T-Mobile je jednička: posílejte SMS zdarma

T-Mobile se minulý týden hrdě pochlubil, že sesadil Eurotel z pomyslného trůnu. Počet zákazníků T-Mobilu je vyšší než číslo konkurenta a operátor začal s oslavami. Jak si vlastně operátoři vedli do této chvíle a proč je nyní růžová barva vidět všude? Dnes můžete u T-Mobilu posílat SMS zdarma.
T-Mobile je jednička: posílejte SMS zdarma

Jednoduché počty

Po sečtení počtu zákazníků na konci druhého čtvrtletí letošního roku vyšlo najevo, že největším mobilním operátorem již není Eurotel. Příčina výměny pozic ale byla jiná, než by se mohlo zdát. T-Mobile svého konkurenta nepředstihl tím, že za druhé čtvrtletí získal tolik nových lidí.

Příčinou byla změna metodiky Eurotelu v počítání zákazníků předplacených služeb. Eurotelu kvůli této změně vykázal ztrátu přibližně 244 tisíc zákazníku. Zatímco T-Mobile s Oskarem počítali u svých předplacených služeb pouze zákazníky s neaktivní kartou po dobu maximálně třinácti měsíců, Eurotel si takové zákazníky ponechával celých osmnáct měsíců. Ve chvíli, kdy se přizpůsobil ostatním dvěma operátorům na českém trhu, celkový součet se snížil a na prvním místě je dnes T-Mobile.

Podívejme se ale na vývoj zákazníků v roce 2005. Za první čtvrtletí si Eurotel polepšil o celých 72 529 uživatelů, Oskar byl v tomto čtvrtletí o přibližně deset tisíc zákazníků horší a T-Mobile překvapivě ulovil jen půlku nové klientely budoucího Vodafonu.

V druhém čtvrtletí si nynější jednička na trhu polepšila o 73 000 zákazníků a jejich celkový počet se tak vyšplhal zhruba na 4,46 miliónu, což znamená nárůst o přibližně 2 % oproti minulému čtvrtletí. Eurotel pak změnou přístupu „přišel“ o nezanedbatelných 5 % zákazníku – jejich celkový počet se ustálil na 4,42 miliónu. Oskar pak ve druhém čtvrtletí získal 58 722 nových lidí a služby nabízí téměř dvěma milionům uživatelů.

Jak se rozkrojí koláč

Zajímavě působí procentuální vyjádření podílu na trhu. Z pomyslného koláče si totiž nyní ukusuje T-Mobile celých 41,2 %, druhý Eurotel 40,8 % a zbytek zůstal pro Oskara. Růžový operátor si tak polepšil o 1,1 %, Eurotel naopak vzhledem k minulému kvartálu zhoršil svůj podíl o necelá dvě procenta.

Meziroční nárůst zákazníků Eurotelu tak velmi strmě poklesl a to z celých 381 tisíce na rovných 100 tisíc uživatelů. To ale v žádném případě neznamená svrhnutí Eurotelu ve všech směrech. Pokud bychom se totiž zaměřili na příjmy operátorů, zůstává stále na špici.

Oslavy jsou bujaré

Změna prvenství vyvolala na českém trhu nevídaný rozruch. T-Mobile děkuje svým zákazníkům téměř na každém rohu a pokud náhodou přehlédnete billboard, projede kolem vás pojízdná reklama. Operátor pro své zákazníky také připravil dárek: tuto sobotu a neděli můžete ze svého mobilu posílat SMS úplně zadarmo (přečtěte si podrobné podmínky).

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, SMS, Zdarma

90 komentářů

Nejnovější komentáře

  • palo 4. 7. 2009 18:36:24
    dddd
  • palo 4. 7. 2009 18:35:22
    ako sa mas
  • ljkzj 4. 12. 2007 9:14:34
    jhjghghngjh
Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

17.  8.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

** Frekvence pro „městské“ LTE vydražili O2, Vodafone a dva nováčci ** Jmenovitě Poda a Nordic Telecom, který má největší kus spektra ** Cena za frekvence se nelíbila T-Mobilu, a tak se z aukce stáhl

11.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 73

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

** Tři zlatá operátorská pravidla: komplikovaně, draze, připlať ** Operátoři letos změnili nabídku tarifů, ušetřit vás ale nenechají ** Ceny už sice nemají úplně stejné, ale rozdíly jsou minimální

10.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 56


komerční sdělení

Komerční sdělení