Telefon pro vás - Motorola m3888

Můžeme-li vycházet z názorů čtenářů Mobilit, jsou mobilní telefony Motorola čtvrtou nejoblíbenější značkou českého mobilního trhu. Jaká je Motorola m3888?
Telefon pro vás - Motorola m3888
Můžeme-li vycházet z názorů čtenářů Mobilit, jsou mobilní telefony Motorola čtvrtou nejoblíbenější značkou českého mobilního trhu. Jaká je Motorola m3888?Je jisté, že svou roli na této oblibě má dotační politika operátorů, díky které si mobilní telefony mohl pořídit každý a také levné telefony Motorola v předplacených sadách. V první polovině února se RadioMobil předvedl se zatím ojedinělou akcí – k levné sadě Twist s telefonem Motorola m3888 nabídnul rovnou dvě karty SIM. Nyní je už sice po Valentýnovi, kterým byla tato akce ohraničena, telefon však stává zůstává v nabídce … jaký je?

Zavalitý
Oblý tvar je tradičně známým znakem většiny telefonů Motorola a na první pohled je zřejmé, do které rodiny m3888 patří – je to duální telefon pro běžné používání, který si nehraje na zbytečný luxus a je pro něj důležitá hlavně cena.

Hvězdně modrý povrch je ozdoben stříbrnými prvky kolem sluchátka a displeje a několika spíše výtvarnými než účelnými prohlubněmi. Motorola ve svých mobilech nikdy nešetří tlačítky a tak i zde jich je více, než je jinde běžné. Mnohé však mají jen jedinou funkci a jsem přesvědčen, že sloučení funkcí by ovládání telefonu určitě pomohlo. Mezi tlačítky je i mé oblíbené menu rychlého přístupu plné funkcí, které si je možné poskládat podle svých potřeb. Píšete-li často textové zprávy, zařadíte na přední místa ikonku editoru zpráv a do standardního menu zalezete jednou za uherský rok.

Mobil na čtyři tužkovky
Displej nabízí velice výrazné znaky; nevejde se jich na něj sice nijak mnoho, pro slabší očko to je však menší nevýhoda než bleší písmo jiných mobilních telefonů. Je škoda, že Motorola v tomto lidovém telefonu nepoužila svoji jedinečnou holografickou fólii, se kterou se displej rozzáří do bezkonkurenčního kontrastu.

Po odkrytí zadního panelu se odhalí baterie, která může být v případě nouze vyměněna za čtyři alkalické články. K tomu ale budete potřebovat speciální kryt baterií, který je nabízen pouze jako přídavné zařízení.

Amerika je pozadu
Na telefony Motorola padají někdy až příliš silná slova kvůli tomu, že u příchozí textové zprávy nedokáží zobrazit jméno odesílatele (i když je v telefonním seznamu). Neumí to ani tento model, ani manažerský triální Timeport. Víte proč? Motorola je americký telefon a ve Spojených Státech nejsou textovky oblíbené – po pravdě řečeno, neznají je tam a to, co za ně vydávají, je obyčejný paging, kdy je možné na mobil zprávu odeslat (třeba přes web), ale nelze na ni už pomocí telefonu odpovědět. Chce-li ale Motorola mít úspěch i v textovkami poblázněné Evropě, měla by americké vedení přesvědčit o nutnosti inovací.

Pro široké vrstvy
Na ovládání je znát, že používáme levný telefon, bohužel to ale poznáme i po sluchu. Testovanému kousku začalo pravidelně po několika minutách hovoru ve sluchátku klapat, jako by to byl zaneprázdněný Geiger-Müllerův počítač. Nedokážeme určit, proč se tak dělo, mohlo jít jen o chybu konkrétního kusu. Neznáme bohužel ani důvod toho, proč s Motorolou několikrát v téměř ideálních podmínkách spadl hovor. To se mi u současných telefonů už dlouho nestalo.

Emko je typickým mobilním telefonem pro široké vrstvy telefonistů a nelze po něm chtít to, co požadujeme od přístrojů třikrát dražší. Telefonovat však umí, je připravené pro duální budoucnost a myslím, že jeho cílové skupině to bude stačit.

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility

Témata článku: Motorola

12 komentářů

Nejnovější komentáře

 • ivo válek 7. 2. 2003 14:25:07

  příteli, platí Tvoje nabídka ještě?

  Dík za odpověď

 • Petr Dvořák 15. 11. 2002 21:25:31

  Chtěl bych se zeptat jak je to s tím logem na motorolu m 3888 ( možná...

 • Vašek Lojík 28. 4. 2002 11:37:37

  Ahojky dozvedel sem se ze se da dat logo na Motorolu m3888 prosim...

Určitě si přečtěte

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

** Moto Z je velmi štíhlý smartphone s podporou přídavných modulů ** Nešetří ani na vlastní výbavě ** Kladů je většina, chyb jen několik

8.  1.  2017 | Láska Jan | 1

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

** Moto Mods je první modulární systém, který dává smysl ** Moro Mods půjdou použít i s budoucími modely Moto Z ** Cena je vysoká, pro Moto Mods musíte najít využití

21.  12.  2016 | Vrbacký Jakub | 10

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Jaký vybrat model, aby příliš nestál, ale byl dostatečně kvalitní? ** Vybíráme 11 nejvýhodnějších smartphonů ** Připravte si pět až deset tisíc korun

19.  12.  2016 | Láska Jan

Lenovo Moto Z Play: transformer, co konečně dává smysl. S Moto Mods, i bez nich [recenze]

Lenovo Moto Z Play: transformer, co konečně dává smysl. S Moto Mods, i bez nich [recenze]

** Výborně vybavený smartphone za rozumnou cenu ** Rozšiřitelnost i změna vzhledu za pomocí Moto Mods ** podpora pro dvě SIM a micro SD kartu zároveň

11.  12.  2016 | Vrbacký Jakub | 20

Skládačka, která dává smysl. Moto Z a všechny Moto Mods v jednom videu

Skládačka, která dává smysl. Moto Z a všechny Moto Mods v jednom videu

** Modulární mobil zkoušel Google i LG, ale za správný konec to bere až Lenovo/Moto ** Smartphony Moto Z a Z Play jsou skvělé samy o sobě ** Moto Mods fungují jako nenásilný bonus

8.  12.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 8


komerční sdělení

Komerční sdělení