T-Mobile: první jsme byli my!

Marketingovému řediteli RadioMobilu, Jiřímu Dvorjančanskému, jsme podobně jako před několika hodinami Eurotelu položili několik otázek k nově spuštěné službě MMS.
T-Mobile: první jsme byli my!

Který operátor tedy jako první nabídl MMS svým zákazníkům?

Jak jsem už říkal na tiskové konferenci, byl to T-Mobile Česká republika. Naše konkurence se snažila zvrátit situaci a uvést MMS jako první, ale reagovali až po nás. Eurotel koneckonců uváděl jako datum oficiálního spuštění až 30. srpna. To vše ukazuje, že jsme na ně vytvořili nátlak, kterému podlehli.

Rozhodli jsme se službu uvést teprve až bude otestována a plně funkční. Je pravda, že jsme až do poslední chvíle neznali přesné datum spuštění, proto jsme ani nechtěli reagovat na tiskové zprávy, ve kterých Eurotel spuštění avizoval.

Klepněte pro větší obrázek

Existují již propojovací dohody mezi T-Mobilem a Eurotelem, aby bylo možné MMS posílat mezi oběma sítěmi?

Propojovací dohody zatím neexistují, nicméně naše týmy na nich již pracují. Tato jednání neprobíhala dříve z důvodu utajení. Eurotel však již MMS spustil, proto jednáním nyní nic nebrání. V současné době připravujeme první návrhy smluv a provádíme finanční analýzy. Zatím však nevíme, jak dlouho budou jednání trvat.

Lze předpokládat, že cena za zaslání MMS z T-Mobilu do Eurotelu bude vyšší než při posílání MMS ve vlastní síti?

Je to možné a závisí to na propojovacích poplatcích. Může se ale také stát, že ceny budou stejné.

Klepněte pro větší obrázek

Zveřejněné ceny jsou zaváděcí. Jak se změní po 31. říjnu?

Očekáváme, že MMS technologie bude umožňovat zasílání většího množství dat. MMS zprávy proto budou zpoplatněny v několika objemových kategoriích podle množství informací, které ponesou. Cenové rozpětí může začínat třeba pětikorunou a končit dvaceti korunami za zprávu. To vše záleží na tom, jaké objemy dat se budou v jednotlivých kategoriích přenášet.

Budete nějak reagovat na reklamní kampaň Eurotelu „Otevřete oči“?

Budeme prezentovat vlastní mezinárodní kampaň, kterou jsme ukázali na tiskové konferenci. Nicméně je možné, že na kampaň Eurotelu budeme nějakým způsobem reagovat, protože není z našeho pohledu úplně v pořádku. Pro nás je ale nyní důležitější, že nabídneme koncovým uživatelům vlastní službu.

Klepněte pro větší obrázek

V pozvánce na tuto tiskovou konferenci byl vyobrazen mobilní telefon Sony Ericsson T300. Kdy jej T-Mobile bude nabízet?

Zprávy o dostupnosti tohoto telefonu se mění ze dne na den. Podle prvních informací měl být dostupný začátkem listopadu, situace se ale mění a možná budou problémy s dodávkami. Konečný termín zatím neznáme, věříme však, že telefon uvedeme ještě na předvánočním trhu.

Budete nabízet také MMS roaming - kdy bude k dispozici?

Uzavřít propojovací dohody mezi českými operátory není jednoduché a je jasné, že dohodnout se na mezinárodní úrovni vyžaduje ještě delší čas. V první vlně bychom chtěli uzavřít dohody s operátory skupiny T-Mobile, to je naše priorita. Samozřejmě se ale budeme snažit dohodnout i s operátory mimo tuto skupinu. Tam je to složitější v tom, že nejde jen o jednání, ale také o testování funkčnosti. Není to zkrátka otázka jednoho dne, kdy bychom si sedli a všechno vyřešili. Je to delší proces, ale budeme se snažit, aby MMS bylo možné v zahraničí využívat co nejdříve. Do konce roku by měly být uzavřeny dohody nejen s operátory skupiny T-Mobile, ale i s některými ostatními.

Klepněte pro větší obrázek

Nabídnete také různé informační služby prostřednictvím MMS?

Je to jedna z věcí, na kterých pracujeme. Je těžké předpovědět, kdy budou informační služby k dispozici.

Eurotel dnes představil komunikátor DataPhone, který T-Mobile v Německu již prodává pod označením MDA a všeobecně je známější jako XDA. Bude k dispozici i u nás? Kdy?

Tato otázka je otevřená. Je pravda, že komunikátor již nabízejí naši partneři v jiných zemích – v Rakousku, Německu a Velké Británii. K nám se dostane brzy, předpokládáme, že v průběhu října. Uvedení na českém trhu je ztíženo nutností lokalizace. Chceme, aby zákazník jen vložil kartu SIM a hned mohl zařízení používat. Chceme mít také jistotu, že bude zajištěn kvalitní servis a že propojení mobilního a internetového světa bude dokonalé. To vše nyní testujeme, ale nemohu říci, kdy se zařízení objeví v naší nabídce.

Diskuze (115) | Eurotel: MMS nám nikdo nevezme

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Sony Ericsson T300, Mobil

Určitě si přečtěte

T-Mobile přichází s nabídkou deseti telefonů za 1 Kč. Stačí se upsat...

T-Mobile přichází s nabídkou deseti telefonů za 1 Kč. Stačí se upsat...

** Nokii 5 nebo jeden z dalších devíti telefonů nabízí T-Mobile od 1 Kč ** Samozřejmě musíte upsat duši na dvě léta s tarifem Mobil ** Akce platí do konce února 2018 i pro přechod z Twistu na paušál

Dnes | Pospíšil Aleš | 5

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

13.  1.  2018 | E15.cz , Gallistl Vladan | 11

Mobilní internet u nás není až tak drahý. ...když se srovnáme s Uzbekistánem a Nigérií

Mobilní internet u nás není až tak drahý. ...když se srovnáme s Uzbekistánem a Nigérií

** Čeští operátoři jsou drazí zhruba stejně jako britští či němečtí ** Za data si nechají pořádně zaplatit v zemích Beneluxu ** Nejhůř je na tom Afrika, na „giga“ tam trhnou skoro 1 000 Kč

27.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 42

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

** Selfíčko s dárečkem jedině přes messenger a přes Wi-Fi ** Nejvíce volali, SMSkovali a datovali zákazníci T-Mobilu ** Průměrná hodnota přenesených dat na SIM se pohybuje od 40 do 60 MB

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 17

Lednový ceník T-Mobilu: Huawei Mate 10 Lite, Samsung Galaxy A8 a něco slev

Lednový ceník T-Mobilu: Huawei Mate 10 Lite, Samsung Galaxy A8 a něco slev

** Operátor v lednu sleví modely Honor, Huawei a Samsung ** Za necelých 13 tisíc se začne prodávat Samsung Galaxy A8 ** Zlevní také tablet Samsung Galaxy Tab S3, cena klesne o 2 tisíce

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš