T-Mobile představil nový způsob placení mobilem

T-Mobile včera rozšířil způsob m-plateb. Za zboží a služby je možné platit i na internetu a WAPu. Dosud to šlo jen v automatech Coca-Cola a myčkách Aral. Služba je určena pro tarifní i Twist zákazníky.
T-Mobile představil nový způsob placení mobilem

T-Mobile nabízí nové způsoby mobilních plateb. Jeho zákazníci tak mohou prostřednictvím mobilu platit za zboží a služby také na internetu a WAPu. Dosud bylo možné využít mobil k placení v nápojových automatech Coca-Cola a na mycích linkách Aral.

Stačí registrace na t-zones

Jedinou podmínkou využívání m-plateb je registrace na t-zones. Službu pak lze aktivovat na portálu t-zones (sekce Profil/Nastavení služeb/m-platba) nebo infolince operátora (4603). Od 12. května do 03. června je služba dostupná v rámci pilotního provozu, kdy je limitován počet obchodníků. Jejich přehled naleznete na konci článku.

Jak probíhá samotný nákup? U vybraných obchodníků na jejich internetových či wapových stránkách si po vybrání zboží zvolíte platbu pomocí T-Mobile m-platba. Po tomto úkonu proběhne přesměrování do platební brány, kde je potřeba zadat uživatelské jméno a heslo. Nemusíte se však nikde registrovat, lze použít stejných přihlašovacích údajů jako na t-zones. Po následném přihlášení stačí potvrdit platbu, o jejím provedení budete informováni prostřednictvím SMS zprávy.

Co za to? A kde?

Důležité upozornění se vztahuje k ceně za využití m-platby. Zde neplatíte nic navíc, zboží vyjde na stejnou cenu jako v případě jiného způsobu úhrady - ať už hotovostního či bezhotovostního. Realizace transakce probíhá v reálném čase. Nemusíte si nic zapisovat ani pamatovat, identifikační číslo platby obdržíte právě v oné potvrzující SMS zprávě.

Vyučtování je následující. Tarifním zákazníkům bude částka zúčtována v pravidelném vyučtování, uživatelům Twist karet se odečte z kreditu. M-platbu lze v současné době využít na herním serveru Red Dragon, V rámci pilotního provozu přibude další partner – Annonce – a s ním možnost nákupu inzerce na stránkách www.annonce.cz, www.autohandl.cz, www.nemostranky.cz a dále také server www.leo.cz. Více informací o službě naleznete zde.

Závěr

Co se týče využití m-platby, v současné podobě není z důvodu omezení příliš použitelná, pokud se ale T-Mobilu podaří solidně rozšířit seznam obchodníků, jež budou službu podporovat, určitě si své uplatnění najde. Jedná se o zajímavou alternativu platebních karet. Konkurenční Eurotel ani Oskar zatím žádný podobný platební nástroj nenabízí, podle vyjádření tiskových mluvčích čekají na zavedení univerzálního modelu, který by měla připravit Asociace pro mobilní platby. Ten by měl disponovat univerzálním a rozšířeným použitím. Eurotel dříve nabízel možnost platit prostřednictvím karty Juice. To se však příliš neosvědčilo. Oskar nabízí z mobilu například platbu faktur.

Diskuse: využijete někdy mobilní platby? Připadá vám tato služba praktická? Jaký je váš názor na tuto problematiku?

Diskuze (10) Další článek: Červený Siemens S55 ve speciální edici

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Plac, Annonce, Placení, Nápojový automat, Mobil, Univerzální model, Nový způsob, Způsob


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80