Tajemství: Alcatel utajoval svůj nárazuvzdorný telefon!

Podařilo se nám zjistit, že Alcatel již dlouhá léta tajil skryté vlastnosti jednoho ze svých přístrojů. Ericsson R310s, Nokia 6250 i Siemens M35i - ti všichni byli až druzí.
Tajemství: Alcatel utajoval svůj nárazuvzdorný telefon!
Podařilo se nám zjistit, že Alcatel již dlouhá léta tajil skryté vlastnosti jednoho ze svých přístrojů. Ericsson R310s, Nokia 6250 i Siemens M35i - ti všichni byli až druzí.

Odhalen až náhodou

Je středa 6. června 2001, na jednom z pražských sídlišť se schyluje k nečekanému odhalení. Jedna mladá slečna bydlící v 10. patře panelového domu (asi 30 metrů nad zemí) se chystá vyklepat přehoz, který jinak zkrášluje její křeslo. Vychází z přehozem v ruce na balkon a začíná ho vyklepávat. Najednou vidí, že z něj něco vypadlo. Ano, je to její mobil, který teď závratnou rychlostí směřuje směrem k zemi. Následuje pouze výkřik který z pochopitelných důvodů nemůžeme citovat.

Dívka rychle běží oněch 10 poschodí dolů. Je již smířená s tím, že dole najde jen pozůstatky svého miláčka rozptýlené v okruhu několika metrů. O to větší je však její překvapení, když vidí telefon ležet na suchém a tvrdém kusu země, kde kdysi býval travnatý porost, a to vcelku, bez jediného škrábance a bez jediné prasklinky. Prostě si tam jen leží, jako kdybyste ho pustili na zem jen z pár centimetrů. Staronový nárazu vzdorný telefon je tím odhalen.

Telefon nebo smrtící zbraň?

Jedná se o telefon značky Alcatel, typ One Touch Easy. Ano je to ten starý telefon, který pro svůj design bývá často nazýván sněhulákem. Tento sněhulák tedy přežil pád z 10. patra bez jakékoliv újmy na zdraví! Netvrdím, že by to snad jeho nárazu vzdorní "konkurenti" nepřežili, ale když jsme je kdysi testovali v redakci, tak nikdo nebyl tak odvážný, aby je z toho desátého patra na zem hodil.

Staronový nárazu vzdorný Alcatel One Touch Easy by však mohl mít jedno méně humánnější využití. Pokud byste totiž při hodu telefonem z 10. patra někoho trefili, tak by to na rozdíl od telefonu také nemusel přežít. Pokud se tedy chystáte vyzkoušet, zda váš telefon vydrží volný pád z 30 metrů na trdou zem, tak dávejte pozor, kdo nebo co se právě nachází pod vaším balkónem.

Poznámka: MobilMania.cz negarantuje, že váš telefon po pádu z desátého (popřípadě i nižšího) patra přežije. Nedoporučujeme proto tento pokus zkoušet s vaším vlastním telefonem.

Diskuze (32) Další článek: Polemika: jsou mobily Nokia nejlepší?

Témata článku: Alcatel, Nokia 6250, Siemens M35i, Tajemství, Náraz, Telefon

Určitě si přečtěte