T-Mobile zveřejnil ceny nových iPhonů. Jako první bude podporovat i volání přes eSIM

T-Mobile zveřejnil ceny nových iPhonů. Jako první bude podporovat i volání přes eSIM

Start prodeje iPhonů XS a XS Max v Česku je stanoven na 29. září 2018, protože o den dřív, kdy začínají telefony Applu prodávat všechny ostatní země druhé vlny, je u nás státní svátek. Telefony nabídne i trojice našich operátorů. T-Mobile v první fázi jako jediný bude podporovat také technologii eSIM, což znamená, že iPhony půjde používat včetně funkce Dual SIM.

Čerstvě po zakoupení iPhonů je půjde používat pouze s klasickou vloženou nanoSIM kartou. V následujícím má proběhnout softwarová aktualizace přímo ze strany Applu, která technologii eSIM odemkne. Stát by se tak mělo nejpozději do konce letošního roku. Poté už bude operátor připraven nahrát do telefonu prostřednictvím QR kódu profil, který bude eSIM charakterizovat – tzn. přiřadí jí telefonní číslo, tarif a další parametry.

Takových profilů může být na čipu eSIM uloženo teoreticky i několik, ale jen jeden je v daném okamžiku aktivní a přihlášený do sítě. Funkce Dual SIM tedy bude moci být v nových iPhonech realizována ve formě 1 fyzická nanoSIM + 1 elektronická eSIM.

Model

Barva

Základní cena

v Kč s DPH

Cena v Kč s DPH s tarifem Mobil M

Cena v Kč s DPH s tarifem Mobil L/XL/XXL

Apple iPhone XS 64GB

šedá, stříbrná, zlatá

29 989

27 989

25 989

Apple iPhone XS 256GB

šedá, stříbrná

34 489

32 489

30 489

Apple iPhone XS 512GB

šedá*

40 489

38 489

36 489

Apple iPhone XS Max 64GB

stříbrná

32 989

30 989

28 989

Apple iPhone XS Max 256GB

šedá

37 489

35 489

33 489

Apple iPhone XS Max 256GB

zlatá*

37 489

35 489

33 489

Apple iPhone XS Max 512GB

šedá*

43 489

41 489

39 489

*tyto barvy prodává T-Mobile pouze na e-shopu

Nové modely Apple iPhone XS, XS Max a od konce října také XR budou první zařízení s plánovanou podporou eSIM v nabídce T-Mobilu a operátor je připravený svou nabídku v budoucnu rozšířit i o další zařízení od jiných výrobců. Nástup eSIM jde ruku v ruce s rozvojem internetu věcí (IoT) díky snadné aktivaci, správě a hromadnému ovládání IoT zařízení. Jde například o chytré hodinky, fitness trackery, měřicí čidla nebo třeba chytré automobily.

Nedotované ceny iPhonů u T-Mobilu se nijak zásadně neliší od cen v internetové obchodě Applu. Operátor nabízí lehké zvýhodnění, pokud si telefon koupíte zároveň s některým z jeho základních tarifů rodiny Mobil. U tarifu Mobil M činí zvýhodnění 2 000 Kč, u všech vyšších je to sleva 4 000 Kč.

Diskuze (6) Další článek: Chcete i v Česku používat Apple CarPlay? Stačí vám k tomu jednoduchý fígl

Témata článku: Apple, iPhone, Operátoři, T-Mobile, Nákup a ceny, DualSIM, eSIM, IoT, Apple iPhone XS, Apple iPhone XS Max, Mobil L/XL/XXL, Fitness tracker, Iot zařízení, První fáze, Operátor, Nedotovaná cena, DPH, Tarif, Telefon, Volání, Softwarová aktualizace, Základní tarif, Mobil m, Chytré hodinky, Nanosit karta


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 22

Xiaomi Yi Mirror Dash Cam: Zajímavá kombinace má své mouchy i zdrcující trumfy

Xiaomi Yi Mirror Dash Cam: Zajímavá kombinace má své mouchy i zdrcující trumfy

** Montáž není úplně jednoduchá a bude lepší ji svěřit profíkovi ** Displej je dobře vidět ve dne a v noci zbytečně neoslňuje ** Každý dotyk na zrcátku/displeji je hodně vidět

Jakub Michlovský | 36

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 61

RECENZE: Samsung Galaxy S10+ je zdařilý návrat na trůn. Na průstřel si zvyknete

RECENZE: Samsung Galaxy S10+ je zdařilý návrat na trůn. Na průstřel si zvyknete

** Otestovali jsme nejnovější vlajkový model od Samsungu ** Galaxy S10+ nabízí ve všech oblastech to nejlepší, čím Samsung disponuje ** Displej je prvotřídní, polovinu uváděných negativ by vyřešila firmwarová aktualizace

Martin Chroust | 110