T-Mobile vrací úder: i on má neomezené volání

Volání ve skupině bez omezení za paušál na trhu zatím chybělo, mezeru mají vyplnit služby T-Mobilu Rodina a Tým.

Na našem telekomunikačním trhu se v čím dál tím větší míře začíná prosazovat nový trend – neomezené služby za paušální poplatek. Má to své výhody, operátor má penízky od zákazníků jisté a ti zase mohou ušetřit, tedy za předpokladu, že úspora z využitých služeb převáží nad částkou, již by zaplatili normálně. Velmi výrazný krok v tomto směru znamenají také nedávno představené tarify O2 NEON, které sice trpí celou řadou nedostatků, neomezené služby v rámci paušálu jim ale upřít nelze. Neomezené programy služeb bychom našli v hojné míře i u Vodafonu, který jde zatím jinou cestou a nabízí je jako balíčky volitelné. Neomezené služby prostě zdá se mají budoucnost a proto operátoři vymýšlí jak zlákat zákazníka do svých řad.

Rodinka na talíři

Se zajímavou novinkou na poli neomezených služeb se přidává také T-Mobile, ten od 1. června nabídne něco, co na trhu zatím chybělo – neomezené vzájemné volání ve skupině. Tarifní zvýhodnění Rodina přinese za jeden měsíční paušál neomezené volání až pro pět čísel, přičemž měsíční paušál zaplatí pouze hlavní číslo, takzvaný Správce. Hovory zdarma budou uplatněny nejen mezi „vedoucím“ skupiny a jeho ostatními členy, ale i mezi jednotlivými „rodinnými příslušníky“. Do skupiny lze zařadit pouze čísla ve vlastní síti (kromě datových paušálů) včetně předplacených karet. Na druhou stranu je role Správce je zapovězena pro speciální tarify jako jsou Bav se, Kredit 150 (HIT), Partner a Happy Partner, T1, Data&SMS, tarify Internet 4G, ADSL a starší již nenabízené tarify. Každý zákazník může být správcem jen jedné skupiny, ale může být členem více „rodin“.

Klepněte pro větší obrázek
Zvýhodnění rodina je ideální pro vzájemné volání ve skupině pěti lidí, první rok dokonce jen za 100 Kč na hlavu

Výše pravidelné měsíční platby, kterou hradí správce, je závislá na počtu členů v „Rodině“. Pokud bude mít skupina kupříkladu celkem tři členy (tedy správce plus další dva účastníci) – vyjde neomezené volání na 799 Kč. V případě čtyřčlenné skupiny zaplatí správce 899 Kč a u pětičlenné pak 999 Kč. Nové zvýhodnění je tedy vhodné zejména pro větší rodiny, manželským párům nebo dvojicím kamarádů by se nevyplatilo. I když skupinu mohou tvořit jen dva účastníci, čili správce + jeden člen, není taková kombinace dobrá a to hned z několika důvodů. Tím prvním je cena paušálního poplatku, který činí závratných 799 Kč i u dvoučlenné skupiny! Druhým je mnohem elegantnější řešení spočívající v aktivaci NEJ čísla u jednoho z dvojce a současné nastavení sponzorství z jeho strany na číslo druhé. Za vzájemné volání tak zaplatí pouhých 178,50 Kč a efekt bude naprosto stejný. Vlastně nebude, jedním směrem bude možné ještě posílat zdarma SMS.

Ceník zvýhodnění Rodina

Velikost skupiny akční nabídka* za jedno číslo v rámci akce standardní cena za jedno číslo
Správce + 1 399,50 Kč 200 Kč 799 Kč 400 Kč
Správce + 2 399,50 Kč 133 Kč 799 Kč 266 Kč
Správce + 3 449,50 Kč 112 Kč 899 Kč 225 Kč
Správce + 4 499,50 Kč 100 Kč 999 Kč 200 Kč
*Platí pro aktivace zvýhodnění Rodina do 31. srpna 2008, zákazník bude následně platit poloviční paušál do 30. května 2009

