T-Mobile má SMS bránu zdarma a přináší MMS revoluci

Krok, za který můžeme operátora pouze pochválit. Počáteční obtíže jsou vyřešeny, SMS jdou odesílat bez problémů.

Už před několika měsíci začaly přicházet první náznaky a dnes se to stalo realitou. T-Mobile se rozhodl otevřít svou webovou SMS bránu a počínaje dnešním datem z ní bude možné posílat zdarma textovky do sítě T-Mobile. Zároveň operátor zavádí v Česku dosud nepoužívanou novinku, a to bezplatnou MMS bránu. Právě tento krok by po letech mohl rozhýbat stále jen minimálně používanou službu zasílání multimediálních zpráv.

Nově otevřená SMS brána je k dispozici každému na adrese http://sms.t-zones.cz a z ní může návštěvník portálu odesílat esemesky do sítě T-Mobile zdarma. Textovka může mít jednoho příjemce a maximální délku 160 znaků; časový limit mezi odesláním dvou zpráv je 30 sekund. Zákazníci, kteří si nepřejí dostávat SMS z veřejné brány, si mohou zablokovat jejich doručování prostřednictvím služby Můj T-Mobile.

Klepněte pro větší obrázek
Tak takhle vypadá. S napsáním 161. znaku se objeví varovná hláška

Zákazníci T-Mobile mohou i nadále využívat SMS bránu, která je dostupná po přihlášení do t-zones. Jejím prostřednictvím mohou psát zprávy dlouhé jako 5 normálních textovek a směřovat je až na 20 telefonních čísel současně. Pro pohodlnější práci je připraven „telefonní seznam“ nejčastěji používaných čísel. Narozdíl od veřejné SMS brány se příjemci zprávy zobrazí na jeho mobilu i telefonní číslo odesílatele. Registrovaní uživatelé si mohou na webu zkontrolovat historii svých esemesek, doručenky či si „vypomoci“ šablonami zpráv.

S otevřením SMS brány se zároveň ruší dosavadní limity volných SMS u služeb MobileBox a MobileBox Easy. Jejich uživatelé se tak od 27. srpna nemusí nijak omezovat při psaní textovek určených pro zákazníky T-Mobile.

Jedinečná MMS brána

Od zítřka najdou návštěvníci na t-zones zcela unikátní novinku. Je jí první MMS brána v České republice, prostřednictvím které může přihlášený uživatel t-zones posílat zdarma ememesky do sítě T-Mobile. Přímo ze svého počítače tak může jednoduše potěšit své blízké fotografií z cest, snímkem nového štěněte či záběry posledních módních výkřiků z výkladních skříní.

V případě, že MMS směřuje do jiné sítě, zaplatí za ni uživatel podle svého tarifu. Do zprávy může odesilatel k textu přiložit obrázek, video, zvuk či animaci. Pro registrované je stejně jako v případě SMS brány připraven seznam nejčastějších kontaktů, historie zpráv či nejrůznější šablony. Maximální velikost MMS může činit 280 kB, větší soubory budou zmenšeny na tuto velikost.

Přihlášení do SMS a MMS brány pro registrované najdete zde.


Limit vyčerpán, opakujte později

Spuštění veřejné brány operátora provázejí potíže. Pokud byste snad nyní chtěli odeslat někomu textovku a nejste zákazník T-Mobile registrovaný v t-zones, pak si raději vezměte svůj mobilní telefon. Při pokusu odeslat SMS vám totiž systém oznámí přesně tuto hlášku: „Vyčerpal(a) jste denní limit SMS/MMS. Opakujte zaslání zprávy později“. A to podotýkám, že by nešlo o skutečné vyčerpání limitu, brána prostě v těchto chvílích nefunguje. Zákazníci operátora mohou situaci vyřešit přihlášením do t-zones, kde mají vše mnohem pohodlnější, včetně možnosti zadat číslo z adresáře. Ale ouha, jaké bylo mé překvapení, když všechny mé kontakty jakoby mávnutím kouzelného proutku zmizely. Zda operátor situaci napraví, není jasné, v opačném případě je budete muset zadat znovu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Veřejná brána v tuto chvíli nefunguje • registrovaným zákazníkům zmizely kontakty • MMSky na výbornou • ověření sítě je praktické

Dále už ale naštěstí vše funguje. Odeslat SMS registrovaným zákazníkům systém nezablokuje a funguje i ověření zda se číslo nachází ve vlastní síti. Vyzkoušel jsem i posílání MMS, přičemž to musím pochválit. Vše funguje na jedničku. Příloh můžete přidat i více (až 3), limit činí 280 kB. Vše je přitom krásně vidět v ukazateli velikosti zprávy. Napsat lze obligátních jeden tisíc znaků. Zprávu jsem posílal na číslo v síti T-Mobile, MMSka dorazila v pořádku během několika sekund. Uvidíme jak dopadne případ smazaných kontaktů a kdy začne fungovat i veřejná brána, situaci budeme nadále monitorovat.


Zprávy sviští po kluzišti

Netrvalo dlouho a administrátoři T-Mobile dali vše do pořádku. Během odpoledních hodin odstranili problém s hláškou o vyčerpání limitu a registrovaní zákazníci mají zase zpět svůj adresář.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, SMS, Zdarma

78 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Zdenda 3. 9. 2008 12:31:06
    Týmob, tehdy ještě Paegas byl první, co doručování sms z internetu zrušil...
  • caraiss 2. 9. 2008 0:26:24
    ...Pokud vím, tak T-Mobile SMS branu nikdy nezrusil, jen ji zavedl pouze...
  • PDA 31. 8. 2008 14:20:48
    Jo není produkt ten, jenž by se zavděčil lidem všem:-D
Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

17.  8.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

Aukce skončila. Pásmo 3,7 GHz si rozdělí dva stávající a dva noví operátoři

** Frekvence pro „městské“ LTE vydražili O2, Vodafone a dva nováčci ** Jmenovitě Poda a Nordic Telecom, který má největší kus spektra ** Cena za frekvence se nelíbila T-Mobilu, a tak se z aukce stáhl

11.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 73

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

Srovnali jsme tarify a odhalili tři zlatá pravidla našich operátorů. Která to jsou?

** Tři zlatá operátorská pravidla: komplikovaně, draze, připlať ** Operátoři letos změnili nabídku tarifů, ušetřit vás ale nenechají ** Ceny už sice nemají úplně stejné, ale rozdíly jsou minimální

10.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 56


komerční sdělení

Komerční sdělení