T-Mobile Rozjezdy po letech vyhrála technologie. Aplikace Glucly pomáhá diabetikům

Osmý ročník projektu T-Mobile Rozjezdy přinesl rekordní počet 483 zúčastněných a po letech také prvního celkového vítěze z oblasti technologií. Stal se jím Pavel Buben, který chce svou aplikací Glucly usnadnit život všem nemocným cukrovkou. Osmatřicetiletý diabetik vyvíjel uživatelsky přívětivou aplikaci nejdřív hlavně pro sebe, ale i díky podpoře Rozjezdů se Glucly během léta objeví jak v Google Play, tak v Apple App Storu.

Do aplikace mohou uživatelé zaznamenávat úroveň glykémie, náladu, délku spánku, či sportovní aktivitu. Přehledné exporty pak mohou poslat lékaři, nebo předat v papírové formě. Uživatelsky příjemné prostředí i nezávislost na typu glukometru zpřístupňují aplikaci všem diabetikům a významně zjednodušují komunikaci s lékařem. Výsledkem může být efektivnější léčba.

Ale nejde o nápad samotný, ale i podnikatelský rozměr projektu. „Pavel Buben nás přesvědčil svým odhodláním a jasnou představou dalšího vývoje. Hledáme totiž nejen inovace, ale i podnikatele, kteří svou energií i podnikatelskou pokorou dokážou svůj plán zrealizovat,“ říká Martina Kemrová, členka poroty, manažerka firemní komunikace T-Mobilu.

Pavel Buben získává ceny v celkové hodnotě 566 332 Kč, které zahrnují finanční dar od T-Mobilu ve výši 250 tisíc Kč, telekomunikační balíček a aplikaci Chytré auto na rok zdarma. Při uvedení aplikace bude hodit kreativní návrh reklamní kampaně od reklamní agentury MADE BY VACULIK, bannerová reklama s regionálním cílením od Agentury Najisto, poradenství a věcné ceny od partnerů soutěže: společnosti Samsung, Alza.cz, i voucher na inzerci na StartupJobs.cz

...a ostatní

Cenu veřejnosti získalo Sociální bistro Střecha z pražského Žižkova, které dává druhou šanci lidem bez domova a se záznamem v rejstříku trestů. Ale uspělo i několik dalších projektů z technologické oblasti:

 • Dustee, Nikola Carić (Moravskoslezský kraj, 2. místo) 
  Nikola Carić s  kolegy vyvinul systém kalibrovaných čidel polétavého prachu na IoT síti, který si budou moci pořídit i domácnosti. Systém, zatím ještě ve vývoji, analyzuje a předpovídá smogovou situaci i možnou délku jejího trvání.
   
 • Vivanto - chytré zavlažování, Vratislav Čmiel (Jihomoravský kraj, 1. místo)
  Vratislav Čmiel, který jinak pracuje na brněnském VUT jako výzkumný pracovník, vyvinul automatický systém zavlažování zahrad a trávníků. Chytrá řídicí jednotka zajišťuje optimalizovanou zálivku pro okrasnou i užitkovou část zahrady, kdy k tomuto účelu využívá informace ze skupiny čidel monitorujících vlhkost půdy a meteorologické podmínky. Nejen, že je řešení pohodlnější pro uživatele, ale zároveň šetří užitkovou vodu. 
   
 • Beescale, Tomáš Pižl (2. místo – Plzeňský kraj)
  Včelař nemůže být každý u včel den, a ani by je neměl tak často rušit. Tomáš Pižl s přáteli proto navrhl pod úl váhu, která přes IoT síť posílá každou hodinu data o stavu úlu. Zatím váhu a teplotu, ale časem přibudou i další senzory - například senzor pohybu nebo okolní teploty. Přitom baterie váhy vydrží celý jeden rok.
   
 • Dayswaps, Jakub Mynařík (1. místo – Praha)
  Jakub Mynařík s Michalem Čertickým a Janem Malým vyvinuli software na plánování směn jedním jediným tlačítkem, který dokáže zohlednit požadavky jednotlivých zaměstnanců. Software, který je nyní v beta provozu, dokáže ušetřit spoustu času manažerům v restauracích, ubytovacích zařízeních i v obchodech. Už teď o ni projevilo zájem několik desítek firem.

Jak se zbavit předinstalovaných aplikací:

Váš názor Další článek: Nejhlídanější tajemství Applu. Sebrali jsme veškeré info o iPhonu SE 2

Témata článku: Technologie, T-Mobile, Aplikace, Alza, Chytré auto, VUT, Start-up, Rozjezdy, Okolní teplota, Finanční dar, Žižkov, Jihomoravský kraj, Automatický systém, Jasná představa, Firemní komunikace, Reklamní agentura, Celý rok, Sportovní aktivita, Výzkumný pracovník, Rozjezd, Iot síť, Reklamní kampaň, Dlouhá fronta, Apple APP stor, Telekomunikační balíček


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

** Čekáme tři nové iPhony navazující na loňský model X ** Víme o nich hodně. Má Apple v rukávu utajený trumf? ** Tim Cook vstoupí na pódium v 19:00

Filip Kůžel, Martin Miksa | 235

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 61

RECENZE: OnePlus 6 — další pokus o zabití vlajkových lodí

RECENZE: OnePlus 6 — další pokus o zabití vlajkových lodí

** Poměr ceny a výkonu je fantastický ** OxygenOS je fakticky čistý Android ** Foťák je krůček za nejlepšími

Jakub Michlovský | 53