T-Mobile: z Twistu na paušál a zpátky

T-Mobile včera uvedl novou službu Tarif na zkoušku. Když vám přechod z Twistu na paušální program s doplňkem Hit nebude vyhovovat, do tří měsíců se můžete vrátit zpět k předplacené službě.
T-Mobile: z Twistu na paušál a zpátky

Nic samozřejmě není tak krásně jednoduché a i Tarif na zkoušku má řadu podmínek. Akce je podmíněna přechodem na paušální tarif s doplňkem Hit a tedy uzavřením smlouvy s operátorem na dobu určitou; přesně na dva roky. Pokud ovšem zjistíte, že měsíční paušál není to pravé, co byste chtěli využívat, můžete do devadesáti dnů požádat o předčasné ukončení smlouvy a vrátit se zpět ke svému předplacenému Twistu.

Co mám dělat?

Z Twistu na paušál vás převedou v každé značkové prodejně T-Mobilu. Zde předložíte občanský průkaz, případně i jiný doklad, jste-li například podnikatel. Musíte také ukázat svoji twistovou kartu SIM, na které je čitelné sériové číslo.

Když se vám paušál s Hitem nebude líbit, musíte do devadesáti dnů poslat písemnou výpověď na adresu T-Mobile Czech Republic, a. s., oddělení péče o zákazníky, Evropská 178, 160 67 Praha 6. Vypovídání služeb je holt vždy složitější než jejich zakládání, kdy se provozovatel může jen přetrhnout, aby vám vše usnadnil. T-Mobile ale pro tuto výpověď alespoň nabízí formulář, který si můžete rovnou vzít v prodejně. Dejte si pozor, abyste včas platili všechny faktury, jinak vám operátor může výpověď smlouvy odmítnout.

Co se za to platí?

Podmínky, které si ve formátu PDF můžete stáhnout na webu T-Mobilu, jsou psány tak složitým právnickým jazykem, že jsem si raději nechal všechno vysvětlit polopatě:

Když přecházíte z Twistu na paušál, zaplatíte za to 121 Kč. Zbývající kredit, který zůstal na předplacence, bude využit pro hrazení měsíčního vyúčtování. Jestliže vás paušál přestane bavit a T-Mobile schválí výpověď smlouvy na dobu určitou, z vaší karty se znovu stane předplacenka, na kterou operátor pro začátek přidá částku 122 Kč.

MobilMania komentuje

Osobně si moc nedokážu představit, proč bych se chtěl z paušálu, na který jsem přešel z Twistu, vracet zpět na předplacenou kartu. T-Mobile to odůvodňuje potřebou zjistit, jak je volání s tarify a doplňkem Hit výhodné, já si zase myslím, že se stačí podívat na ceníky a provést několik jednoduchých výpočtů. Ale dobře, uznávám, že vlastní praktická zkušenost je někdy neocenitelná a možnost vrátit se zpět se někomu může hodit.

Tato nabídka se však výslovně týká přechodu z předplacené služby Twist na paušál, nemůžete jí využít při samostatném pořízení paušálního programu T-Mobilu a s odkazem na novou akci se vyvázat z dvouleté smlouvy. Nic vám ale nebrání koupit si napřed samostatnou kartu Twist (499 Kč) a z ní třeba hned rovnou v prodejně zkušebně přejít na paušál.

Internetové odkazy

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Twist, Paušál, Mobil

Určitě si přečtěte

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

** Tarif A měl mít 100 GB, „béčko“ 5 GB. Nakonec mají 150 MB až 1 GB ** Tarif pro lidi, kteří hodně volají nabízí 3000 minut za 499 Kč ** Veřejnou soutěž vyhrál brněnský virtuální operátor Fayn

Včera | Pospíšil Aleš | 62

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14