Tahá nás Oskarova reklama za nos?

Oskar nedávno představil svoji novou reklamní kampaň, kde mimo jiné tvrdí, že: „S Oskarovými novými tarify voláte do ostatních sítí nejvýhodněji.“ Říká nám Oskar pravdu nebo ne?
Tahá nás Oskarova reklama za nos?

Co je to nejvýhodnější?

Jak můžete vidět na našem obrázku níže, celá formulace uvedená v reklamní kampani je poněkud sporná. Slovo nejvýhodnější totiž rozhodně není synonymem pro slovo nejlevnější, takže obvinit Oskara z klamavé reklamy by bylo více než odvážné tvrzení. Otázka zní, v čem je ono volání s Oskarem výhodnější, když je dražší.

Oskarovo zdůvodnění by bylo myslím jasné – u nás máte nízké ceny za volné minuty a relativně nízké ceny za volání do vlastní sítě, což je pro vás výhodné. V tom by měl Oskar také nepochybně pravdu, neboť ceny za volné minuty patří u jeho tarifních programů mezi konkurencí opravdu mezi nejnižší. V okamžiku, kdybychom tedy přijali tuto definici výhodnosti, pak by nebylo Oskarovi co vytýkat. 

Co ale předplacené karty? I zde by se mohlo najít výhodné odůvodnění – FlexiSazba, která nabízí volání do vlastní sítě za 2,10 Kč/min. po celý den a SMS do vlastní sítě za pouhou 1,05 Kč s DPH. Otázka ale zní, zda není lepší si místo Oskarty s FlexiSazbou (musíte provolat alespoň 600 Kč měsíčně) pořídit u Oskara tarif. Tuto otázku jsme ostatně řešili již v tomto článku. 

Klepněte pro větší obrázek  

Klepněte pro větší obrázek  

Kdo je levnější

Osobně, si dovedu ale docela dobře představit, že by někdo z onoho slova nejvýhodnější mohl nabýt mylného dojmu, že toto volání je také nejlevnější. To by ale nebyla pravda. Ptáte se proč? Odpovědí vám budiž následující tabulka, kde naleznete vždy nejnižší cenu za volání do ostatních sítí (stejnou po celý den) u tarifu a předplacenky daného mobilního operátora.

Oskarta Oskar Nezavěšuj Twist SMS T-Mobile Tarif 400 HIT Fun/Original Go Eurotel Business 300
6,30 Kč 4,20 Kč 6,60 Kč 2,52 Kč 6,60 Kč 4,20 Kč
*ceny jsou uvedeny včetně DPH

Jak můžete sami vidět, z tabulky vyplývá jedno – Oskarta nabízí nejlevnější volání (z předplacených karet) do ostatních sítí, tedy alespoň v první minutě hovoru (od té druhé je již cca. o třetinu levnější tarif Original Go). Nejen, že je tedy Oskarta na volání do ostatních sítí v první minutě nejvýhodnější, ale je i nejlevnější. Oproti tomu u tarifních programů je volání do ostatních stejně drahé jako u Eurotelu a dražší než u T-Mobilu, tedy pokud nepočítáme cenu volné minuty.

Kdo je nejvýhodnější?

Který operátor má tedy nejvýhodnější volání do ostatních sítí? Inu, asi Oskar, škoda jen, že jej nemá u tarifních programů také nejlevnější. A jaký je váš názor? Říká Oskar pravdu nebo ne?

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Reklama

37 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jan Wagner 4. 10. 2002 16:46:32

    Nechci ti do toho kecat Martine, ale asi není úplně dobré srovnávat...

  • pt 2. 10. 2002 10:16:14
    Kdybych se oprel o sit Eurotelu, tak uz nejsem mezi zivyma. Prave od neho...
  • Pantokrator 30. 8. 2002 10:30:35
    Ale jiste ze jo. Jenze jejich pocet je konecny
Určitě si přečtěte

Facebook vás chce non-stop sledovat. Vy mu to dovolíte a ještě poděkujete

Facebook vás chce non-stop sledovat. Vy mu to dovolíte a ještě poděkujete

** Facebook chce znát vaše GPS souřadnice. Nonstop ** Vědomě mu ta data asi nedáte, ale stačí malý trik... ** Rozmyslete si, než použijete sdílení polohy v Messengeru

10.  8.  2017 | Kůžel Filip | 61

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

** Evoluce osvědčeného konceptu bez výrazných chyb ** Konkurence nespí a pořádně Vodafonu zatápí ** Zajímavý poměr cena/výkon už není tak atraktivní jako dříve

27.  7.  2017 | Herodek Martin | 14


komerční sdělení

Komerční sdělení