T-Mobile spouští Pevný internet do zásuvky přes LTE. Je bez FUP, ale omezený na jednu adresu

T-Mobile spouští Pevný internet do zásuvky přes LTE. Je bez FUP, ale omezený na jednu adresu

T-Mobile uvádí novou službu domácího připojení k internetu přes LTE. Pevný internet do zásuvky (PIZ) doplní stávající portfolio kabelového Pevného DSL internetu, Pevného LTE internetu vzduchem s napevno nainstalovanou venkovní anténou a LTE Internetu bez drátu, jehož tarify jsou sice mobilní, ale zase omezeny FUP limitem.

Nová služba má kombinovat to nejlepší ze všech tří dosud provozovaných typů připojení, a to dobrou dostupnost (všude, kde je uvnitř budov LTE, zejména tedy „dobře propustné“ pásmo 800 MHz), snadnou instalaci (není třeba instalovat žádnou venkovní anténu, ani manipulovat s kabely) a také tarif, který nemá omezený FUP. SIM karta se vloží do modemu, který operátor s tarifem dodá, ale nebude na něj zamknuta a můžete použít i vlastní zařízení.

Klepněte pro větší obrázek
Operátor bude ke službě nabízet brandovaný modem Huawei B525

Také PIZ bude mít samozřejmě i své nevýhody a nebude vyhovovat každému. Největším limitem bude maximální přenosová rychlost pro stahování 20 Mbit/s, která nemusí náročnějším uživatelům stačit. Nebude vhodný ani jako náhrada mobilního internetu například do smartphonu, protože uvedená rychlost bude garantovaná pouze v místě instalační adresy. Pokud se SIM karta bude do sítě hlásit z jiného místa, rychlost klesne na nepoužitelných 64 kbit/s.

Cenově se nová služba bude pohybovat na úrovni srovnatelného tarifu Pevný internet S (přes DSL linku i přes LTE), tzn. s paušálem 399 Kč za měsíc při uzavření dvouleté smlouvy.

Doplněno 10. dubna 2018 o údaje z tiskové zprávy:

Služba je oficiálně spuštěna od dnešního dne podle výše uvedených parametrů. Rychlost uploadu je 5 Mbit/s. Modem Huawei B525 umožňující připojení až 64 uživatelů/přístrojů si zákazníci u operátora mohou pořídit za 3 451 Kč, při dvouletém závazku pak za 2 301 Kč, a to i na splátky (1 Kč + 23× 100 Kč). Pevný internet do zásuvky lze rovněž využívat v rámci služby Magenta 1.

Co je 5G a proč budou sítě nové generace důležité:

Diskuze (76) Další článek: LG potvrdilo G7 ThinQ. Nový topmodel představí 2. května v New Yorku

Témata článku: T-Mobile, Pevný internet vzduchem, LTE, Mobilní internet, Modem, Magenta 1, FUP, Náročný uživatel, Domácí připojení, Adresa, Dobrá dostupnost, Internet, Tarif, Zásuvka, DSL, Pevný LTE, Magenta, Nejbližší den, Pevný internet, Nová generace, Přesné datum, PIZ, Operátor, Snadná instalace, Srovnatelný tarif


Určitě si přečtěte

Xiaomi Yi Mirror Dash Cam: Zajímavá kombinace má své mouchy i zdrcující trumfy

Xiaomi Yi Mirror Dash Cam: Zajímavá kombinace má své mouchy i zdrcující trumfy

** Montáž není úplně jednoduchá a bude lepší ji svěřit profíkovi ** Displej je dobře vidět ve dne a v noci zbytečně neoslňuje ** Každý dotyk na zrcátku/displeji je hodně vidět

Jakub Michlovský | 36

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 32