TCL představilo svůj první 5G smartphone a další dva modely. Do prodeje půjdou později

TCL se naplno pouští do produkce chytrých telefonů. Po ochutnávce v podobě loňského modelu TCL Plex představila čínská společnost, známá zejména výrobou televizorů, nové portfolio pro letošní rok.

Řada TCL 10 prozatím sestává ze tří modelů: TCL 10L, TCL 10 Pro a TCL 10 5G, z nichž poslední jmenovaný je zároveň prvním 5G modelem značky. Všechny tři smartphony by se měly dostat do prodeje v průběhu první poloviny roku.

Klepněte pro větší obrázek

Design zařízení vychází z loňského Plexu, typickým poznávacím znamením jsou objektivy zadního fotoaparátu seřazené v horizontále. Všechny modely mají čtyřnásobný fotoaparát a také displej z vlastní produkce TCL. Firma používá k optimalizaci obrazu technologii NTXVISION, aby na displeji co nejlépe vynikly barvy i jas.

Klepněte pro větší obrázek

Nejvyšším modelem portfolia je TCL 10 Pro, které jako jediné obsahuje AMOLED displej a do něj integrovanou čtečku otisků. Panel je takřka bezrámečkový, pouze shora do něj zasahuje kapkovitý výřez pro selfie kameru. Modely TCL 10L a TCL 10 5G naproti tomu obsahují tzv. „průstřel“. O modelu TCL 10 5G ještě víme, že jej bude pohánět procesor Snapdragon sedmičkové řady, s dalšími detaily ale výrobce zatím zůstává tajemný.

Klepněte pro větší obrázek

Na veletrhu CES jde totiž zatím spíše o předpremiéru uvedených zařízení. Všechny parametry modelů řady TCL 10, a také dostupnost a cena bude zveřejněna až v rámci veletrhu MWC 2020 v Barceloně na tiskové konferenci naplánované na 22. února.

Diskuze (1) Další článek: Odborníci upozornili na díry v aplikaci TikTok. Útočníci mohli mazat, ale i přidávat videa

Témata článku: TCL, Smartphony, AMOLED, Střední třída, 5G, CES, Barcelona, Vyšší třída, Model, Displej


Určitě si přečtěte