T-Mobile: od moře se nedovoláte?

Blíží se čas dovoloných a spousta z nás zcela určitě vyrazí obléhat všechny možné mořské pláže. Víte však, že z některých lokací se nemusíte dovolat ani v případě, že tam má váš operátor roamingového partnera? Přečtěte si zkušenosti jednoho z našich čtenářů.
T-Mobile: od moře se nedovoláte?

Autorem tohoto příspěvku je náš čtenář, Miroslav Šmejkal. Názory redakce časopisu MobilMania.cz se mohou lišit.

Klepněte pro větší obrázekPrávě jsem se vrátil ze zahraničí - s partou kamarádů jsme totiž byli od 8. do 12. května letošního roku na krásné dovolené ve Slovinsku. Dva z nás měli jako mobilního operátora Paegas – teď už vlastné nadnárodnostní kolos T-Mobile. Oba dva ale zjistili, že nemohou vůbec telefonovat a nefungují jim ani textové zprávy. Obě dostupné sítě - tedy SI-GSM a SI-MOBIL s nimi odmítaly pracovat. Oba dva měli u operátora aktivovaný roaming a ten při průjezdu Rakouskem mobil bez problémů fungoval. Protože děláme také nádherný sport - paragliding a pohybujeme se hodně po kopcích, podařilo se jim přihlásit do italské sítě TIM. Problém byl tedy jen se slovinskými sítěmi, což ale vidím před nastávajícím časem dovolených jako závažný problém.

Jeden z kamarádů je významným zákazníkem Paegasu a hned první den pověřil své kolegy ze zaměstnání zjednáním nápravy u operátora. Ten však pouze vzkázal, ať se přihlásíme na jinou síť a nápravu do našeho odjezdu neučinil. Zcela chápu kamarádovo rozhořčení a mám slíbenou informaci o výsledku stížnosti, kterou samozřejme podává.

Osobně si myslím, že problém mohl nastat právě díky prechodu Paegas/T-Mobile, protože se zřejmě musí předělat smlouvy o roamingu. Sám mám jako operátora Eurotel a jsem si vědom vyšších cen za jednotlivé služby, ale cením si právě toho, že si zavolám bez problémů odkudkoliv potřebuji. Slyšel jsem od přátel o problémech Paegasu také v Chorvatsku. To jsou důvody, proč na cesty vřele doporucuji kartu konkurenčního operátora - alespoň jako záložní rešení. Podotýkám, že se jedná o můj osobní názor a každý svého štestí strůjcem. V každém případě mne však zajímají také vaše zkušenosti s roamingem. Svěříte se?

Diskuze (67) Další článek: Vyhrajte milion korun: Oskar spouští Oskarneval

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Mobil, Aktivovaný roaming

Určitě si přečtěte