T-Mobile v prvním kvartálu udržel zákazníky a navýšil tržby o 150 milionů

T-Mobile v prvním kvartálu udržel zákazníky a navýšil tržby o 150 milionů

T-Mobile zveřejnil výsledky hospodaření za první tři měsíce letošního roku. Celkové tržby operátora vzrostly meziročně téměř o 150 milionů na 6,7 miliardy korun, provozní zisk (EBITDA) činil 2,84 miliardy. Firma v prvním kvartálu hospodařila s hrubou marží 42,4 %.

Operátor zůstává českou mobilní jedničkou s celkovým počtem 6,186 milionu zákazníků mobilních služeb. Poprvé se T-Mobilu podařilo překonat hranici 4 milionů zákazníků s paušálním tarifem – jejich podíl na zákaznické bázi je nyní 65 %, zbytek tvoří předplacenkáři s kartou Twist.

Klepněte pro větší obrázek

Počet provolaných minut a poslaných SMS se v síti T-Mobile i nadále pohybuje na přibližně stejných číslech, trendem je naopak rostoucí spotřeba datových služeb. Celkový objem dat přenesený prostřednictvím konvergovaných řešení vzrostl meziročně téměř o 95% a dosáhl tak více než 65 390 TB. Zatímco zákazníci s novými tarify generace Mobil spotřebují 1,8 GB dat za měsíc, v Magentě 1 je průměrná spotřeba mobilních dat 2,7 GB na SIM kartu za měsíc.

Operátor pokračoval také v rozšiřování LTE Advanced (LTE-A). Technologie využívající agregaci dvou a více frekvenčních pásem je nyní instalována na 52,2 procentech LTE vysílačů. Na konci prvního čtvrtletí 2019 síť zahrnovala celkem 1 353 vysílačů, které podporovaly LTE-A a rychlost stahování až 300 Mbit/s. Dalších 845 vysílačů umožňuje rychlost stahování až 450 Mbit/s, 1 017 vysílačů až 650 Mbit/s a 9 vysílačů podporuje rychlost stahování až 900 Mbit/s.

Jak funguje eSIM?

Diskuze (16) Další článek: Místo limonády telefon nebo sluchátka! Xiaomi v Indii spouští prodejní automaty

Témata článku: T-Mobile, Statistika, Hospodaření a finance, Twist, SMS, Peníze, Zisky, Zákazníci, Operátor, Tržby, Rychlost stahování, EBITDA, Kvartál, Mbit/s, Zak, T - Mobil, Vysílač, LTE Advanced, Stahování


Určitě si přečtěte