T-Mobile: Který tarif je nejvýhodnější

Pokud patříte mezi uživatele některého z tarifů T-Mobilu a zdají se vám vaše faktury vysoké a nebo si myslíte, že svoji Twist kartu dobíjíte častěji než byste si přáli, pak si přečtěte náš článek, ve kterém vám poradíme, jak ušetřit s T-Mobilem.
T-Mobile: Který tarif je nejvýhodnější
Kapitoly článku

Účtování

Účtování probíhá jak u předplacených karet, tak tarifních programů systémem 60+1, neboli po první provolané minutě po vteřinách. Poměrně jednoduché je také rozdělení volací doby – všechny tarifní programy a Twist SMS mají stejné ceny po celý den. Trochu rozdíl je v cenách u předplaceného tarifu Twist standard, kde je doba rozdělená na špičku, která je od pondělí do pátku 8:00 – 15:30, mimo špičku, jež je v rozmezí Po-Pá od 15:30 do 19:00, a na večerní hodiny, víkendy a státní svátky.

Co platíte v paušálu

T-Mobile v ceně svých tarifních programů nabízí, podobně jako ostatní operátoři, tzv. volné minuty aneb minuty, které si platíte v rámci měsíčního paušálu. Jejich cena je vždy vyšší než cena za každou další provolanou minutu, obzvláště pak pokud máte tarifní zvýhodnění HIT. To můžete získat při podpisu Účastnické smlouvy na dobu 24 měsíců a nevyužití možnosti získání mobilního telefonu za dotovanou cenu (viz tento článek). Tarifní zvýhodnění HIT snižuje u všech tarifních programů cenu za volání do všech sítí v rámci ČR a u Tarifu 20 a Tarifu 80 také cenu za SMS, počet volných minut však nijak neovlivňuje. A jaká že je tedy cena za volnou minutu u jednotlivých tarifních programů? 

Tarif Cena za volnou minutu
Tarif 20 Start (dříve Paegas 20 Start) 7,88 Kč
Tarif 80 (dříve Paegas 80) 5,91 Kč
Tarif 200 (dříve Paegas 200) 4,73 Kč
Tarif 400 (dříve Paegas 400) 4,20 Kč
*ceny jsou uvedeny včetně DPH

Jak sami vidíte, tak čím vyšší máte tarifní program, tím levnější jsou volné minuty. Nejrazantnější rozdíl je mezi Tarifem 20 a Tarifem 80, kdy Tarif 20 Start má o 1,97 Kč dražší volné minuty než Tarif 80.

Textové zprávy

V případě cen za textové zprávy je situace trochu komplikovanější. Zatímco při porovnání ceny za textovku u Twist SMS a Tarifu 80 překvapivě vítězí Twist, tak při srovnání Tarifu 80 HIT a výše zmíněného předplaceného tarifu zase vítězí Tarif 80 HIT. Rozhodování mezi předplacenou kartou a tarifním programem tak může HIT v oblasti textových zpráv poměrně zkomplikovat. Ne každý je totiž ochoten se „upsat“ na dva roky.

Tarif Cena za SMS
Tarif 20 Start HIT, Tarif 80 HIT, Tarif 200, Tarif 200 HIT, Tarif 400, Tarif 400 HIT 1,05 Kč
Twist SMS 1,70 Kč
Tarif 20 Start, Tarif 80 1,79 Kč
Twist standard 2,80 Kč
*ceny jsou uvedeny včetně DPH

TIP: Přehled všech tarifních programů a předplacených karet sítě T-Mobile naleznete zde. Přehled služeb, které tyto tarify nabízejí si pak můžete přečíst v tomto článku.

 

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Tarif, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34