Takovou předpověď počasí jste ještě neviděli: grafika skvěle znázornila povodeň i tornádo

Počítačová grafika v dnešní době dokáže divy a je skvělé, když se využije k praktickým účelům. Například ukázat lidem, jaké nebezpečí jim hrozí v případě povodně a jaké škody dokáže napáchat hurikán. Právě to nyní zvládá americký televizní kanál The Weather Channel.

Televizní specialisté na počasí si dali záležet a s nadcházející hurikánovou sezónou připravili nové vizualizace, které kombinují živého moderátora, reálné studio a vnořenou 3D grafiku v obdivuhodný celek, který poslouží k předpovědi počasí a zejména pak k názorné ukázce síly blížícího se živlu.

S vizualizací si dokáže naprosto každý představit, co by obnášelo zvýšení hladiny o metr či třeba pět, nebo co dokáže síla větru. Ukázku hurikánu však dotáhli až do takové dokonalosti, že přímo do studia dopadne vrak automobilu vymrštěný hurikánem a nakonec živel pohltí celé studio.

Tato technologie byla vytvořena ve spolupráci s firmou The Future Group, která se zabývá rozšířenou realitou a využívá sílu grafického enginu Unreal, který budou hráči znát ze spousty současných videoher.

Via The Verge

Diskuze (5) Další článek: Moto E6 Play je letošní nejlevnější Motorola. Do prodeje přijde už v listopadu

Témata článku: Technologie, Rozšířená realita, Infografika, Počasí, Grafika, The Weather Channel, Grafický engine, Praktický účel, Povodeň, The Verge, Channel, Taps, Pře, Předpověď počasí, Živel, Dnešní doba, Tornádo, Hurikán, Počítačová grafika, Studio, Unreal, Názorná ukázka, Vizualizace, Předpověď, Televizní kanál


Určitě si přečtěte