T-Mobile přilákal téměř 100 tisíc nových zákazníků. Rostou tržby i zisk

T-Mobile přilákal téměř 100 tisíc nových zákazníků. Rostou tržby i zisk

Český T-Mobile vydává kumulované výsledky hospodaření za první tři čtvrtletí letošního roku. Operátorovi se dařilo navyšovat počty zákazníků svých služeb, stejně jako tržby a provozní zisk. Celkové tržby z mobilních i fixních služeb a prodeje zařízení činily 20,73 miliardy korun. Provozní zisk EBITDA narostl meziročně o necelá 3 % na 8,76 miliardy korun. Hrubá provozní marže činila 42,25 %.

Ke 30. září 2019 evidoval T-Mobile 6,282 milionu zákazníků mobilních služeb a zůstává tak českou mobilní jedničkou. Čistý meziroční přírůstek zákazníků činil +95 tisíc. Dvě třetiny mobilních zákazníků využívalo paušální tarif, zbytek tvořili předplacenkáři. Fixní služby, včetně xDSL, Pevný internet vzduchem a Pevný internet do zásuvky, v současné době využívá 305 tisíc zákazníků, což je o 34,4 % více než v loňském roce.

Televizní službu T-Mobile na IPTV a satelitní platformě nyní využívá 124 tisíc zákazníků, což je téměř dvojnásobek uživatelů ve stejném období minulého roku. Aplikaci Můj T-Mobile pro správu uživatelských účtů aktivně využívá měsíčně více téměř 1,5 milionu zákazníků, což je zhruba polovina uživatelů chytrých telefonů a přibližně čtvrtina celé zákaznické báze.

Klepněte pro větší obrázek

Ve třetím kvartálu proběhla velká kampaň bezplatného využití dat „Neomezené léto“. Nabídku využilo přibližně 774 000 zákazníků a jen po dobu kampaně „proteklo“ sítí T-Mobile 9 543 000 GB. Objem mobilních dat (zahrnuje mobilní datové tarify a Internet bez drátu) dosáhl téměř 74 tisíc TB (83% meziroční nárůst). Celkový objem dat přenášených prostřednictvím konvergovaných technologií (mobilní data, Internet bez drátu, Pevný internet vzduchem a Pevný internet do zásuvky) meziročně vzrostl o 104,6 % na téměř 228 000 terabajtů.

V prvních třech čtvrtletích roku 2019 operátor pokračoval v ladění LTE sítě. Koncem října 2019 pokrýval mobilními daty 99,19 % populace České republiky. Kombinované pokrytí sítěmi 3G a LTE dosáhlo 99,27 % populace. Provozovatel dále pokračoval v rozšiřování technologie LTE Advanced Technology (LTE-A), která je nyní instalována na 57,4 % vysílačů LTE. Na konci září 2019 zahrnovala síť T-Mobile 1 523 vysílačů podporujících LTE-A a rychlosti stahování až 300 Mb/s. Dalších 845 vysílačů umožňuje rychlosti stahování až 450 Mbps, 1 189 vysílačů až 650 Mbps a 12 vysílačů podporuje rychlosti stahování až 900 Mbps. Pilotní projekt 5G sítě zatím T-Mobile na českém území ještě nepředstavil.

Diskuze (15) Další článek: LG uvedlo přenosnou čističku vzduchu. Vypadá jako reproduktor a ovládá se z mobilu

Témata článku: T-Mobile, Hospodaření a finance, Mobilní data, Statistika, Byznys, Peníze, Zisky, Nový zákazník, Česká republika, Rychlost stahování, Internet, Tržby, Vysílač, IPTV, Zákazníci, Mbps


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme 45W nabíjení u Galaxy Note10+. Z nuly na sto dobijete za...

Vyzkoušeli jsme 45W nabíjení u Galaxy Note10+. Z nuly na sto dobijete za...

** Již při představení Samsungu Galaxy Note10+ nás zaujala podpora rychlého 45W kabelového dobíjení ** Nabíječka nám již dorazila do redakce, doba nabíjení je však velkým zklamáním ** Nevěřte tomu, co se píše jinde, přinášíme kompletní test na dvou různých modelech s přesnými časy

Martin Chroust, Jakub Michlovský | 34

Jako dveře do budoucnosti! Xiaomi Mi Mix Alpha je ze všech stran obalený displejem

Jako dveře do budoucnosti! Xiaomi Mi Mix Alpha je ze všech stran obalený displejem

** Xiaomi dnes ukázalo, jak si představuje smartphone budoucnosti ** Displej je skoro všude, tělo je vyrobeno z titanu ** Focení obstarává trojitý snímač s hlavním 108MPx foťákem, pro focení selfie stačí telefon otočit zády k vám

Martin Chroust | 119