T-Mobile: akce Recyklístek má obrovský úspěch

Máte starý a nefunkční mobil, který už není možné prodat? Prodejte jej T-Mobilu, tak jako více než 20 tisíc Čechů.
T-Mobile: akce Recyklístek má obrovský úspěch

Ještě na začátku listopadu platilo tvrzení, že ochota Čechů recyklovat vysloužilé mobily je velmi malá. Drtivá většina lidí své starší a třeba už i nefunkční telefony prostě nechala a nechává ležet doma, dle odhadů jejich počet stále přesahuje neuvěřitelných 5 milionů kusů. V reakci na tuto neuspokojivou situaci spustil T-Mobile v listopadu kampaň, která měla majitele vysloužilých přístrojů k jejich odevzdání a následné recyklaci motivovat. Platilo jednoduché pravidlo: za každý vysloužilý mobil 200 Kč v podobě Recyklístku, který je možné uplatnit na nákup nového mobilního přístroje, Twist sady či příslušenství ve značkových prodejnách.

Platnost akce zůstává do konce ledna 2008 (nebo vyčerpání Recyklístků), právě teď na konci roku ovšem operátor zveřejnil některá zajímavá čísla týkající se právě počtu odevzdaných telefonů. Od kampaně si už při jejím spuštění sliboval úspěch a nutno říci, že oprávněně. Za prvních pět týdnů akce Recyklístek, našli Češi v zásuvkách více než 20 tisíc přístrojů. Výsledek je to ohromující, zvláště ve srovnání s předchozími lety: v roce 2005 zákazníci přinesli do prodejen T-Mobile 372 kusů přístrojů a vloni 683 kusů. Operátor se rozhodl investovat do aktivity další prostředky a recyklístky dotisknout, aby starý přístroj mohli vrátit i ti, kteří dostali nový mobil pod stromeček.

Klepněte pro větší obrázek 
Další recyklístky se už tisknou a k dispozici budou v lednu • pokud vám Ježíšek nadělil nový mobil, můžete ten vysloužilý rovnou odevzdat

Obrovský zájem občanů o navrácení starého mobilního telefonu nás překvapil. Je jisté, že při hodnocení ochoty Čechů recyklovat elektroodpad jsme byli přehnaně pesimističtí,“ říká Martina Kemrová, tisková mluvčí T-Mobile a dodává: „Dokonce i recyklístky, které byly dodatečně vytištěny, zmizely z našich prodejen během několika týdnů.

Tip: Že je o recyklístky velký zájem dokazuje i živá debata na naše fóru

Kampaň, v jejímž rámci operátor až do 31. ledna 2008 poskytuje za každý odevzdaný vysloužilý mobil poukázku, tzv. Recyklístek, ve výši 200 Kč včetně DPH na nákup nového mobilního přístroje, Twist sady či příslušenství ve svých značkových prodejnách, odstartovala 7. listopadu 2007. Během prvních tří týdnů bylo vydáno prvních 12 tisíc recyklístků a za další dva týdny byly vyčerpány prakticky všechny (22 000). Případní zájemci teď už nepochodí v téměř žádné značkové prodejně. T-Mobile se proto rozhodl poukázky dotisknout podruhé, aby jich byl v lednu k dispozici dostatečný počet. To uvítají zejména ti, kteří mobil najdou pod stromečkem.

Rádi bychom poděkovali všem, kdo se dosud akce zúčastnili, a zároveň se omluvili těm, kteří dorazili do naší prodejny a poukázku už nedostali. Neradi bychom veřejnost zklamali, a proto recyklístky do našich obchodů dodáme, aby se lidé mohli akce zúčastnit i v prvních týdnech roku 2008,“ slibuje Martina Kemrová.

Kampaň na podporu recyklace starých telefonů je součástí programu společenské odpovědnosti T-Mobile. Recyklístky je možné při nákupu uplatnit hromadně (jednorázově maximálně 5 kusů na osobu) a lze je také kombinovat s aktuálně poskytovanými akčními cenami a slevami. Slouží pouze k nákupu nových zařízení a příslušenství, nelze je využít k placení vyúčtování za služby, k dobití kreditu na Twist kartách a podobně. Pro získání poukazu zájemce při odevzdání starého mobilu vyplní jednoduchý formulář a prokáže svou totožnost občanským či jiným platným průkazem. V případě podezření budou vracené přístroje ověřovány v databázi odcizených mobilních telefonů.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Akce

34 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Petra 23. 2. 2008 23:08:59
    ahoj hodil by se mi žeton 39, 50, 68 a 99 ozvi treba se nejak dohodnem
  • astray 14. 1. 2008 14:20:19
    Tak recyklístky mají minimálně od minulého pátku a v prodejně v Brněnském...
  • astray 2. 1. 2008 1:25:08
    Chtěl jsem říct dneska, když už je dneska.
Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

Včera | časopis Computer, Michlovský Jakub

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8


komerční sdělení

Komerční sdělení