T-Mobile: aktuálně z tiskové konference

Jak už je na MobilManii obvyklé, máme tu pro vás živý záznam tiskové konference, tentokráte T-Mobilu. Přečtěte si, jaké nové služby dnes bývalý Pageas uvedl.
T-Mobile: aktuálně z tiskové konference

10:10 Zahájení tiskové konference. Slovo si bere Jiří Dvorjančanský.

10:12 Dvorjančanský: Věříme, že budoucnost mobilních komunikací patří datovým službám. Pilířem však nejsou aplikace pro firemní klientelu, ale aplikace pro spotřebitelský segment.

10:14 Dosud jsme uváděli různé služby zejména v našem Clicku, kde si zákazníci mohou stahovat loga, melodie či hrát hry apod. Rovněž jsme zavedli další služby jako Dohazovač, Seznamka, přístup k e-mailové schránce apod. Pro firemní segment jsme pak připravili další "datové" aplikace, které umožňují přístup k firemnímu Outlooku, intranetu, dále nabízíme služby jako lokalizace pomocí mobilních telefonů a služby telemetrické (informace o stavu techniky v závodech).

10:17 Hlavní novinky, které dnes chceme představit, je možnost stahování Java aplikací do mobilních telefonů, nový mobilní telefon Siemens MT50 a nové možnosti pro mobilní kanceláře.

Hry v Javě

10:18 Jiří Dvorjančanský představuje možnosti Java a její mobilní verze. Jsou dvě možnosti: můžete si buďto hru stáhnout a poté s ní pracovat offline nebo ji hrát přímo online (tuto možost zatím nenabízíme). Aplikace budou umístěny na wapových stránkách T-Mobilu, případně na stránkách dalších firem.

10:24 Hlavní využití předpokládáme v těchto oblastech: zábava (hry, audio a video ukázky), komunikace mezi uživateli, informační služby, m-commerce, reklama, finanční služby, firemní aplikace.

10:26 Co budou mět Java hry v síti T-Mobile v rámci služby ClickFun: možnost stažení přes WAP, k dnešku je na WAPu devatenáct her, zaváděcí cena je 30 Kč bez DPH za jedno stažení hry, plus zaplatíte poplatek za připojení.

10:27 Hry jsou akční, dobrodružné, logické i arkády. Jejich seznam najdete v ClickFunu.

10:29 Další novinkou je telefon Siemens MT50. Tento telefon byl vyvíjen společně se Siemensem a je podobný modelu M50. T znamená, že je to mobil pro T-Mobile. Tento mobil má modré podsvícení a měl by "lépe" podporovat Javu. Na tomto telefonu můžete mít uloženy tři až čtyři hry, samozřejmostí je GPRS.

Poznámka redakce: Až na podsvícení je tento telefon stejný jako model M50. Ehm.

Virtuální kancelář

10:32 Další službou je T-Mobile Office Management. Jde o komplexní řešení pro vzdálený přístup do kanceláře. Nabídka uspokojí jak velké společnosti, tak menší podnikatele a obchodní cestující. Heslo: "naše řešení padne každému".

10:34 Co se skrývá v tomto balíčku? Služby Virtuální kacelář, T-Mobile Information Server, MobilChange a ClickBox. Virtuální kancelář je terminálové řešení, kdy všechny aplikace běží na terminálovém serveru ve firmě, k aplikacím se přistupuje pomocí GPRS a přístup je maximálně zabezpečen. Partnery je OrBIT a Compaq.

10:36 T-Mobile IS je služba pro vzdálený přístup k aplikaci Microsoft Outlook, přistupovat lze pomocí WAPu či kapesních počítačů s PocketPC. Pracuje zde online synchronizace a upozornění na zprávy pomocí SMS. Partnerem služby je Microsoft. Tato služba vznikla ve spolupráci celé skupiny T-Mobile.

Poznámka redakce: Stejnou službu již nyní nabízí Eurotel rovněž ve spolupráci s MS a to i bez mezinárodní spolupráce...

10:38 MobilChange nabízí možnost online komunikace s aplikacemi Microsoft Outlook a Lotus Notes v jeho počítači prostřednictvím mobilního telefonu.

10:40 Poslední a dle mého názoru nejdůležitějším bodem je ClickBox, který představuje univerzální schránku s možností pracovat s e-mailovými, textovými a hlasovými zprávami. Rozhraní pro komunikaci je wapové, webové a přes SMS. ClickBox můžete ovládat rovněž hlasem. ClickBox je maximálně flexibilní a šetří čas, kterého manažerům příliš nezbývá.

Dotazy novinářů

Marek Lutonský: Do kdy bude platit zaváděcí cena za stáhnutí wapové aplikace a jaká cena bude poté?

Odpověď: Dnes ještě není stanoven termín, do kdy bude zaváděcí cena platit. Nová cena bude určena v závislosti na tom, jaká bude poptávka.

Marek Lutonský: Jsou vaše javové hry kompatibilní i s jinými telefony?

Odpověď: U Nokie 6310i je bohužel omezení co se týče velikosti aplikace. Pomoci může  technologie SAR, která zajistí rozsekání aplikace do více balíčků a její přenesení do mobilu. V současné době ale tyto hry do 6310i nestáhnete, protože jsou větší než 30 kB. Využít je ale může např. Siemens SL45i, který toto omezení nemá.

Poznámka redakce: Více o této technologii zjistíme co nejdříve.

Martin Zikmund: Jaké jsou opravdové rozdíly mezi MT50 a M50?

Odpověď: Pouze podsvícení a design. Jinak je mobil naprosto totožný.

Marek Lutonský: Je možné nahrát do MT50 javovou aplikaci přes kabel? U modelu M50 by to jít mělo.

Odpověď: Bohužel to nejde.

Martin Zikmund: Lze ošetřit, aby si někdo nemohl stáhnout hru a poté nahrát na jinou wapovou nebo webovou stránku a nabízet je zdarma? Např. u SL45i to jde přes paměťovou kartu, na níž se aplikace ukládá a z níž pak lze zkopírovat.

Odpověď: Bohužel, toto ošetřit neumíme. Takový uživatel však porušuje autorská práva jako u jakéhokoliv softwaru.

Marek Lutonský: Kdo pro vás dělá javové hry?

Odpověď: Hledáme partnery jak u nás, tak v zahraničí, všechny současné hry pocházejí ze zahraničí. V rámci skupiny T-Mobile existuje skupina T-Motion, která zajišťuje obsah. Chceme ale mít i partnery na českém trhu, protože český trh má svoje specifika.

Martin Zikmund: Jaké nabídnete další aplikace?

Odpověď: Chceme nabídnou komplexní portfolio služeb, požadavky trhu nejsou jen na hry ale i na další aplikace.
 
11:00 Konec tiskové konference.

Diskuze (35) Další článek: Javové hry pocházejí z Česka

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Siemens MT50, Siemens SL45i, Tisk, Konference, Tis, Hlavní využití, Obchodní cestující, Mobil, Akt


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11