T-Mobile Rozjezdy po letech vyhrála technologie. Aplikace Glucly pomáhá diabetikům

Osmý ročník projektu T-Mobile Rozjezdy přinesl rekordní počet 483 zúčastněných a po letech také prvního celkového vítěze z oblasti technologií. Stal se jím Pavel Buben, který chce svou aplikací Glucly usnadnit život všem nemocným cukrovkou. Osmatřicetiletý diabetik vyvíjel uživatelsky přívětivou aplikaci nejdřív hlavně pro sebe, ale i díky podpoře Rozjezdů se Glucly během léta objeví jak v Google Play, tak v Apple App Storu.

Do aplikace mohou uživatelé zaznamenávat úroveň glykémie, náladu, délku spánku, či sportovní aktivitu. Přehledné exporty pak mohou poslat lékaři, nebo předat v papírové formě. Uživatelsky příjemné prostředí i nezávislost na typu glukometru zpřístupňují aplikaci všem diabetikům a významně zjednodušují komunikaci s lékařem. Výsledkem může být efektivnější léčba.

Ale nejde o nápad samotný, ale i podnikatelský rozměr projektu. „Pavel Buben nás přesvědčil svým odhodláním a jasnou představou dalšího vývoje. Hledáme totiž nejen inovace, ale i podnikatele, kteří svou energií i podnikatelskou pokorou dokážou svůj plán zrealizovat,“ říká Martina Kemrová, členka poroty, manažerka firemní komunikace T-Mobilu.

Pavel Buben získává ceny v celkové hodnotě 566 332 Kč, které zahrnují finanční dar od T-Mobilu ve výši 250 tisíc Kč, telekomunikační balíček a aplikaci Chytré auto na rok zdarma. Při uvedení aplikace bude hodit kreativní návrh reklamní kampaně od reklamní agentury MADE BY VACULIK, bannerová reklama s regionálním cílením od Agentury Najisto, poradenství a věcné ceny od partnerů soutěže: společnosti Samsung, Alza.cz, i voucher na inzerci na StartupJobs.cz

...a ostatní

Cenu veřejnosti získalo Sociální bistro Střecha z pražského Žižkova, které dává druhou šanci lidem bez domova a se záznamem v rejstříku trestů. Ale uspělo i několik dalších projektů z technologické oblasti:

 • Dustee, Nikola Carić (Moravskoslezský kraj, 2. místo) 
  Nikola Carić s  kolegy vyvinul systém kalibrovaných čidel polétavého prachu na IoT síti, který si budou moci pořídit i domácnosti. Systém, zatím ještě ve vývoji, analyzuje a předpovídá smogovou situaci i možnou délku jejího trvání.
   
 • Vivanto - chytré zavlažování, Vratislav Čmiel (Jihomoravský kraj, 1. místo)
  Vratislav Čmiel, který jinak pracuje na brněnském VUT jako výzkumný pracovník, vyvinul automatický systém zavlažování zahrad a trávníků. Chytrá řídicí jednotka zajišťuje optimalizovanou zálivku pro okrasnou i užitkovou část zahrady, kdy k tomuto účelu využívá informace ze skupiny čidel monitorujících vlhkost půdy a meteorologické podmínky. Nejen, že je řešení pohodlnější pro uživatele, ale zároveň šetří užitkovou vodu. 
   
 • Beescale, Tomáš Pižl (2. místo – Plzeňský kraj)
  Včelař nemůže být každý u včel den, a ani by je neměl tak často rušit. Tomáš Pižl s přáteli proto navrhl pod úl váhu, která přes IoT síť posílá každou hodinu data o stavu úlu. Zatím váhu a teplotu, ale časem přibudou i další senzory - například senzor pohybu nebo okolní teploty. Přitom baterie váhy vydrží celý jeden rok.
   
 • Dayswaps, Jakub Mynařík (1. místo – Praha)
  Jakub Mynařík s Michalem Čertickým a Janem Malým vyvinuli software na plánování směn jedním jediným tlačítkem, který dokáže zohlednit požadavky jednotlivých zaměstnanců. Software, který je nyní v beta provozu, dokáže ušetřit spoustu času manažerům v restauracích, ubytovacích zařízeních i v obchodech. Už teď o ni projevilo zájem několik desítek firem.

Jak se zbavit předinstalovaných aplikací:

Váš názor Další článek: Nejhlídanější tajemství Applu. Sebrali jsme veškeré info o iPhonu SE 2

Témata článku: Technologie, T-Mobile, Aplikace, Chytré auto, Alza, Start-up, Rozjezdy, VUT, Iot síť, Sportovní aktivita, Celý rok, Hotovost, Reklamní agentura, Moravskoslezský kraj, Jihomoravský kraj, Třetí ročník, Apple APP store, Voucher, Žižkov, Vratislav, Jasná představa, Dlouhá fronta, Finanční dar, Poradenství, Okolní teplota


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 27