Také Asus umožní propojení smartphonů se svými počítači. Telefon poslouží jako sekundární displej

Také Asus umožní propojení smartphonů se svými počítači. Telefon poslouží jako sekundární displej

Asus představil na veletrhu CES 2020 v Las Vegas vylepšenou mobilní aplikaci Link To MyAsus, která slouží k propojení chytrého telefonu s počítačem Asus. Bezplatná aplikace je určená jak pro Androidy i iPhony. Kromě běžných funkcí, které používají i ostatní výrobci, dovolí použít telefon jako druhý displej počítače.

Řešení zatím není univerzální pro všechny počítače a notebooky značky Asus. Kromě nejnovější verze nástroje MyAsus v počítači je třeba jej provozovat na stroji s nejnovější 10. generací čipů od Intelu (Come Lake). Pokud máte starší verzi procesoru, smartphone s počítačem bohužel nepropojíte vůbec.

Naopak řešení Link to MyAsus funguje na jakémkoli smartphonu bez ohledu na značku. Je potřeba připojit telefon i PC ke stejné Wi-Fi a následně můžete bezdrátově přenášet soubory, odpovídat z počítače na SMS nebo si zobrazovat údaje o příchozích hovorech na ploše PC. U Androidu 9 Pie a vyšším lze i zrcadlit obrazovku smartphonu v počítači.

Obdobné funkce nabízejí i jiní výrobci ve svých meziplatformních řešeních konektivity, ale Asus má i něco navíc. Dovoluje vzdálený přístup na disk v počítači a použití smartphonu místo druhého monitoru. To znamená, že plocha displeje telefonu se změní na počítačový desktop. Nakolik tuto funkci v praxi využijete, už necháme na vás. Novou verzi aplikace uvolní Asus do marketů 19. ledna.

Diskuze (3) Další článek: Samsung Galaxy Xcover Pro je téměř nezničitelný. Zaujme i vyměnitelná baterie

Témata článku: Asus, Android, Mobilní aplikace, Wi-Fi, Aplikace, Konektivita, Desktop, SMS, Software pro PC, Intel, Počítače, Verze, Las Vegas, Počítač, Telefon, Propojení, Nová verze, Displej