„Tablet od srdce“ spojí seniory v zařízeních sociálních služeb s jejich rodinami

V projektu „Tablet od srdce“ se spojilo několik společností a neziskových organizací, aby mohli izolovaní senioři co nejdříve opět navázat spojení se svými blízkými. Pěkně z očí do očí, i když jen přes displeje tabletů.

Státem nařízená opatření týkající se pandemie COVID-19 jsou obzvlášť stresující pro klienty pobytových sociálních služeb, kterých je v České republice přes 750. V těchto zařízeních platí absolutní zákaz návštěv a v mnohých z nich je navíc omezen pohyb i běžné denní aktivity. Aby nelehkou situaci seniorům, jejich rodinám a blízkým ulehčila, iniciovala společnost Philip Morris ČR projekt darovaných tabletů „Tablet od srdce“.

Z očí do očí skrze WhatsApp

Projekt umožní vzájemné propojení seniorů s rodinami a přáteli pomocí videohovorů, protože vizuální kontakt, tedy kontakt „z očí do očí“, je podle mnoha studií velmi důležitý pro zvládání stresových stavů a lepší psychický stav. Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR převzala prostřednictvím Nadace Charty 77 od Philip Morris ČR celkem 900 tabletů, které tato společnost do jednotlivých zařízení doručí již naprogramované, a také patřičně zaškolí personál.

Na projektu se podílí také společnost Mall Group, dodavatel tabletů, a společnost Vodafone, která do všech tabletů zdarma věnovala SIM karty s datovou konektivitou. Deník BLESK poskytl do každého tabletu licenci předplatného BLESK Premium.

Již v březnu byl projekt v pilotní fázi úspěšně ověřen v síti zařízení Alzheimer Home pro klienty s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demencí. Každý domov byl vybaven tabletem s komunikační aplikací WhatsApp (zdarma pro Android a iOS), který rodinným příslušníkům umožňuje zavolat na určené telefonní číslo a skrze vlastní chytrý telefon se tak za pomoci personálu domova videohovorem přímo spojit se svým blízkým.

Diskuze (1) Další článek: Jak krize pohne s cenou mobilů. Zatím je to 3:1 pro zdražování

Témata článku: Tablety, Koronavirus, Vodafone, iOS, WhatsApp, Blesk, Videohovor, Česká republika, Srdce, Zařízení, Sociální služba, Oko, Senior


Určitě si přečtěte

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 121

Xiaomi Mi Band 5 má větší displej, pohodlnější nabíjení a pořád skvělou cenu

Xiaomi Mi Band 5 má větší displej, pohodlnější nabíjení a pořád skvělou cenu

** Náramek dostal větší, jemnější a jasnější displej ** Xiaomi zpřesnilo měřič tepu i spánku ** Cena je pořád skvělá, ale snížila se výdrž

Lukáš Václavík | 29