T-Mobile nabízí zdarma SMS server

T-Mobile včera uvedl novou službu SMS Connect a představil program SMS Analyser. Produkty jsou určeny zejména firmám, které se svými zákazníky chtějí komunikovat prostřednictvím textových zpráv, za určitých okolností se ale hodí i jednotlivcům.
T-Mobile nabízí zdarma SMS server

Úplně zadarmo to není 

Se službou SMS Connect získáte (po aktivaci za 5 000 Kč bez DPH) virtuální telefonní číslo, na které vám zákazníci budou posílat textovky a ze kterého jim případně budete odpovídat. Všechny SMS, které na toto číslo přijdou, T-Mobile prostřednictvím internetu zašle do programu SMS Analyser na vašem počítači, kde si je budete moci přečíst a případně je zpracovat. O tomto programu ještě bude řeč.

Měsíční poplatek za SMS Connect byl stanoven na 350 Kč a je v něm zahrnuto zaslání 350 SMS do sítě T-Mobile, které jinak přijdou na 1 Kč za kus. Textovky do jiných sítí jsou dvakrát tak drahé, příjem SMS od zákazníků je zdarma.

K čemu je SMS Connect dobrý? Nemusíte mít u svého počítače připojený mobilní telefon a neustále hlídat, jestli je nabitý, jestli nenastal nějaký problém. Techniku za vás pohlídá mobilní operátor.

Další informace o službě SMS Connect najdete na webu T-Mobilu.

Jen pro T-Mobile? To není jisté.

SMS Analyser je program, který si každý může zdarma stáhnout z webu T-Mobilu: hledejte na této stránce, anebo rovnou klikněte na tento odkaz a stáhněte půlmegabajtový soubor.

Do SMS Analyseru budou přijímány zprávy přijaté prostřednictvím SMS Connectu, pomocí tohoto programu je možno SMS také zasílat. Ke stejnému účelu lze ale program využít i lokálně: k počítači s nainstalovaným SMS Analyserem připojíte mobil a hned máte slušný SMS server zdarma.

Klepněte pro větší obrázek

SMS Analyser podporuje následující telefony: Alcatel 50x/70x, Ericsson T39, Ericsson T65, Nokia 7110, Nokia 8310, Siemens C35i, Siemens M35i, Siemens ME45, Siemens MT50, Siemens S35i, Siemens S45 a vybrané Siemens GSM moduly. Zkusil jsem ale Nokii 8910 a také fungovala.

T-Mobile na svém webu tvrdí, že SMS Analyser je funkční pouze s jeho kartami SIM. Přesvědčil se o tom kolega Janeček, kterému program kartu Eurotelu i Oskara v Siemensu S45 striktně odmítl. Já jsem se však s Nokií 8910 nesetkal s žádným problémem a SMS Analyser jsem bez jakýchkoli otravných hlášek, upozornění a blokování testoval s kartou Eurotelu! Proto raději nevěřte a vyzkoušejte sami.

Je zdarma a umí toho dost

SMS Analyser textové zprávy přijímá do souboru na lokálním disku, zvládne se však také připojit i k databázi SQL (to jsem nezkoušel). Textovky se ihned po přijetí přesunou z telefonu do počítače, kde se v SMS Analyseru uloží do složky Přijaté zprávy. Zde s nimi můžete dál pracovat.

Klepněte pro větší obrázek

Program totiž podporuje pravidla, ve kterých si nastavíte podmínky a když jsou splněny, s textovou zprávou se něco stane.

Klepněte pro větší obrázek

Pravidla mohou kontrolovat:

 • jestli se v jednotlivých složkách objevila nějaká SMS,
 • jestli jde o přijatou nebo odeslanou zprávu,
 • z jakého telefonního čísla přišla,
 • na jaké telefonní číslo byla odeslána,
 • kontrolovat lze text zprávy,
 • čas a datum,
 • zdali je již ve složce jiná SMS od stejného odesílatele.

V mnoha podmínkách lze využívat zástupné znaky * a ?. Pokud je nastavená podmínka splněna, provede se příslušná akce:

 • lze zastavit provádění dalších pravidel,
 • zprávu lze zkopírovat nebo přesunout do zadané složky,
 • zprávu je možno smazat,
 • SMS lze přeposlat na zadanou e-mailovou adresu,
 • na SMS je možno odpovědět textovou zprávou,
 • zpráv lze zobrazit v samostatném okně.

Klepněte pro větší obrázek

Tohle není analýza

Na textové zprávy se lze dívat v různých grafických pohledech, tato funkce však není dostatečně propracovaná. Program zobrazí pouze graf počtu SMS v jednotlivých složkách a graf, kdy je počet přijatých zpráv zobrazen v časové ose. Tato data ale nejsou příliš důležitá a na opravdovou analýzu SMS Analyser nestačí.

Klepněte pro větší obrázek

Program nenabízí možnost vyexportovat data do formátu, který by se dal dodatečně zpracovat například v MS Excelu, textové zprávy však lze přenést přes schránku. Ve složce standardním způsobem vyberte požadované zprávy (třeba všechny najednou klávesovou zkratkou Ctrl+A) a přes schránku Windows je vložte například do Excelu, Wordu či jiného programu.

Jak ušetřit

S SMS marketingem máme v redakci hodně zkušeností a tento způsob komunikace se čtenáři si nemůžeme vynachválit. Textovou zprávou si lze předplatit Mobility, hlasování ve všech soutěžích probíhá také prostřednictvím SMS; celkem jsme jich na naše redakční číslo přijali už statisíce. Aktivitu T-Mobilu v této oblasti proto vítam. Svými produkty SMS Connect a SMS Analyser nabízí firmám jednoduchou, poměrně levnou a efektivní možnost komunikace s klienty.

Pokud o této službě uvažujete a nevadí vám trocha nepohodlí, doporučuji vsadit pouze na SMS Analyser a mobil připojený k počítači. Na rozdíl od služby SMS Connect nebudete muset platit žádný aktivační poplatek a s tarifním programem Tarif 20 Start HIT za 150 Kč měsíčně budete posílat SMS za korunu do všech sítí. Investicí navíc bude jen mobilní telefon, ale to může být jakýkoli stařeček, který je SMS Analyserem podporován.

Diskuze (28) Další článek: Kapesní počítače: za dva roky má být Palm poražen

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, SMS, Zdarma, Ericsson T65, Nokia 8310, Siemens C35i, Siemens M35i, Siemens ME45, Siemens MT50, Siemens S35i, Siemens S45, Nastavená podmínka, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70