T-Mobile upravuje ceny mezinárodního volání v souladu s regulací. Už nebude znevýhodňovat předplacenkáře

T-Mobile upravuje ceny mezinárodního volání v souladu s regulací. Už nebude znevýhodňovat předplacenkáře

Také T-Mobile se musí podřídit evropské regulaci cen mezinárodního volání a SMS posílaných do zemí EU. Od 15. května 2019, tedy přesně v den nabytí účinnosti regulace, upravuje ceny na nové hodnoty. Minuta hovoru z ČR na telefonní číslo jiné země EU přijde na 5,89 Kč, jedna odeslaná SMS bude stát 1,86 Kč.

Při provádění změn v ceníku operátor zároveň sjednotí ceny mezinárodních hovorů a SMS u paušálních a předplacených služeb – uživatelé Twist karet už nebudou znevýhodňováni vyššími sazbami. Pro země EU platí v souladu s regulací i pro předplacenky ceny uvedené výše, u zemí mimo EU a mimo Evropu se sazby snižují na úroveň paušálních tarifů podle následující tabulky.

Zóna

Cena minuty pro tarify Mobil, S námi i Twisty

Cena SMS pro tarify Mobil, S námi i Twisty

EU

5,89 Kč

1,86 Kč

Zbytek Evropy

12 Kč

5,05 Kč

Svět

30 Kč

5,05 Kč

Satelitní sítě

200 Kč

5,05 Kč

Uvedené změny nijak nesouvisí s voláním a dalšími službami s českým číslem v zahraničí, tedy roamingem. Ten se v zemích EU nadále řídí samostatnou regulací (volání, SMS i data za ceny jako doma), v mimounijních zemích potom platí sazby podle světových zón, které může mít každý operátor stanoveny pro hlasové služby a data jinak a nemusí se shodovat se zónami pro mezinárodní volání.

Diskuze (14) Další článek: Znáte krokové výzvy v Samsung Health? Češi drží krok se zbytkem světa v TOP5

Témata článku: T-Mobile, Twist, SMS, EU, Evropská unie, Telekomunikace, Regulace, Mezinárodní hovory, Žně, Mezinárodní volání, Česká republika, Soulad, Mobil, Tarif, T - Mobil, Volání, Pře, Evropa


Určitě si přečtěte