T-Mobile: od moře se nedovoláte?

Blíží se čas dovoloných a spousta z nás zcela určitě vyrazí obléhat všechny možné mořské pláže. Víte však, že z některých lokací se nemusíte dovolat ani v případě, že tam má váš operátor roamingového partnera? Přečtěte si zkušenosti jednoho z našich čtenářů.
T-Mobile: od moře se nedovoláte?

Autorem tohoto příspěvku je náš čtenář, Miroslav Šmejkal. Názory redakce časopisu MobilMania.cz se mohou lišit.

Klepněte pro větší obrázekPrávě jsem se vrátil ze zahraničí - s partou kamarádů jsme totiž byli od 8. do 12. května letošního roku na krásné dovolené ve Slovinsku. Dva z nás měli jako mobilního operátora Paegas – teď už vlastné nadnárodnostní kolos T-Mobile. Oba dva ale zjistili, že nemohou vůbec telefonovat a nefungují jim ani textové zprávy. Obě dostupné sítě - tedy SI-GSM a SI-MOBIL s nimi odmítaly pracovat. Oba dva měli u operátora aktivovaný roaming a ten při průjezdu Rakouskem mobil bez problémů fungoval. Protože děláme také nádherný sport - paragliding a pohybujeme se hodně po kopcích, podařilo se jim přihlásit do italské sítě TIM. Problém byl tedy jen se slovinskými sítěmi, což ale vidím před nastávajícím časem dovolených jako závažný problém.

Jeden z kamarádů je významným zákazníkem Paegasu a hned první den pověřil své kolegy ze zaměstnání zjednáním nápravy u operátora. Ten však pouze vzkázal, ať se přihlásíme na jinou síť a nápravu do našeho odjezdu neučinil. Zcela chápu kamarádovo rozhořčení a mám slíbenou informaci o výsledku stížnosti, kterou samozřejme podává.

Osobně si myslím, že problém mohl nastat právě díky prechodu Paegas/T-Mobile, protože se zřejmě musí předělat smlouvy o roamingu. Sám mám jako operátora Eurotel a jsem si vědom vyšších cen za jednotlivé služby, ale cením si právě toho, že si zavolám bez problémů odkudkoliv potřebuji. Slyšel jsem od přátel o problémech Paegasu také v Chorvatsku. To jsou důvody, proč na cesty vřele doporucuji kartu konkurenčního operátora - alespoň jako záložní rešení. Podotýkám, že se jedná o můj osobní názor a každý svého štestí strůjcem. V každém případě mne však zajímají také vaše zkušenosti s roamingem. Svěříte se?

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Mobil, Aktivovaný roaming

Určitě si přečtěte

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34