T-Mobile: Který tarif je nejvýhodnější

Pokud patříte mezi uživatele některého z tarifů T-Mobilu a zdají se vám vaše faktury vysoké a nebo si myslíte, že svoji Twist kartu dobíjíte častěji než byste si přáli, pak si přečtěte náš článek, ve kterém vám poradíme, jak ušetřit s T-Mobilem.
T-Mobile: Který tarif je nejvýhodnější
Kapitoly článku

Účtování

Účtování probíhá jak u předplacených karet, tak tarifních programů systémem 60+1, neboli po první provolané minutě po vteřinách. Poměrně jednoduché je také rozdělení volací doby – všechny tarifní programy a Twist SMS mají stejné ceny po celý den. Trochu rozdíl je v cenách u předplaceného tarifu Twist standard, kde je doba rozdělená na špičku, která je od pondělí do pátku 8:00 – 15:30, mimo špičku, jež je v rozmezí Po-Pá od 15:30 do 19:00, a na večerní hodiny, víkendy a státní svátky.

Co platíte v paušálu

T-Mobile v ceně svých tarifních programů nabízí, podobně jako ostatní operátoři, tzv. volné minuty aneb minuty, které si platíte v rámci měsíčního paušálu. Jejich cena je vždy vyšší než cena za každou další provolanou minutu, obzvláště pak pokud máte tarifní zvýhodnění HIT. To můžete získat při podpisu Účastnické smlouvy na dobu 24 měsíců a nevyužití možnosti získání mobilního telefonu za dotovanou cenu (viz tento článek). Tarifní zvýhodnění HIT snižuje u všech tarifních programů cenu za volání do všech sítí v rámci ČR a u Tarifu 20 a Tarifu 80 také cenu za SMS, počet volných minut však nijak neovlivňuje. A jaká že je tedy cena za volnou minutu u jednotlivých tarifních programů? 

Tarif Cena za volnou minutu
Tarif 20 Start (dříve Paegas 20 Start) 7,88 Kč
Tarif 80 (dříve Paegas 80) 5,91 Kč
Tarif 200 (dříve Paegas 200) 4,73 Kč
Tarif 400 (dříve Paegas 400) 4,20 Kč
*ceny jsou uvedeny včetně DPH

Jak sami vidíte, tak čím vyšší máte tarifní program, tím levnější jsou volné minuty. Nejrazantnější rozdíl je mezi Tarifem 20 a Tarifem 80, kdy Tarif 20 Start má o 1,97 Kč dražší volné minuty než Tarif 80.

Textové zprávy

V případě cen za textové zprávy je situace trochu komplikovanější. Zatímco při porovnání ceny za textovku u Twist SMS a Tarifu 80 překvapivě vítězí Twist, tak při srovnání Tarifu 80 HIT a výše zmíněného předplaceného tarifu zase vítězí Tarif 80 HIT. Rozhodování mezi předplacenou kartou a tarifním programem tak může HIT v oblasti textových zpráv poměrně zkomplikovat. Ne každý je totiž ochoten se „upsat“ na dva roky.

Tarif Cena za SMS
Tarif 20 Start HIT, Tarif 80 HIT, Tarif 200, Tarif 200 HIT, Tarif 400, Tarif 400 HIT 1,05 Kč
Twist SMS 1,70 Kč
Tarif 20 Start, Tarif 80 1,79 Kč
Twist standard 2,80 Kč
*ceny jsou uvedeny včetně DPH

TIP: Přehled všech tarifních programů a předplacených karet sítě T-Mobile naleznete zde. Přehled služeb, které tyto tarify nabízejí si pak můžete přečíst v tomto článku.

 

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Tarif, Mobil

Určitě si přečtěte