T-Mobile testuje technologii LTE-V pro lepší a bezpečnější cestování na silnicích

T-Mobile testuje technologii LTE-V pro lepší a bezpečnější cestování na silnicích

T-Mobile se pustil do testování technologie LTE-V, která umožňuje přímou komunikaci mezi vozidly a mezi vozidlem a chytrou dopravní infrastrukturou. Děje se tak v pilotním provozu v rámci celé skupiny Deutsche Telekom a ve spolupráci se společnostmi Škoda Auto a technologickým partnerem Qualcomm s přispěním Fakulty dopravní ČVUT v Praze a VŠB-TU v Ostravě.

V rámci projektu C-Roads se ověřují rádiové parametry a možnosti LTE-V v porovnání s obdobnými technologiemi. Celá infrastruktura je také prezentována na právě probíhajícím Mobile World Congress 2019 v Barceloně na stánku Deutsche Telekom v sekci nových technologií pro automobilový průmysl.

Přímá komunikace mezi vozidly i vozidlem a infrastrukturou se podílí zejména na zvyšování bezpečnosti na silnicích. Řidič totiž získává aktuální informace přímo do vozidla a správci infrastruktury mají detailnější přehled o provozu a případných problémech. Díky tomu také dokážou rychleji reagovat. Jedná se tím o základní komponentu autonomního řízení.

T-Mobile dodává i unikátní řešení pro samotnou optimalizaci dopravy. Zlepšuje funkčnost inteligentních dopravních systémů, čímž přispívá k plynulosti provozu na silnicích i k postupnému snížení počtu nehod. Jedná se o služby pro samotné řidiče, které ho upozorní na nebezpečnou oblast či dopravní zácpu. Čerpá přitom z analýzy signalizačních dat o pohybu zákazníků v mobilní síti operátora, ale i z T-Mobile produktu Chytré auto a z informací o počasí atd. Dočkat bychom se měli i mobilní aplikace, která bude např. umět zobrazovat aktuální dopravní informace.

Diskuze (2) Další článek: 1 TB, co by se za nehet vešel. SanDisk představil první microSD kartu o rekordní kapacitě

Témata článku: Technologie, T-Mobile, LTE, Qualcomm, Deutsche Telekom, Barcelona, MWC, Chytré auto, Infrastruktura, C-Roads, ČVUT v Praze, MOBI, LTE-V, T - Mobil, Cestování, Přímá komunikace, Ostrava, VŠB, Vozidlo, Síl, Škoda Auto, Praha, Silnice, Bezpečné cestování


Určitě si přečtěte