T-Mobile přidává k Sigfoxu další síť pro internet věcí. NB-IoT půjde využívat i v roamingu

T-Mobile už jednu síť pro internet věcí provozuje. Je to Sigfox, který se vyvíjí už několik let. Nyní operátor do svého portfolia přidává i síť NB-IoT, což je vlastně „podmnožina“ již existující LTE sítě, neboli úzké pásmo vyhrazené pro komunikaci věcí a strojů. Zásadní výhodou je obousměrnost této komunikace (na rozdíl od Sigfoxu) a také fakt, že pokryto může být poměrně rychle prakticky celé území.

Klepněte pro větší obrázek

Vybraní zákazníci T-Mobilu už jeho LTE NB-IoT mohou testovat v pilotním provozu. Pokryta je v tuto chvíli Praha a okolí, Brno, Berounsko a samozřejmě i Mladá Boleslav, která u všech nově nasazovaných síťových technologií T-Mobilu slouží jako veřejná vývojová laboratoř. Celkem nabízí novou technologii na 200 základnových stanic. Rozšíření NB-IoT na další vysílače je vlastně jen otázkou upgradu softwaru, takže může být realizováno rychle.

Současně s rozšiřováním pokrytí na území České republiky se rozšiřují i možnosti roamingu v sítích NB-IoT, provozované v rámci skupiny Deutsche Telekom (DT). Českým zákazníkům tak bude plnohodnotný roaming Internetu věcí dostupný všude, kde působí DT a jeho dcery – nyní už na celém území Rakouska, Chorvatska a Nizozemí; k rozšiřování pokrytí dojde v nejbližších měsících v Německu, Řecku, Polsku či na Slovensku. V podobném stádiu jako v České republice je síť NB-IoT v Maďarsku. Celonárodní pokrytí je dostupné i v USA.

Výhodou NB-IoT sítě je obousměrná komunikace zařízení:

Diskuze (1) Další článek: Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2018 můžete koupit

Témata článku: Operátoři, Technologie, T-Mobile, LTE, Roaming, USA, Internet věcí, NB-IoT, Mobilní sítě, IoT, Pokrytí, Deutsche Telekom, Základnová stanice, Sigfox, Polsko, Síť, Řecko, Mladá boleslav, Vybraný zákazník, Nová technologie, Zásadní výhoda, Český zákazník, Pilotní provoz, Maďarsko, Brno


Určitě si přečtěte

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

** Nová vlajková loď Huawei prakticky nezná kompromisy ** Přináší ohromný výkon a nezvykle mnoho inovací ** Nejzajímavější je čtečka v displeji a nový typ paměťovky

Jan Láska | 153

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 118