Targus: mini klávesnice na cesty

Nebaví vás psaní SMSek na numerické klávesnici? Zkuste bezdrátovou QWERTY od Targusu.

Do redakce dorazila k odzkoušení Bluetooth klávesnice od firmy Targus, se kterou jsme vás stručně seznámili už na Invexu. Podíváme se na to, jak se tato mobilní QWERTY klávesnice osvědčila v praxi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Targus je známý především jako výrobce doplňků pro notebooky, proto podobné zařízení pro mobily z dílny této firmy poněkud překvapuje. Klávesnice je určena pro chytré telefony a PDA s podporou technologie Bluetooth. Pracuje s operačními systémy Symbian, Windows Mobile a Palm OS5. Svými rozměry 100 × 60 × 15 mm se pohybuje v hodnotách jako běžný menší telefon, také hmotnost 68 g je v tomto ohledu srovnatelná. Celkově je klávesnice malá, lehká a velmi dobře přenosná. Výrobce navíc dodává černé polštářkové pouzdro, které chrání před menšími otřesy a nárazy.

TIP: Seznam podporovaných přístrojů najdete zde (.pdf)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klávesnici můžete přenášet v malém pouzdře

Plnohodnotná QWERTY klávesnice je tvořena 39 tlačítky ve čtyřech řadách, pětice kláves v levém dolním rohu tvoří ovládací kříž. Ten slouží především k pohodlnějšímu ovládání her a pro pohyb v prostředí telefonu. Klávesnici napájejí dvě mikrotužkové AAA baterie, které se vkládají do šuplíčku na zadní straně. Zezadu je připevněn klip, pomocí kterého je možné připnout klávesnici k přístroji.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Způsob uchycení klávesnice k telefonu

Testování probíhalo se symbianovou Nokií Series60. Instalace softwaru z přiloženého mini CD je naprosto bezproblémová, postup je krok za krokem popsán v dodávaném manuálu. Nutností je v počítači nainstalovaný PC Suite. Po spárování s telefonem je možné okamžitě psát a ovládat menu. Příslušné klávesové kombinace pro pohyb v telefonu jsou popsány v manuálu, ale ne vždy se shodují se skutečností. Například tlačítku Esc není podle návodu přiřazena žádná funkce, přitom ve spojení se symbianovým telefonem funguje jako pravá kontextová klávesa. Podobných nesrovnalostí je v manuálu více.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klávesový kříž k pohodlnému ovládání her • tlačítkem Link se zapíná podsvícení 

Celkově klávesnice pracuje ve dvou režimech. První textový se řídí tmavošedým písmem na klávesách, druhý režim je číslicový se speciálními znaky. Pro něj je určující barvou oranžová a funguje v kombinaci s klávesou Num. Další funkční klávesou, kterou budete potřebovat pro pohyb v menu, je Alt označený pro změnu barvou zelenou. Klávesnice je uzpůsobena i pro psaní ve tmě, podsvícení je dostatečně jasné a rovnoměrné. Samotné psaní na klávesnici je rychlé a přesné, i když tlačítka jsou poměrně tuhá a zapuštěná. Při stisku mezerníku se ozývá praskání konstrukce. Ovládání her na klávesovém kříži je, co do pohodlnosti, srovnatelné s běžnou numerickou klávesnicí telefonu.

Klepněte pro větší obrázek 
Ve tmě barevné rozlišení kláves nepoznáte, všechno je oranžové

Pro ty, kdo často píší emaily nebo dlouhé SMSky, může být klávesnice od Targusu vhodným doplňkem k dotykovému displeji nebo běžné numerické klávesnici. Ostatním uživatelům, jejichž komunikátory disponují plnou anebo alespoň částečnou QWERTY klávesnicí, se toto příslušenství nevyplatí. Důvodem, který může od nákupu klávesnice Targus odradit, je totiž poměrně vysoká koncová cena – na českém trhu byla stanovena na 2 399 Kč.

Diskuze (15) Další článek: Vánoce u O2 SK: Šest paušálů za korunu

Témata článku: Příslušenství, Klávesnice, Min


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31