovorech naprostý pořádek. Nastavení program dělíme na sedm hlavních skupin včetně pěti skupin dělených přímo pro telefonní seznam přístroje. Interactive Voice Call Master umí filtrovat hovory podle nastavených profilů a podprofilů. Například nastavíte „nerušit v pracovní den od 7:00 do 9:00“ a to jen ve dny, kdy máte schůzky. Jednoduší filtr je třeba víkend nebo přímo dovolená.

A co program vlastně umí? Pokud někdo zavolá, vybere jeden z několika profilů, podle toho, jaký je zrovna v popředí. Může to být obsazovací tón, zaslání SMS zprávy. Dále třeba automatické přijmutí nebo puštění vámi definované zvukové zprávy. Jde sice o trochu dražší špás, kolem 30 EUR, ale i trial verze je dostupná.

Autoři: Mobisophy
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (29,95 EUR)
Platforma: S60 3rd


Mobile Search

Je konec s trápením nekonečného hledání v telefonu, kdy ve výsledné fázi stejně nenajdete to, co jste hledali. Nyní vám pomůže inteligentní hledání programu Mobile Search. Hledat můžete v kalendáři, kontaktech, SMS, e-mailech a v celém disku telefonu najednou. Pokaždé jen zvolíte v jakých sekcích se vaše ztracené slovo nalézá a během chvilky je na světě. Pro přesné prohledání všech disků v telefonu bych použil spíš nějakého správce souborů, ale na toto uživatelské hledání je Mobile Search naprosto dokonalý.

Autoři: Odendahl SEPT-Solutions
Stáhnout testovací verzi, koupit plnou verzi (19,09 EUR)
Platforma: S60 3rd


LivePVR

Výtečný kousek pro nový Symbian. Zvládá opravdu dobré kousky s nahráváním hovorů a zvuků z okolí. Základní režimy nejsou moc podstatné, ale jedna z věcí, kteriou výrobce uvádí jako opravdovou kuriozitou je nahrání minulosti. Ano, opravdu to tak je. Nevěříte? Věřte. V postatě jde o to, že si zapnete program a nastavíte několika sekundovou prodlevu, která se nahrává do mezipaměti.

Například jdete na schůzku a tuto volbu máte zapnutou a nastavenou na 45 sekund. Chvilku po začátku jednání zjistíte, že jste zapomněli zapnout nahrávání, ale jakmile začnete nahrávat, přidá se k tomu i těch 45 sekund, které uplynuly před zapnutím nahrávání. Program totiž tuto dobu ukládá do mezipaměti, která na začátku přibývá a na konci mizí. Je to jakoby malá čárka, která se posouvá po té nekonečné, což je vlastně furt. Program bohužel nenabízí trial verzi a koupit si ho musíte za 10 USD.

 

Autoři: Softtrends Software
Koupit (9,89 EUR)
Platforma: S60 3rd


Quake I

Střílečka podobná počítačové hře DOOM, jen v trochu jednodušším provedení. Zabijte co nejvíce nepřátel a získejte za to body. Na výběr je i několik zbraní, ale přesný popis každé mise najdete až po nainstalování v nabídce hry. Je dostupná pro starší Symbian a stáhnout si jí můžete zcela zdarma. Takže není co řešit, odreagovat se musí přece každý a zabít pár virtuální příšer, to by mohlo být pro někoho to pravé.

Autoři: Dr.Khumen Research Labs
Stáhnout
Platforma: S60 1.x-2.x

Diskuze (7) Další článek: E-Ten X500: GPS navigace, rádio, Wi-Fi a Windows Mobile (první pohled)

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Volající uživatel, Obsazovací tón, Přesný popis, Dobrý způsob, Blog, Moby


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9