Tahat lidi za nos, na to nás užije

Stále častěji se na Internetu objevují podezřelé nabídky, které nám slibují levnější telefonování nebo posílání textovek. Naivnější mobilisté však stále existují - a tak se nemůžeme divit skutečnosti, že podobných chytráků stále přibývá.
Tahat lidi za nos, na to nás užije

Již mnohokrát jsme mohli zahlédnout na MobilManii upozornění, která nás varují před podobnými podvodníky, kteří nabízejí například generátory předplacených karet, finty na posílání zpráv a v neposlední řadě také volání zdarma.

Zadarmo ani kuře nehrabe?

Jako obvykle nás čtenáři upozornili na jednu velmi podobnou stránku. Podařilo se nám zjistit, že její autor se inspiroval podobným případem, o kterém jsme psali již 21. června loňského roku. Po drobných, téměř kosmetických úpravách textu, použil i tento „zločinec“ stejného lákadla na důvěřivé mobilisty - levných hovorů. Jeho ceny jsou lidové, protože odchozí hovory nabízí za pouhých 40 haléřů za minutu (pro srovnání: jeho kolega chtěl haléřů 80). Tajné kódy zůstaly nezměněny - snad aby zůstaly stále funkční. Zde uvádím pár úsměvných postřehů:

„Možná trochu vzbuzuje nedůvěru posílání do P.O.Boxu, ale je to jen proto, že je to praktičtější a také protože si nepřeji, abyste ohledně tohoto volali domů na pevnou linku, takže tímto Vás prosím, abyste se z osobních důvodu na telefon neobraceli (plná adresa lze totiž v klidu zjistit na poště), stejně tak nepočítejte s osobním vyřízením, protože je to možné (viz. níže) pouze v Praze.“

Nyní je již jasné, že se jedná o človíčka opravdu praktického, který si je vědom skutečnosti, že adresu si „v klidu“ nezjistíme. Je zajímavé, jak se také univerzálnost podvodné metody úměrně s délkou článku snižuje:

Z počátku nám říká:

„…funkční na PAEGAS, pro každý typ mobilu a všechny tarify včetně
paušálu.“

A ke konci si mírně protiřečí:

„Funguje na všechny variace u Paegasu (Twist..), ale pro paušál to moc nedoporučuji.“

Podivné, že? Autor si v jedné chvíli nepřeje, aby mu jeho zákazníci volali domů - a v zápětí si nás pozve na kafe. Přiznám se, že bych opravdu chtěl být přitom, když jej navštíví nespokojený zákazník. Tak to vypadá, když si člověk nepamatuje, co již jednou napsal ... může se dostat do pěkného průšvihu:

„Tady je důležité si uvědomit několik věcí: aktivace noého telefonu nestojí vůbec nic, jen asi půl minuty života, takže k žádnému podvodu není sebemenší důvod a navíc si můžete zjistit plnou adresu, kam v případě nespokojenosti můžete zajít na kafe :-)“

Navíc je při aktivaci o poznání rychlejší než jeho kolega, který nad tímto úkonem musel strávit drahocenné dvě minuty svého života.

Další do počtu?

Doufáme, že jste již poznali, že se jedná o pořádný podvod. Tenhle chytrák si totiž vůbec nedal práci s vymyšlením své varianty podvodu a ani jej pořádně nepromyslel. Vše přebral, včetně některých neohrabaných slovních obratů a pouze jen upravil ceny tak, aby vypadaly atraktivněji. Na rozdíl od svého předchůdce, ale uvedl své jméno - můžete se však jen  dohadovat,  jestli to pravé nebo smyšlené. Důvěřivým jedincům proto doporučuji obezřetnost – a pokud někdy příšte opět narazíte na podobně lákavou nabídku, pousmějte se a napište nám.

Diskuze (11) Další článek: Právě vycházejí lednové Mobility

Témata článku: Ostatní, Paegas Twist, Levný hovor

Určitě si přečtěte