Telefony T-Mobilu si budete moci sami odblokovat

Až se nám tomu nechce věřit: ke všem mobilním telefonům T-Mobilu s výjimkou sad Twist dostanete od listopadu kartičku s kódem, kterým je budete moci sami odblokovat.
Telefony T-Mobilu si budete moci sami odblokovat

Upozornění: následující informace ještě T-Mobile zákazníkům oficiálně neoznámil, je zde proto stále malé riziko, že by ještě něco mohlo být trochu jinak.

Podle našich informací operátor od 1. listopadu 2003 mění svoji politiku vůči blokovaným mobilním telefonům. Do všech krabic s mobily, které jsou zablokovány pro použití pouze v síti T-Mobile, bude vložena kartička s odblokovacím kódem. Výjimku by měly tvořit sady Twist, kterých se změny nijak nedotknou, budou i nadále blokovány.

Pomocí kódu na kartičce a s návodem pro konkrétní telefony na internetových stránkách www.t-mobile.cz/odblokovani (zatím ještě nejsou funkční) si budete moci telefon sami odblokovat a hned ho používat i s kartami jiných operátorů.

Někdy to nebude tak jednoduché

Může se stát, že si u obchodníka koupíte mobil, který byl dodán ještě před prvním listopadem, tudíž bez kartičky s odblokovacím kódem. V takovém případě budete mít nárok na odblokování zdarma, budete ale muset poslat písemnou žádost na Oddělení péče o zákazníky, ke které přiložíte doklad o koupi. Po obdržení písemného potvrzení od operátora se znovu dostavíte na prodejnu s mobilem a potřebnými doklady, telefon vám zde odblokují.

V případě servisní opravy bude telefon opět zablokován a budete muset provést odblokování pomocí kódu (kartičku tedy rozhodně nevyhazujte), nebo postupem uvedeným v předchozím odstavci. Dojde-li však v průběhu opravy k výměně čísla IMEI, nesmí servis už telefon zablokovat.

MobilMania komentuje

Potvrdí-li se naše informace, je to pro uživatele rozhodně dobrá zpráva. T-Mobile sice nemá u mobilních telefonů nejnižší ceny, možnost použít jeho mobily i s jinými kartami se ale vždycky hodí. Nabízí se ale otázka, proč budou telefony vůbec blokovány, když si je každý bude moci pomocí kódu odemknout. Nebylo by pro všechny strany jednodušší, kdyby se telefony vůbec neblokovaly?

Diskuze (39) Další článek: ZX Spectrum už i na Nokii 7650, 3650 a 6600

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Telefony, Telefon, Moc, Blokovaný mobil, Mobil

Určitě si přečtěte