T-Mobile je jednička: posílejte SMS zdarma

T-Mobile se minulý týden hrdě pochlubil, že sesadil Eurotel z pomyslného trůnu. Počet zákazníků T-Mobilu je vyšší než číslo konkurenta a operátor začal s oslavami. Jak si vlastně operátoři vedli do této chvíle a proč je nyní růžová barva vidět všude? Dnes můžete u T-Mobilu posílat SMS zdarma.
T-Mobile je jednička: posílejte SMS zdarma

Jednoduché počty

Po sečtení počtu zákazníků na konci druhého čtvrtletí letošního roku vyšlo najevo, že největším mobilním operátorem již není Eurotel. Příčina výměny pozic ale byla jiná, než by se mohlo zdát. T-Mobile svého konkurenta nepředstihl tím, že za druhé čtvrtletí získal tolik nových lidí.

Příčinou byla změna metodiky Eurotelu v počítání zákazníků předplacených služeb. Eurotelu kvůli této změně vykázal ztrátu přibližně 244 tisíc zákazníku. Zatímco T-Mobile s Oskarem počítali u svých předplacených služeb pouze zákazníky s neaktivní kartou po dobu maximálně třinácti měsíců, Eurotel si takové zákazníky ponechával celých osmnáct měsíců. Ve chvíli, kdy se přizpůsobil ostatním dvěma operátorům na českém trhu, celkový součet se snížil a na prvním místě je dnes T-Mobile.

Podívejme se ale na vývoj zákazníků v roce 2005. Za první čtvrtletí si Eurotel polepšil o celých 72 529 uživatelů, Oskar byl v tomto čtvrtletí o přibližně deset tisíc zákazníků horší a T-Mobile překvapivě ulovil jen půlku nové klientely budoucího Vodafonu.

V druhém čtvrtletí si nynější jednička na trhu polepšila o 73 000 zákazníků a jejich celkový počet se tak vyšplhal zhruba na 4,46 miliónu, což znamená nárůst o přibližně 2 % oproti minulému čtvrtletí. Eurotel pak změnou přístupu „přišel“ o nezanedbatelných 5 % zákazníku – jejich celkový počet se ustálil na 4,42 miliónu. Oskar pak ve druhém čtvrtletí získal 58 722 nových lidí a služby nabízí téměř dvěma milionům uživatelů.

Jak se rozkrojí koláč

Zajímavě působí procentuální vyjádření podílu na trhu. Z pomyslného koláče si totiž nyní ukusuje T-Mobile celých 41,2 %, druhý Eurotel 40,8 % a zbytek zůstal pro Oskara. Růžový operátor si tak polepšil o 1,1 %, Eurotel naopak vzhledem k minulému kvartálu zhoršil svůj podíl o necelá dvě procenta.

Meziroční nárůst zákazníků Eurotelu tak velmi strmě poklesl a to z celých 381 tisíce na rovných 100 tisíc uživatelů. To ale v žádném případě neznamená svrhnutí Eurotelu ve všech směrech. Pokud bychom se totiž zaměřili na příjmy operátorů, zůstává stále na špici.

Oslavy jsou bujaré

Změna prvenství vyvolala na českém trhu nevídaný rozruch. T-Mobile děkuje svým zákazníkům téměř na každém rohu a pokud náhodou přehlédnete billboard, projede kolem vás pojízdná reklama. Operátor pro své zákazníky také připravil dárek: tuto sobotu a neděli můžete ze svého mobilu posílat SMS úplně zadarmo (přečtěte si podrobné podmínky).

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, SMS, Zdarma, Jednička, Mobil

Určitě si přečtěte

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

** Tarif A měl mít 100 GB, „béčko“ 5 GB. Nakonec mají 150 MB až 1 GB ** Tarif pro lidi, kteří hodně volají nabízí 3000 minut za 499 Kč ** Veřejnou soutěž vyhrál brněnský virtuální operátor Fayn

12.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 65

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7