TCL ukázalo ohebný smartphone. Do prodeje by měl jít zhruba za rok

Společnost TCL už delší dobu deklaruje, že pracuje na ohebných displejích a celých zařízeních. Dokonce hned v několika formách, velikostech a s různými způsoby ohýbání. Na dnešní berlínské tiskové konferenci jsme dokonce viděli fungující prototyp. Bohužel je v tak rané fázi, že jej produktový ředitel firmy předvedl pouze na pódiu, dvakrát otevřel a zavřel, svítící displej jsme viděli zhasnout, ale bez pohybu, bez ukázky uživatelského prostředí.

Po půlminutě znovu zmizel v kapse a neobjevil se ani v „demo area“, kde si novináři fotí čerstvě představené produkty. Nepadlo ani žádné oznámení, kdy můžeme s „ohýbačkou“ od TCL počítat. Přitom už v únoru jsme ukázky v Barceloně fotili a v červnu proběhla informace, že výroba „foldů“ začne ještě letos. Že by se vývoj protahoval, jak je v téhle oblasti zvykem?

Aktualizováno 6. září 2019:

V den otevření veletrhu IFA pro veřejnost se prototyp ohebného smartphonu TCL z tiskové konference přece jen objevil na stánku. Sice pouze ve statické poloze bez možnosti dotýkání, ale aspoň bez ochranného skla. Zástupci společnosti TCL zatím přesné datum uvedení nechtějí prozradit, ale údajně komerční nasazení směřuje na druhou polovinu příštího roku. IFA 2020 by tedy teoreticky mohla přinést první ohebný smartphone této čínské značky.

Klepněte pro větší obrázek
Skládací prototyp vystavovalo TCL na svém stánku

Výrobce se pochlubil i základními specifikacemi. Rozložený displej má úhlopříčku 7,2 palce a testovaný je na 200 tisíc rozložení. Typově jde o AMOLED panel s 2K rozlišením, který se překládá přesně uprostřed. Vnější strana zařízení je vyrobena ze skla ve speciální plastické úpravě připomínající diamant. O dalším hardwaru řeč nebyla – výrobce jej pravděpodobně vybere až podle aktuální dostupné nabídky v příštím roce.

Diskuze (4) Další článek: Samsung Galaxy Tab Active Pro: Odolný desetipalec do terénu se stylusem S Pen

Témata článku: TCL, Ohebný displej, Barcelona, Prototyp, Skládací konstrukce, Huawei a Samsung, Konkurence, Displej, Ohýbání, Ukázka, Celé zařízení


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P30 Lite – krasavec se veze na vlně úspěchu

RECENZE: Huawei P30 Lite – krasavec se veze na vlně úspěchu

** Všudepřítomný důraz kladený na fotoaparát se opět vyplácí ** Po úspěchu top modelů nasadil P30 Lite sebevědomou cenovku ** I přes některé nedostatky se, myslím, bude prodávat o sto šest

Jakub Vrbacký | 50

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 26

RECENZE: Honor 20 – když politika vtrhne do technologií

RECENZE: Honor 20 – když politika vtrhne do technologií

**Procesor Kirin 980 stále neztrácí dech, pořád je to špička **Čtečka otisků prstů v rámu telefonu funguje skvěle **Na díru v IPS displeji si prostě musíte zvyknout, schovat moc nejde

Jakub Michlovský | 17