Symbian: vyměňte „té devítku“ za něco lepšího

Víte o tom, že standardní nástroj pro prediktivní vkládání textu, slovník T9, můžete na symbianových smartphonech vyměnit za alternativní možnosti? Nebo o tom, že s komprimovanými soubory už nyní můžete pracovat i na mobilních telefonech? Dnes nabídneme i další zajímavou variantu mobilního hada Snake.
Symbian: vyměňte „té devítku“ za něco lepšího

Nepřehlédněte

Zi Predictive Text Suite 1.01

Technologií pro prediktivní vkládání slov do textových a multimediálních zpráv je několik. Výchozí variantou na symbianových smartphonech je používání slovníku T9. Pokud jste ale na smartphone přešli z jiné značky, jste možná zvyklí na používání jiné technologie.

   
Hlavní okno • výběr vkládání • kontextové menu • informace

Další z používaných technologií pro rychlejší vkládání textu je EziTap nebo EziText. Zatímco EziTap je jakousi kombinací klasického psaní s automatickým doplňováním slov, EziText nabízí automatické doplňování slov, ale v kombinaci se slovníkem T9. Během psaní se bude zobrazovat text, jako byste psali standardně, ale jakmile systém vytuší možné varianty, nabídne vám je v rámečku pod rozepsaným slovem.

   
Psaní s... T9 • standardní • iTap • iText

Prediktivní vkládání textu pomocí EziTap je dostupné hned v několika světových jazycích. Čeština mezi nimi však bohužel chybí, takže slovníku využijete jen při práci s angličtinou či jiným z podporovaných jazyků (němčina, francouzština, španělština, švédština).

Autor: Zi Corporation
Download (testovací verze)
Cena: 19,95 USD

EokZip 1.03

Existuje mnoho způsobů, jak ušetřit peníze za přenesená data. Od nejrůznějších nástrojů pro zamezení stahování zbytečných položek spolu s webovou stránkou až po náročnější aplikace pro úpravu formátování webových stránek. Ověřená a nejspolehlivější metoda je ale jediná – komprese. Komprese byla na mobilních telefonech dlouho zapovězeným tématem. Pokud jste si do telefonu stahovali e-mail, jehož příloha byla z objemových důvodů komprimována do formátu ZIP, byli jste v koncích, protože existuje jen minimum aplikací, které jsou schopny archivy otevřít. Jednou z nich je aplikace EokZip pro práci s archivy v chytrých mobilních telefonech s operačním systémem Symbian.

  
Prostředí programu • kontextové menu • "registrační formulář"

Rozhraní EokZip je jednoduché. Ve skutečnosti jde o jakéhosi průzkumníka, s nímž můžete listovat paměťovými disky a složkami. Pokud tedy v budoucnosti obdržíte e-mail s komprimovanou přílohou, stačí jej jen uložit do telefonu nebo na paměťovou kartu, spustit aplikaci EokZip a archiv vyhledat. Položkou z kontextového menu pak soubory jednoduše rozbalíte. Na podobném principu funguje i zabalení. Opět stačí najít soubor či adresář a z menu zvolit položku pro kompresi. Výběr více souborů bohužel není možný. Budete-li chtít do archivu umístit více souborů, budete je muset přesunout do samostatné složky a zkomprimovat celou tuto složku. Stejně tak nejde v testovací verzi pracovat s komprimací a dekomprimací.

Autor: soft-red
Download (testovací verze)
Cena: 9,60 USD


Nové zajímavé programy

Power Call 1.2

Ačkoli je PowerCall hlavně aplikace pro zobrazení fotografie volajícího přes celý displej, obsahuje spoustu dalších užitečných funkcí. Ke každému kontaktu v telefonním seznamu si můžete přiřadit obrázek, který bude zobrazen spolu s telefonním číslem a jménem volajícího během příchozího hovoru.

   
Hlavní okno • editace automatické SMS • výběr obrázku • výsledný displej

V případě, že hovor nemůžete z jakéhokoli důvodu přijmout, je možné buď standardním způsobem zavěsit, nebo spolu se zavěšením odeslat volajícímu automatickou předem definovanou SMS zprávu o důvodu nepřijetí hovoru a případných dalších informacích o vaší přítomnosti.

Autor: Wireless Lab Technologies
Download
Cena: zdarma

Color Snake 1.0

Kdo by neznal mobilního hada. Tato legenda se stále vrací v nejrůznějších variacích. Jednou z dalších je i varianta Color Snake. Hlavní úkol hry se nikterak nezměnil. Stále musíte sbírat potravu v podobě kostek nejrůzněji poházených po displeji mobilního telefonu. Kostky ale nejsou barevně odlišené jen tak pro nic za nic. V případě, že čtyři po sobě jdoucí kostky budou mít stejnou barvu, hadovi zmizí ocas a manipulace s ním bude o mnoho jednodušší.

  
Splash screen • prostředí hry

Hlavními omezeními testovací verze jsou pouhé tři barvy kostek a maximálně tři odehraná kola.

Autor: LogiCell
Download (testovací verze)
Cena: 5,95 USD

MobiGPS

Pokud jste chtěli na mobilním telefonu pracovat s polohou, potřebovali jste donedávna smartphone propojený s družicovým navigačním systémem GPS. Na českém softwarovém trhu se ale minulý týden objevil zajímavý prográmek pro určování polohy podle umístění základnových stanic BTS. Aplikace je zatím určena jen pro Českou republiku a protože všechny zobrazovací mapy jsou přímo součástí aplikace, není třeba z internetu stahovat ani bajt navíc. Krátkou recenzi verze 1.4.0 si přečtěte na MobilManii. V současnosti už je ke stažení i novější betaverze s označením 1.5.0, do níž si můžete doinstalovat mapu ČR s vyšším rozlišením.

   
Splash screen • zobrazení na mapě • lokální menu

Autoři: Axima spol. s r.o. (team mojelogo), GSMweb.cz
Download
Cena: zdarma


Informace ze světa Symbianu

Nenastavujte data, telefon se sám postará

K našim výběrům nejužitečnějších aplikací už dlouhou dobu patří i nástroj Setting Wizard vyvinutý přímo společností Nokia pro jednoduché nastavení datových profilů v telefonu. Víte ale, že tento nástroj už je u novějších modelů prakticky zbytečný? Novější telefony S60 totiž umí samy automaticky podle vložené karty SIM nastavit vlastnosti datových přenosů. Podrobnější informace najdete v naší bleskovce.

N-Series se opět rozrůstá

Na jednom francouzském blogu se objevily první informace o dalším z chystaných a doposud utajovaných modelů společnosti Nokia. Konstrukcí se model hodně podobá letošní Nokii N90. Rozdíl je však v tom, že prostřední část s fotoaparátem je nyní napevno spojena s tělem celého telefonu. A výbava? Sítě třetí generace, operační systém Symbian, 3 Mpx fotoaparát a možná i příjem digitální televize DVB-T. Podrobnosti najdete zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Fotografie tajné Nokie


Vytrženo z diskuse

Zalohovani Symbianu
FExplorer a odesílání midů
Vlastní muvee na N70

Diskuze (3) Další článek: Eurotel: pro jaké tarify platí vánoční volání po třetí minutě zdarma

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Švédština, Lep, Automatické doplňování

Určitě si přečtěte