Jak sami vidíte z tabulky výše, paušální poplatky jsou poměrně vysoké, T-Mobile naštěstí připravil pro všechny zájemce o toto novou službu akční nabídku. Každý, kdo si zvýhodnění aktivuje do konce srpna letošního roku, bude platit jen polovinu pravidelného měsíčního paušálu. Za rok tak lze ušetřit v případě pěti „rodinných příslušníků“ více než pět tisíc korun na pravidelném poplatku. Jinak zvýhodněné volání mezi všemi členy skupiny nespotřebovává žádné volné jednotky ani kredit. Za SMS zaplatí účastníci cenu podle svého tarifu. Zvýhodnění platí jen v síti T-Mobile, roamingové hovory jsou zpoplatněny podle standardního ceníku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Cena zvýhodnění Rodina je dosti vysoká, firemní zákazníci ale službu určitě uvítají

Ve firmě jsme sehraný tým a voláme si bez omezení

T-Mobile nezapomněl ani na firemní zákazníky, jim náleží zvýhodnění Tým. Tým ocení především zákazníci v segmentu malých podniků do pěti zaměstnanců, kteří si budou moci volat vzájemně zdarma jen za jeden paušál. V případě, že si zákazník aktivuje T-Mobile Tým včas, tedy do konce srpna, získá rovněž bonus. Úlevu na měsíčním poplatku ve výši 50 % až do května 2009. Kromě vzájemného volání budou moci všichni členové v rámci skupiny využívat lokalizační službu Kde je… až do konce listopadu rovněž zdarma. Více o cenách pro firemní zákazníky napoví tabulka níže:

Velikost týmu promo cena* běžná cena
firemní zákazníci bez DPH s DPH bez DPH s DPH
Správce + 1 až 4 čísla 349,60 Kč 416 Kč 699 Kč 831 Kč

Pro firemní platí následující: správcem skupiny může být kterýkoli firemní uživatel některého z minutových či kreditních tarifů T-Mobilu. Členy skupiny mohou být jak firemní, tak nefiremní čísla, včetně předplacených karet. Zvýhodnění nemohou využívat uživatelé datových tarifů včetně Twist Internet a Twist Internet Basic. V rámci jednoho zákazníka/IČ může být pouze jeden správce, ale pod jedním IČ mohou být členové i více skupin. Maximální velikost jedné skupiny je pět osob (správce + 4). Měsíční poplatek platí opět správce, pro členy skupiny je služba zcela zdarma.

Tarifní zvýhodnění je aktivováno v okamžiku, kdy správce založí skupinu přidáním prvního člena. Každý člen může být odebrán či vyměněn nejdříve 30 dnů od přidání do skupiny. Zmýlená platí – v případě chybného zadání telefonního čísla je možno do 5 minut provést opravu. Každý člen má možnost sám sebe odhlásit. O každé změně jsou všichni členové skupiny informováni potvrzující SMS. Odebráním posledního člena je služba deaktivována. Aktivace a administrace je velmi jednoduchá a je možno zvolit některý z mnoha kanálů – textovou zprávu, Můj T-Mobile (web/WAP), či kontaktovat infolinku Zákaznického centra (4644).

Volám, tedy jsem

Hned na první pohled je jasné, že pro menší počet členů je služba velmi drahá, obzváště když existují i jiná řešení jako kombinace NEJ čísla a Sponzora. S počtem členů ve skupině pak klesá dodatečný náklad na další číslo, při plném obsazení vyjde jedno číslo na necelé dvě stovky. Příjemnou zaváděcí promo akcí je až jeden rok s polovičním paušálním poplatkem, tady už vychází jedno číslo ve skupině na stovku, a to je myslím hodně zajímavé. Škoda jen, že od června 2009 vyskočí paušály na dvojnásobek, pro hodně zákazníků by se tak ceny mohly stát nepřijatelné, což povede k deaktivaci zvýhodnění. Jednoduše řečeno, služba je užitečná, ale plné ceny jsou nastaveny hodně vysoko.

Diskuze (66) Další článek: BenQ E55 odhalen

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Současné nastavení, Mobil, I/O, Volání, Promo cena, Neomezené volání, Hlavní číslo


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34