T-Mobile: udělejte si vlastní SMS hlasování zdarma!

T-Mobile již delší dobu zcela zdarma nabízí software, pomocí kterého můžete realizovat v dnešní době stále populárnější SMS hlasování nebo dokonce vlastní SMS infolinku. Chcete vědět, co vlastně T-Mobile SMS Analyser nabízí?
T-Mobile: udělejte si vlastní SMS hlasování zdarma!

O co vlastně jde

T-Mobile SMS Analyser je volně dostupný na webu T-Mobilu, stáhnout si jej můžete zde. Na to, že se jedná o produkt, který je nabízen zcela zdarma, jsou jeho schopnosti opravdu obdivuhodné. Jediný háček, který zde můžete nalézt, je ten, že funguje pouze a jen se SIM kartami od T-Mobilu, což je samozřejmě pochopitelné. Pro jeho využívání, byť jen pasivní, je tak třeba si pořídit aspoň Twist kartu.

T-Mobile SMS Analyser je primárně (nebo spíše původně) určen uživatelům služby T-Mobile SMS Connect, která umožňuje svým uživatelům posílání a přijímání SMS pomocí zabezpečeného propojení mezi firemní sítí a serverem umístěným u T-Mobilu. Zákazník pak může přijímat SMS na „virtuální“ číslo 736 3xx xxx, které se také zobrazuje u textových zpráv odeslaných právě pomocí této služby.

SMS Analyser je však možno využívat i v případě, že SMS Connect nemáte aktivní. Potom je nutné k počítači připojit libovolný telefon se SIM kartou T-Mobilu a můžete SMS Analyser začít používat.

SMS hlasování snadno a rychle

První funkci, kterou SMS Analyser disponuje, je možnost vytvoření SMS hlasování. Toho docílíte tak, že vytvoříte pravidla, podle kterých se budou příchozí textové zprávy rozdělovat do jednotlivých podsložek složky Přijaté zprávy. Pokud chcete vytvořit například jednoduché hlasování, kde bude pouze odpověď "ano" či "ne", pak stačí, když si vytvoříte jednu složku s názvem ANO a druhou s názvem NE. Poté při tvorbě pravidel zvolíte, že pokud textová zpráva obsahuje text "ano", tak se přesune do složky ANO a analogické pravidlo pro případ, že zpráva obsahuje "ne". SMS Analyser naštěstí není case-sensitive, takže je jedno, zda text v příchozí zprávě je Ano či aNo – v obou případech je tato zpráva přeřazena do správné skupiny.

Klepněte pro větší obrázek 

Samotným rozřazením SMS zpráv však schopnosti SMS Analyseru nekončí. Doručené SMS si můžete prohlížet a třídit podle čísla odesílatele, textu či času doručení, to nejdůležitější a nejužitečnější je však patrně schopnost programu analyzovat výsledky hlasování a průběžně je zobrazovat v přehledném grafu.

Klepněte pro větší obrázek 

SMS infolinka

Další možné využití, které T-Mobile SMS Analyser nabízí, je možnost vytvoření privátní SMS infolinky. Tu zřídíte tak, že vytvoříte složky podle názvů klíčových slov. Stejně jako při hlasování pak budete třídit příchozí SMS podle obsaženého textu do jednotlivých složek. Rozdíl je pouze v tom, že přidáte pravidlo, které automaticky na každou SMS přiřazenou do dané složky vytvoří odpověď, kterou odešle na telefonní číslo, od kterého byla SMS přijata. Text zprávy můžete napsat buď přímo do příslušné kolonky, nebo umístit ve formě HTML či v souboru TXT na internet tak, abyste generovanou odpověď mohli měnit na dálku.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodně muziky za žádné peníze

T-Mobile SMS Analyser je výborný program za ještě lepší cenu. Může jej využívat každý zákazník T-Mobilu, i když své příznivce si najde spíše v řadách firemních zákazníků (stáhnout si jej můžete zde). T-Mobile na svých stránkách například upozorňuje na znojemský hokejový tým, který SMS Analyser v kombinaci s SMS Connect používá pro volbu nejlepšího hráče utkání. Své využití si však SMS Analyser může najít i v nejrůznějších médiích či středních a velkých firmách.

Diskuze (11) Další článek: GPRS roaming v Rusku: na internet bez problémů

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, SMS, Zdarma, Hlas, Mobil


Určitě si přečtěte