T-Mobile získal nové zákazníky mobilních služeb a navýšil provozní zisk

T-Mobile získal nové zákazníky mobilních služeb a navýšil provozní zisk

Český T-Mobile vydává kumulované výsledky hospodaření za první pololetí letošního roku. Operátorovi se dařilo navyšovat počty zákazníků svých služeb, stejně jako tržby a provozní zisk. Celkové tržby z mobilních i fixních služeb a prodeje zařízení činily 13,6 miliardy korunů. Provozní zisk EBITDA narostl meziročně o 5 % na 5,9 miliardy korun. Hrubá provozní marže se zvýšila na 43,4 %.

Ke 30. červnu 2019 evidoval T-Mobile 6,224 milionu zákazníků mobilních služeb a zůstává tak českou mobilní jedničkou. Čistý meziroční přírůstek zákazníků činil +37 tisíc. 65 % mobilních zákazníků využívalo paušální tarif, zbytek tvořili předplacenkáři. Aplikaci Můj T-Mobile pro správu uživatelských účtů aktivně využívá měsíčně více než 1,474 milionu zákazníků, tedy 49 % uživatelů chytrých telefonů a přibližně čtvrtina celé zákaznické báze.

Klepněte pro větší obrázek

Počet provolaných minut i odeslaných SMS v síti T-Mobilu zůstává stabilní, aktuálním trendem je rostoucí spotřeba datových služeb. Celkový objem dat přenesených v konvergovaných/kombinovaných službách (mobilní data, Internet bez drátu, Pevný internet vzduchem a Pevný internet do zásuvky) meziročně vzrostl o téměř 99 % na 135 000 TB. V mobilních sítích (mobilní data, Internet bez drátu) zákazníci přenesli téměř 35 000 TB.

Operátor pokračoval v implementaci technologie LTE Advanced (LTE-A); ta je nyní implementována na 55,7 % LTE vysílačů. Na konci sledovaného období síť T-Mobile zahrnovala celkem 1 504 LTE-A vysílačů s rychlostmi downloadu až 300 Mbps. Dalších 847 vysílačů nabízí rychlost stahování až 450 Mbps, 1 093 vysílačů až 650 Mbps a 12 do 900 Mbps. Pilotní projekt 5G sítě zatím T-Mobile na českém území ještě nepředstavil.

Diskuze (14) Další článek: Apple má skoro polovinu trhu s chytrými hodinkami. Pro ostatní výrobce je těžké se prosadit

Témata článku: T-Mobile, Hospodaření a finance, Statistika, SMS, Peníze, Byznys, Zisky, Mobilní služba, Mbps, Zákazníci, Internet, Nový zákazník, Provozní zisk, LTE Advanced, Vysílač


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P30 – levnější než Pro a přitom stále profesionál

RECENZE: Huawei P30 – levnější než Pro a přitom stále profesionál

** Nechcete-li utrácet přes dvacet tisíc, je Huawei P30 přesně pro vás ** Přes některé ústupky si ponechal to důležité od vlajkové lodi P30 Pro ** Skvělý fotoaparát je stále na místě, i když je lehce ochuzen

Jakub Vrbacký | 32

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 126

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

** Samsung představil dva modely řady Galaxy Note 10 ** „Náčrtník“ dostal chytřejší S Pen, displej s průstřelem i ToF kameru ** Éra 3,5mm jacku končí, základní Note 10 nemá ani slot pro microSD.

Martin Chroust, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 157