Telefony už Huawei vydělají víc než stavba sítí. Byznys narostl skoro o čtvrtinu

Telefony už Huawei vydělají víc než stavba sítí. Byznys narostl skoro o čtvrtinu

Huawei v uplynulých dnech zveřejnil kumulované výsledky hospodaření za první polovinu letošního roku. Společnost Huawei Technologies vykázala tržby ve výši 401,3 miliardy čínských jüanů (cca 1,35 bilionu korun), což je meziroční nárůst o 23,2 %. Čistá zisková marže podle údajů firmy činila 8,7 %, čistý zisk počítaný za všechny divize tak dosáhl 34,9 miliardy jüanů (cca 117,74 miliardy korun).

V rámci operátorské divize (Huawei Carrier Business Group) dosáhly tržby 146,5 miliardy čínských jüanů. Divize zaznamenala stabilní růst výroby a dodávek vybavení pro bezdrátové sítě, optický přenos, datovou komunikaci, výpočetní techniku a související výrobky. K dnešnímu dni společnost Huawei získala 50 komerčních smluv na sítě 5G a na trhy po celém světě dodala 150 tisíc základnových stanic.

118 milionů smartphonů za půl roku

V rámci podnikové divize (Huawei Enterprise Business Group) činily tržby za první pololetí 31,6 miliardy čínských jüanů. Společnost Huawei nadále rozšiřuje své portfolio do více oblastí včetně cloudu, umělé inteligence, sítí pro univerzitní areály, datových center, internetu věcí a inteligentní výpočetní techniky. Huawei je dodavatelem pro veřejný sektor stejně jako pro zákazníky v komerčních odvětvích, jako jsou finance, doprava, energetika či automobilový průmysl.

Nejvýkonnější z pohledu tržeb (55 %) byla divize vyrábějící mobilní zařízení (Huawei Consumer Business Group). V prvním pololetí utržila 220,8 miliardy čínských jüanů. Dodávky chytrých telefonů (včetně značky Honor) představovaly 118 milionů kusů, což znamená meziroční nárůst o 24 %. Divize dosáhla růstu také v dodávkách tabletů, počítačů a chytrých doplňků. K dnešnímu dni čítá ekosystém mobilních služeb Huawei více než 800 000 registrovaných vývojářů a 500 milionů uživatelů na celém světě.

„Díky základům, které jsme položili v první polovině roku, pokračujeme v růstu i poté, co jsme byli přidání na (americký) tzv. Seznam subjektů. Tím nechci říci, že bychom před sebou neměli jisté těžkosti. Máme a krátkodobě mohou ovlivnit tempo našeho růstu.“ říká předseda představenstva Huawei Liang Hua a dodává: „Budeme ale držet kurz. Máme plnou důvěru v budoucí vývoj a budeme nadále investovat podle našeho plánu – včetně celkové letošní investice do výzkumu a vývoje ve výši 120 miliard čínských jüanů.“

Předseda představenstva Huawei Liang Hua komentuje finanční výsledky:

Diskuze (5) Další článek: Půlka neomezeného datového léta je za námi. T-Mobile se nestačí divit, kolik dat už lidé prosurfovali

Témata článku: Huawei, Hospodaření a finance, Byznys, Peníze, Zisky, Růst, Divize, Tržby, Dodávka, Huawei Technologies, Jüan, Internet, Výpočetní technika, Čínský jüan


Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 27

RECENZE: Huawei P30 Lite – krasavec se veze na vlně úspěchu

RECENZE: Huawei P30 Lite – krasavec se veze na vlně úspěchu

** Všudepřítomný důraz kladený na fotoaparát se opět vyplácí ** Po úspěchu top modelů nasadil P30 Lite sebevědomou cenovku ** I přes některé nedostatky se, myslím, bude prodávat o sto šest

Jakub Vrbacký | 50

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

** Samsung představil dva modely řady Galaxy Note 10 ** „Náčrtník“ dostal chytřejší S Pen, displej s průstřelem i ToF kameru ** Éra 3,5mm jacku končí, základní Note 10 nemá ani slot pro microSD.

Martin Chroust, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 157

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 73