Symbian S60: vyzváníme videem a hlídáme si mobil zdarma

Komu je vyzváněcí melodie s obrázkem volajícího málo, může svůj smartphone naučit vyzvánět videem. K zahození také není možnost ochránit svůj mobil proti krádeži nebo inteligentní zámek klávesnice.
Symbian S60: vyzváníme videem a hlídáme si mobil zdarma

Best VideoRingtones for Series 60

Zdají se vám vyzváněcí tóny fádní a obyčejné fotky u kontaktů už zkrátka nejsou ono? Pak je tato aplikace právě pro vás. Po instalaci (zabere 340 kb) a následném spuštění si můžete vybrat v prostředí programu videosoubor jakéhokoliv formátu, který váš mobilní telefon zvládne běžně přehrát. Po následném zkonvertování a jeho zařazení do seznamu aplikace ho můžete začít používat jako vyzváněcí tón.

Vlastní nastavení je velice snadné, díky dokonalé integraci aplikace do systému se videa tváří jako normální vyzváněcí tóny a můžete s nimi pracovat tak, jak jste již zvyklí – přiřadit je ke kontaktům nebo ke skupině nebo si zvolit různá videa pro různé profily. Zvláštní pochvalu si zaslouží další nastavení, která určují, co se má na displeji při vyzvánění dále ukázat. Kromě videa můžete nechat zobrazit podobenku, číslo nebo jméno volajícího, případně měnit font i jeho barvu – možností, jak si zkrášlit chvíli, kdy vám někdo volá, je nepočítaně. Aplikace má snad jediný nedostatek. Budete-li chtít někoho/něco natočit pro videovyzvánění, nezapomeňte subjekt přimět, aby mluvil. Kombinovat video a zvukové vyzvánění není možné a tak uslyšíte pouze zvuku, který je přímo u přehrávaného videa.

Autor: Smartphoneware
Download (testovací verze)
Cena: 9,95 USD


Gurdian

Jak název napovídá, jedná se o strážce, který bude střežit váš telefon. Funkce je jednoduchá, provedení geniální. Po instalaci a spuštění si program zjistí sériové číslo (tzv. IMSI) vaší SIM karty. Tento kód je naprosto unikátní a žádná jiná SIM karta ho mít nemůže. Objeví-li se v telefonu jiná SIM karta, kterou Gurdian nezná, zmizí z nabídky (jako by v telefonu ani nebyl) a tajně, bez jakýchkoliv vnějších projevů, odešle na vámi předem nastavené číslo předem definovanou zprávu. Mimo to uvede do zprávy následující: IMSI karty, která je teď ve vašem mobilu, IMEI vašeho telefonu, číslo buňky a území, pod kterou se telefon přihlásil, číslo země a síť. V neposlední řadě se dozvíte i telefonní číslo výtečníka, který právě váš telefon používá. Zvláštní specialitou jsou pak pluginy, které dokáží Guardiana naučit nové kousky, ale o těch si raději přečtěte přímo na stránce autora. Gurdian je donationware, takže cena za něj je dobrovolná. Pokud autorovi dopřejete výdělek alespoň 3 Eura, můžete si program zaregistrovat a za odměnu si váš program bude moci pamatovat více vašich SIM karet.

Autor: Symbian toys
Download
Cena: dotace od 3 Euro


My Assistant

My Assistant není, jak by se dalo čekat, programem pro správu času, ale spojuje několik užitečných aplikací – automatický zámek kláves, opakovaný budík a diktafon. Automatický zámek má jednu vlastnost, se kterou jsem se zatím nesetkal a kterou považuji za naprosto geniální – je možné nastavit, aby se telefon zamykal pouze, pokud je telefon na hlavní obrazovce, neboli v pohotovostním režimu.

 

Opakovaný budík na druhou stranu nestojí za mnoho, lze zvolit pouze denní opakování a navíc se budík tváří jako upomínka v kalendáři, tzn. pokud máte vypnuté v telefonu zvuky upozornění, nebudí (oproti systémovému budíku, který zvučí i tak). Poslední funkce je klasický rekordér, který dokáže nahrávat po stisku předem nastavené klávesy libovolnou délku hovoru.

Autor: Lucian Darie
Download
Cena: 16,49 USD


Flash SMS

Tento program má jen jednu úlohu, jím odeslané SMS zprávy vyskakují adresátovi přímo na displej, bez toho, aby je vůbec přijímal nebo otevíral. Věc spíše pro zábavu a nebo třeba k tomu, abyste příjemci zamezili zprávu uložit. Dokud neprovedete dotaci ve prospěch autora programu, musíte telefonní číslo adresáta zadávat ručně. Až po zaplacení odměny vám aplikace povolí přístup do telefonního seznamu.

Autor: Symbian toys
Download
Cena: dotace od 3 euro


Nicedial

Malý prográmek, který slouží ke zkrášlení vytáčení. Po instalaci se začnou při stisku jakékoliv číselné klávesy objevovat velká čísla přes celý displej a mobil vám řekne (bohužel anglicky), jaké číslo jste stiskli. Nic víc, nic míň, ale výsledek vypadá zajímavě a věřím, že může být i užitečný třeba pro anglicky mluvící seniory.

 

Autor: Verysoft
Download
Cena: zdarma

Diskuze (18) Další článek: TomTom One: malý, levný, špičkový (recenze)

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Zdarma, Poslední funkce, Jediný nedostatek, Mobil, Denní opakování


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40