Telecom utratí za přečíslování miliardy

Příští rok bude Telecom přečíslovávat všechny telefonní stanice. Akce, která ho bude stát opravdu hodně peněz - vždyť za jednu noc změní svoje číslo téměř čtyři miliony telefonů.
Telecom utratí za přečíslování miliardy

Podle informací Českého Telecomu, které prezentoval na včerejší tiskové konferenci, bude provedeno masivní přečíslování všech 3,85 milionu telefonních stanic v noci z 21. na 22. září příštího roku (akce se týká všech 140 ústředen). Oficiálním důvodem pro tuto akci je nutnost přejít na číslování v souladu s Evropskou unií a také uvolnění některých čísel novým operátorům.

Pokud již nyní máte digitální linku, stanou se předvolby bez počáteční nuly součástí vašeho čísla, které pak bude devítimístné. Např. pokud máte nyní číslo 05 12345678, budete mít číslo 512345678 (čísla s delší předvolbou se ale mohou změnit podstatně radikálněji, od základu).

Čísla, která budou začínat na číslice 2 až 5, budou patřit pevným sítím, od 6 do 9 to bude pro mobilní sítě, Internet a další speciální tarify. Před vlastním přečíslování se navíc budou muset přeměnit všechny analogové ústředny na digitální - to se týká zhruba devíti procent všech ústředen.

Tip: Pokud chcete vědět, jaké bude vaše nové číslo, zkuste si to staré zadat do formuláře na webové stránce http://www.telecom.cz/precislovani, případně na telefonní lince infolince 14111.

Zvýšené náklady na přečíslování se také mohou nepřímo promítnout v cenách hovorů, což bohužel není zrovinka příjemná zpráva. 

 

Diskuze (40) Další článek: Textovky na mobilu už mohou „číst“ a „psát“ i slepí

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Příjemná zpráva, Telecom, Mil

Určitě si přečtěte