Symbianové novinky: freewarový Screenshot v druhé verzi

Víte, jak si nejjednodušeji archivovat nejrůznější obsah telefonu? Vytvořte si obrázky displejů jako univerzální formát pro všechny různé typy položek. Chcete naučit telefon číct vaše SMS nebo raději pohodlnou knihu jízd pro vašeho motorového miláčka? Můžete mít vše.
Symbianové novinky: freewarový Screenshot v druhé verzi

Screenshot 2.0 beta

Začněme dnes jednou z oblíbených freewarových aplikací. Screenshot, jak už jeho název sám napovídá, je určen ke snímání a ukládání displeje vašeho mobilního telefonu. Jeho použití je jednoduché a zvládne jej každý. Stačí aplikaci spustit, zkontrolovat nastavení formátu a ukládání a o vše ostatní už se postará program sám.

   
Hlavní pokyny • kontextové menu • nastavení • sekvence

Mezi hlaví novinky aktualizované verze patří možnost sekvenčního ukládání, kdy je obrazovka snímána v předem stanoveném časovém intervalu a snímky průběžně ukládány. Druhou novinkou, které si však na první pohled nevšimnou všichni, je podpora nových telefonů z řady N-Series.

Autor: Antony Pranata
Download
Cena: zdarma

Click Assign 1.0

Nemusíte mít Nokii N70 k tomu, abyste mohli přímo z pohotovostního displeje jednoduše spouštět oblíbené aplikace. Dokonce si ani tapetu na displeji není třeba překrývat žádným přebytečným textem. Jediné, co musíte nechat spuštěné je prostředí aplikace Click Assign. Díky Click Assign můžete ke klávesám spodní řady *, 0, #) přiřadit spuštění specifikované aplikace nebo funkce telefonu. Potom už stačí jen nechat aplikaci běžet na pozadí systému a kdykoliv dvakrát stisknete některé z těchto tlačítek, aplikace se automaticky spustí.

   
Kontextové menu • přehled kláves • výběr aplikace

Při výběru jsou programy řazeny podle umístění. Přiřazovat tak můžete jak aplikace z paměti telefonu a paměťové karty, tak speciální programy ze skrytého systémového disku Z. Na výběr dostanete i z několika služeb, jako je podsvětlení displeje nebo zámek klávesnice.

Autor: Mobystar Ltd.
Download (testovací verze)
Cena: 12,99 USD

TWT SMS Reader 1.32

Užitečná aplikace především pro řidiče, kteří si ještě nepořídili hands-free sadu a přesto se od svého telefonu nemohou odtrhnout. TWT SMS Reader stačí aktivovat a nastavit. V případě příchodu textové zprávy se nabídne tlačítko pro její přečtení automatickým hlasovým systémem. Navíc můžete okamžitě stiskem několika tlačítek odeslat přednastavenou rychlou univerzální odpověď. Systém zatím obsahuje bohužel jen angličtinu, takže české zprávy budou dosti lámané.

Autor: Silent Communication Ltd.
Download (testovací verze)
Cena: 9,99 USD

CarTracker 1.01

Knihy jízd se stávají nezbytnou součástí mobilů manažerů a jiných automobilem cestujících osob. Jednoduše, ale přitom efektivně můžete s jejich pomocí zaznamenávat všechny údaje o ujetých kilometrech a tankování. Program vám kromě cestovních přehledů vypočítá například průměrnou spotřebu benzinu nebo průměrnou cenu za jeden ujetý kilometr.

Autor: exoSyphen Studios (Mobile Ground)
Download (testovací verze)
Cena: 14,95 USD

QuadPicture 2.0

Dostaňte z fotoobjektivu v mobilním telefonu co nejvíce. Aplikace QuadPicture umožňuje rozšířit možnosti standardní aplikace pro fotografování a nahrávání videozáznamů. Kromě možností pokročilého zoomování snímků nebo časovače umí QuadPicture pořizovat obrázky v různých barevných módech nebo nastaveních.

Autor: Honzone Company
Download (testovací verze)
Cena: 7,95 USD

Ultimate Voice Recorder 2.0

Standardní aplikace pro záznam zvuků předinstalovaná v symbianových telefonech je jednoduchá a nenabízí prakticky žádné pokročilejší možnosti. Rozšířit je ale můžete pomocí programu Ultimate Voice Recorder. UVR dokáže kromě nahrávání hlasových poznámek nebo telefonních hovorů také k jednotlivým záznamům přiřazovat popisky, řadit je do kategorií a spoustu dalších funkcí.

Autor: UltimatePortable
Download (testovací verze)
Cena: 14,95 USD


Kdo si hraje…

Jungle Animal Rescue Party 1.3

Jungle Animal Rescue Party je zábavná hra, u níž si kromě odpočinku také výborně procvičíte svoji paměť. Hlavním úkolem je ve správném pořadí poskládat zvířecí postavičky vystupující ve hře. V plné verzi najdete tři typy témat, šestatřicet herních úrovní, zvyšující se úroveň obtížnosti a hlavně vynikající grafiku, na níž je celá hra založena.

  
Splash screen • ukázky ze hry

Autor: Runrabbit Ltd
Download (testovací verze)
Cena: 7,99 USD

BePlumbed 1.0

BePlumbed je klasická logická hra. Vystupujete v ní jako instalatér, který se snaží zabránit zatopení celého displeje vodou. Za tímto účelem musí postavit fungující potrubí tak, aby se voda dostala z jednoho konce na druhý pokud možno beze ztrát. S každou úrovní hra samozřejmě nabírá na obtížnosti. Zkuste překonat sami sebe.

Autor: FeeJo Soft
Download (testovací verze)
Cena: 4,99 USD

Mobile Baby Toy 1.71

A na závěr trochu legrace. Nevíte, jak zabavit svoje malé děti? Nainstalujte si Mobile Baby Toy, spusťte jej a půjčte telefon vašim nejmenším. S každým stiskem klávesy se změní obrázek na displeji a zahraje jiný tón. V krajním případě tak můžete smartphonem děti zabavit na docela dlouhou dobu. Témata se dají navíc stahovat z internetu, takže jakmile vaše dítě stávající obrázky omrzí, stačí stáhnout novou sadu.

  
Ukázka obrázku • nastavení

Autor: Olga Yarovaya
Download (testovací verze)
Cena: 9,95 USD

Diskuze (6) Další článek: Sony Ericsson W900i: testujeme nejdražší Walkman (fotogalerie s komentářem)

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Ujetý kilometr, Screenshot, Screen, Druh, Free

Určitě si přečtěte