Symbian: ukažte se světu

Pokud si budete mobilní fotografie „jen“ ukládat v telefonu, příliš velký užitek vám nepřinesou. Co takhle sdílet je na internetu s mnoha dalšími uživateli? Přehráváte v mobilu MP3 skladby? Pokud ano, možná pro vás máme nový kvalitní přehrávač.
Symbian: ukažte se světu

Nepřehlédněte

FotoJive

Sdílení souborů stále prožívá neuvěřitelný boom. Sdílet nyní můžete i s pomocí svého mobilního telefonu. FotoJive umožňuje sdílení vašich vlastních fotografií a videozáznamů, takže naprosto vše, co službou FotoJive projde je legální a beztrestné.

 
Zadávání uživatelských údajů • chcete sdílet?

Pokud znáte služby pro ukládání obrázků na internetu jako je Hello! Nebo Flickr, pak nebudete nad ovládáním dlouho tápat. Celý systém je rozdělen na dvě částí. První, tedy klient instalovaný v mobilním telefonu, a druhá, tedy webové rozhraní, pomocí něhož budete svoje fotografie stahovat do počítače nebo následně sdílet s ostatními uživateli.

Klient pro mobilní telefon je jednoduchý. Nechce po vás nic jiného, než vyplnění uživatelského jména a hesla pro přístup k internetovému účtu. Samotná aplikace je pak spuštěna na pozadí a jakmile přibude do systému obrázek nebo videozáznam pořízený vestavěnou kamerou, automaticky se zeptá, zda jej chcete uploadovat do systému FotoJive.

 
Webová složka s obrázky • přehrávání videa

Rozhraní pro správu uploadovaných obrázků se nápadně podobá standardní e-mailové schránce. Všechny položky jsou přítomny v kmenových složkách New Images a New Videos. Podle zaměření a dalších kritérií je ale můžete třídit do dalších vytvářených složek, přičemž jste limitování jen kapacitou sto megabajtů. S dalšími podrobnými nastaveními sdílení apod. už si musíte vyhrát sami.

Na závěr jen dodám, že k přehrávání videozáznamů ani prohlížení obrázků není třeba žádných přídavných multimediálních prohlížečů. Vše je možné spustit přímo z rozhraní internetového prohlížeče.

Autor: Capacity Networks
Download
Cena: zdarma


Nové zajímavé programy

AntiCommWarrior

O mobilních virech je v poslední době slyšet mnohem méně než dříve. To ale v žádném případě neznamená, že hrozba napadení mobilního telefon některým z šířících se virů nebo trojských koní nehrozí. Pokud se vám stane, že nějaký virus opravdu chytnete, pak si ruce mnou především producenti antivirových programů, jejichž ceny se mnohdy šplhají až do neuvěřitelných výšin.

   
Hlavní okno aplikace • kontextové menu • prohledávání • výsledek hledání

S společnost MPulze je výrobcem jednoho z těchto zmiňovaných antivirových produktů. Aby na svůj software upozornila, nabídla zcela zdarma ke stažení nástroj pro odstranění červů typu Commwarrior. Pokud se vám do telefonu dostal červ tohoto typu nebo si chcete mobilní přístroj pro jistotu na jeho přítomnost otestovat, pak neváhejte a stahujte nástroj AntiCommWarrior.

Autor: MPulze
Download
Cena: zdarma

Cubix MP3 Player 1.0

Základem kvalitního zvuku při přehrávání souborů MP3 není jen hardwarové vybavení telefonu (i když od něj se všechno odvíjí) a kvalita hudební skladby, ale také kvalitní softwarový přehrávač.

   
Hlavní okno aplikace • ekvalizér • lokální menu • vzhledy skinů

Pokud někdo řekne „kvalitní softwarový přehrávač“, představím si nejen jednoduchou práci s hudebními soubory a pokročilejší možnosti, jako opakování, náhodné pořadí apod., ale sympatické, pokud možno skinovatelné, uživatelské prostředí, kvalitní ekvalizér apod.

 Popis ovládání programu

Všechny tyto požadavky Cubix MP3 Player splňuje. Ovládání programu je zabaleno do velmi moderně zpracovaného designu s možností změny skinů. Ovládání probíhá pomocí klávesových zkratek. K dispozici je navíc šikovný desetipásmový ekvalizér pro detailní nastavení výšek a basů.

Autor: Cube Multimedia
Download (testovací verze)
Cena: 11,99 USD

Nokia startuje vánoce

Nokia na svých webových stránkách věnovaných herní konzole N-Gage spustila akci, kde si každý uživatel chytrého symbianového telefonu může stáhnout jednoduchou hru s vánoční tematikou zcela zdarma. Zahrajte si tedy díky Bad Xmas Gifts na Santa Clause a sestřelte co nejvíce vánočních dárků. Více podrobností v naší bleskovce.


Informace ze světa Symbianu

Skype pro S60 bude

Na oficiálním blogu jednoho z vývojářů platformy Symbian S60 se objevila informace, že do půl roku by měla být k dispozici aplikace pro hlasové volání z mobilního telefonu pomocí VoIP protokolu Skype. Zatímco například platforma Pocket PC už svoji verzi dávno má, uživatelé operačního systému Symbian stále čekají. Než bude oficiální aplikace na světě, můžete využít alternativní aplikaci Useful Skype PTT.

Nokia N80 naživo

Do ruky se nám dostal další z řady nových smartphonů ze řady N-Series. Nokia N80 je o něco menší smartphone než například bratříček Nokia N70. Menší, ale jen do doby, než vysunete klávesnici, která je schovaná pod částí s displejem. Co může nabídnout? Podporu sítí UMTS, Wi-Fi, šedesát megabajtů vnitřní paměti a mnoho dalšího. Podrobnější informace včetně dalších fotografií najdete v našem článku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Takhle Nokia N80 vypadá na oficiálních fotografiích

Nokia 6680 nakonec ano

Aby Eurotel dostal sítě třetí generace do podvědomí uživatelů, snaží se na trh dostat co nejvíce zařízení podporujících moderní videotelefonování pomocí UMTS. Právě proto se v jeho prosincové nabídce objeví i starší model Nokia 6680. Eurotel bude Nokii 6680 nabízet za 11 995 Kč. Ve srovnání s cenou méně vybavené Nokie 6681 je to nabídka slušná. Vezmeme-li však v potaz, že za 11 995 Kč můžete na e-shopu Eurotelu už nyní sehnat vybavenější Nokii N70, nevím nevím, jak se 6680 na trhu povede.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6680 a 6681


Vytrženo z diskuse

RSS Citacka
Skryte subory v Symbiane
Forum o N70

Diskuze (9) Další článek: Kožený Razr s drahými kameny z dílny Swarovski

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Nokia 6680, Nokia N70, Nokia N70 Music Edition, Nokia N80, Nokia N-Gage, Svět, Uživatelský údaj


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21