T-Mobile má SMS bránu zdarma a přináší MMS revoluci

Krok, za který můžeme operátora pouze pochválit. Počáteční obtíže jsou vyřešeny, SMS jdou odesílat bez problémů.

Už před několika měsíci začaly přicházet první náznaky a dnes se to stalo realitou. T-Mobile se rozhodl otevřít svou webovou SMS bránu a počínaje dnešním datem z ní bude možné posílat zdarma textovky do sítě T-Mobile. Zároveň operátor zavádí v Česku dosud nepoužívanou novinku, a to bezplatnou MMS bránu. Právě tento krok by po letech mohl rozhýbat stále jen minimálně používanou službu zasílání multimediálních zpráv.

Nově otevřená SMS brána je k dispozici každému na adrese http://sms.t-zones.cz a z ní může návštěvník portálu odesílat esemesky do sítě T-Mobile zdarma. Textovka může mít jednoho příjemce a maximální délku 160 znaků; časový limit mezi odesláním dvou zpráv je 30 sekund. Zákazníci, kteří si nepřejí dostávat SMS z veřejné brány, si mohou zablokovat jejich doručování prostřednictvím služby Můj T-Mobile.

Klepněte pro větší obrázek
Tak takhle vypadá. S napsáním 161. znaku se objeví varovná hláška

Zákazníci T-Mobile mohou i nadále využívat SMS bránu, která je dostupná po přihlášení do t-zones. Jejím prostřednictvím mohou psát zprávy dlouhé jako 5 normálních textovek a směřovat je až na 20 telefonních čísel současně. Pro pohodlnější práci je připraven „telefonní seznam“ nejčastěji používaných čísel. Narozdíl od veřejné SMS brány se příjemci zprávy zobrazí na jeho mobilu i telefonní číslo odesílatele. Registrovaní uživatelé si mohou na webu zkontrolovat historii svých esemesek, doručenky či si „vypomoci“ šablonami zpráv.

S otevřením SMS brány se zároveň ruší dosavadní limity volných SMS u služeb MobileBox a MobileBox Easy. Jejich uživatelé se tak od 27. srpna nemusí nijak omezovat při psaní textovek určených pro zákazníky T-Mobile.

Jedinečná MMS brána

Od zítřka najdou návštěvníci na t-zones zcela unikátní novinku. Je jí první MMS brána v České republice, prostřednictvím které může přihlášený uživatel t-zones posílat zdarma ememesky do sítě T-Mobile. Přímo ze svého počítače tak může jednoduše potěšit své blízké fotografií z cest, snímkem nového štěněte či záběry posledních módních výkřiků z výkladních skříní.

V případě, že MMS směřuje do jiné sítě, zaplatí za ni uživatel podle svého tarifu. Do zprávy může odesilatel k textu přiložit obrázek, video, zvuk či animaci. Pro registrované je stejně jako v případě SMS brány připraven seznam nejčastějších kontaktů, historie zpráv či nejrůznější šablony. Maximální velikost MMS může činit 280 kB, větší soubory budou zmenšeny na tuto velikost.

Přihlášení do SMS a MMS brány pro registrované najdete zde.


Limit vyčerpán, opakujte později

Spuštění veřejné brány operátora provázejí potíže. Pokud byste snad nyní chtěli odeslat někomu textovku a nejste zákazník T-Mobile registrovaný v t-zones, pak si raději vezměte svůj mobilní telefon. Při pokusu odeslat SMS vám totiž systém oznámí přesně tuto hlášku: „Vyčerpal(a) jste denní limit SMS/MMS. Opakujte zaslání zprávy později“. A to podotýkám, že by nešlo o skutečné vyčerpání limitu, brána prostě v těchto chvílích nefunguje. Zákazníci operátora mohou situaci vyřešit přihlášením do t-zones, kde mají vše mnohem pohodlnější, včetně možnosti zadat číslo z adresáře. Ale ouha, jaké bylo mé překvapení, když všechny mé kontakty jakoby mávnutím kouzelného proutku zmizely. Zda operátor situaci napraví, není jasné, v opačném případě je budete muset zadat znovu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Veřejná brána v tuto chvíli nefunguje • registrovaným zákazníkům zmizely kontakty • MMSky na výbornou • ověření sítě je praktické

Dále už ale naštěstí vše funguje. Odeslat SMS registrovaným zákazníkům systém nezablokuje a funguje i ověření zda se číslo nachází ve vlastní síti. Vyzkoušel jsem i posílání MMS, přičemž to musím pochválit. Vše funguje na jedničku. Příloh můžete přidat i více (až 3), limit činí 280 kB. Vše je přitom krásně vidět v ukazateli velikosti zprávy. Napsat lze obligátních jeden tisíc znaků. Zprávu jsem posílal na číslo v síti T-Mobile, MMSka dorazila v pořádku během několika sekund. Uvidíme jak dopadne případ smazaných kontaktů a kdy začne fungovat i veřejná brána, situaci budeme nadále monitorovat.


Zprávy sviští po kluzišti

Netrvalo dlouho a administrátoři T-Mobile dali vše do pořádku. Během odpoledních hodin odstranili problém s hláškou o vyčerpání limitu a registrovaní zákazníci mají zase zpět svůj adresář.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, SMS, Zdarma, Veřejná brána, Registrovaný zákazník, MMS, Mobil m, Mobil

Určitě si přečtěte

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

** Tarif A měl mít 100 GB, „béčko“ 5 GB. Nakonec mají 150 MB až 1 GB ** Tarif pro lidi, kteří hodně volají nabízí 3000 minut za 499 Kč ** Veřejnou soutěž vyhrál brněnský virtuální operátor Fayn

Včera | Pospíšil Aleš | 58

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7