Systém výstražných SMS spuštěn konečně i v ČR

Chraňte sebe i své okolí, zvyšte si svou informovanost. Stačí si aktivovat bezplatné SOS-zprávy.
Systém výstražných SMS spuštěn konečně i v ČR

Vzpomínáte na nedávný článek o plánu využít obyčejných SMS jako účinného, levného a rychlého prostředku pro komunikaci s obyvatelstvem v krizových či jinak závažných situacích? Pokud ano, pak vězte, že takový systém mohou nyní využívat i někteří Češi. Informační textovky si mohou jako první aktivovat obyvatelé Jihomoravského kraje, přičemž krajský hejtman, pan Stanislav Juránek, na speciálním webu vysvětluje, že se jedná o projekt, který je svým rozsahem unikátní jak v měřítku České republiky, tak v měřítku Evropské unie. Varovným SMS se říká „SOSka“ a celý název systému zní „Komunikační, varovný a vyrozumívací systém Jihomoravského kraje“.

Pro obyvatele okresů Blansko, Brno, Břeclav, Hodonín, Vyškov a Znojmo se tak otvírá ideální způsob jak se v případě ohrožení rychle dozvědět co se děje. Svou účast v registru telefonních čísel vyřídíte opět pomocí SMS za 3 Kč, odhlášení se provádí obdobně a je rovněž zpoplatněno pouze cenou textovky. „Chtěl bych Vás vyzvat, abyste svou aktivní účastí v projektu rozšířili možnosti komunikace v kraji. Každý občan, který se zapojí do systému pomocí SMS se svým jménem, bydlištěm a telefonní číslem pomůže v budování databáze kontaktů. Tito aktivní občané budou včas informováni svými volenými zástupci jak o běžných záležitostech života obce, tak budou dostávat informace v případě krizových situací nebo mimořádných událostí,” říká Stanislav Juránek.

Klepněte pro větší obrázek
Lidé z Jihomoravského kraje si mohou zvýšit svou informovanost prostřednictvím SOSek

Jak uvedl zpravodajský server Akuálně.cz, systém se začal testovat už před šesti lety po ničivých povodních a nějaký čas fungoval pouze pro potřeby místních samospráv. Do projektu se zapojily všechny obce v kraji, které navíc dostaly možnost informovat své obyvatele i o dalších událostech jako změnách úředních hodin, konání kulturních akcí nebo jiných událostech nekrizového charakteru. Zakázané jsou pouze reklamní sdělení, těch se registrovaní občané obávat nemusí. Zavedení systému prý přišlo kraj na několik milionů korun, jedna SOSka stojí odesílatele, tedy kraj a obce 1,19 Kč, uživatelé za příchozí zprávy nic neplatí. Nový systém se ale už osvědčil, alespoň to tvrdí starosta Vranova u Brna Marek Juha, který už nemusí při každém přerušení dodávky plynu čelit zahlceným linkám na úřadě i v plynárně, místo toho pošle zhruba 80 % procentům registrovaným obyvatel obce informační SMS.

Obyvatelé Jihomoravského kraje mohou své telefonní číslo zaregistrovat na adrese www.krizoveinfo.cz, ti ostatní si zatím budou muset počkat na rozšíření systému i do jejich kraje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Registrace je dílem okamžiku

Témata článku: Ostatní, SMS

21 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Mike 6. 6. 2008 14:02:44
    Jo, v Ústí to sice funguje, ale vždycky když jim něco uteče z chemičky,...
  • michalbares 6. 6. 2008 11:09:01
    ale tak jak tu již zaznělo, má jednu podstatnou chybu. A sice, že není...
  • Kubík 5. 6. 2008 23:42:01
    2 Honza: Pane nejchytřejší, podle tebe kdo se na věc nedívá stejně jako...
Určitě si přečtěte

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

** Hlasový provoz na Štědrý den se výrazněji nelišil od běžného víkendu ** Klesá počet odeslaných SMS ** Jejich úlohu přebírají sociální sítě, messengery a částečně MMS

28.  12.  2016 | Láska Jan | 18

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

V posledních měsících se zprávy z Kuby nesly spíše v optimistickém duchu. Vláda prezidenta Raúla Castra údajně směřuje k uvolňování přísného komunistického režimu, na ostrově přistávají letadla a lodě plné turistů, státy po celém světě plánují otevírání svých zastupitelství. Značně v rozporu je pak s danými událostmi zpráva, se kterou přišel kubánský blog 14ymedio.com. Podle něj mobilní operátor Cubacel na popud vlády úmyslně cenzuruje SMS zprávy.

10.  9.  2016 | Tryner Miroslav | 20


komerční sdělení

Komerční sdělení