Telenovela o explodujících bateriích (díl 67.)

Po srdcervoucím finále minulé části, v níž nezávislý test prokázal chybu baterií Nokia, nastává nečekaný zvrat. Kladný hrdina v slzách přiznal, že test ve skutečnosti proběhl s padělky! Rozpletlá zápletka se opět zaplétá.
Telenovela o explodujících bateriích (díl 67.)

Když belgický spotřebitelský časopis Test-Aankoop minulý týden vydal zprávu, že originální baterie Nokia neobsahují ochranu proti náhodnému zkratu, zdálo se, že je konec dohadům. I přes protesty výrobce asi jen málokdo věřil, že Nokia na explodujících bateriích nemá také svůj podíl. (Více informací najdete ve starší bleskovce.)

Včera však Nokia zveřejnila tiskovou zprávu, že všechno je jinak. Belgičané totiž přiznali, že mezi vzorkem testovaných baterií mohly být také tzv. padělané akumulátory. Tak Nokia nazývá neoriginální baterie pro své telefony, které se díky výrazně nižší ceně samozřejmě dobře prodávají. Můžeme se pozastavit nad tím, jak moc je reálné, že si renomovaný spotřebitelský časopis nevšiml, že testuje neoriginální akumulátor, ale to je vše, co s tím můžeme dělat.

Test kvality baterií se tedy bude v nejbližší době opakovat, nyní výhradně s originálními bateriemi. Věřme, že Test-Aankoop pro testování použije akumulátory, které nakoupí v obchodech, a nebude zkoumat produkty, jež mu nabídne sama Nokia.

Wanted!

Finský výrobce vyhlásil „nebezpečným a nekvalitním padělkům“ opravdovou válku. Při raziích v Belgii, Velké Británii a v dalších zemích EU byly v poslední době zabaveny a zničeny desítky tisíc takových baterií. Letos už celkový počet dosáhl více než pěti milionů zničených kusů. Na dnešní tiskové konferenci byly rovněž prezentovány znaky, podle kterých mohou spotřebitelé rozeznat falešný akumulátor od pravé finské baterie. Obrázky s těmito rozdíly budou brzy umístěny také na internetové stránky výrobce.

Janne Jormalainen, viceprezident Nokie, jenž má na starost příslušenství, dodal: „Máme co do činění s velmi prohnaným nepřítelem, který dokáže vyrábět produkty, jež průměrnému spotřebiteli připadají jako originální příslušenství Nokia. Abychom neposkytli našemu protivníkovi náskok, záměrně nyní ještě neoznámíme naše další kroky, které v boji proti padělatelům plánujeme.“

Malý tip: co kdyby se Nokia podívala na cenu svých baterií? Pokud značková baterie pro model 3310 s kapacitou 1 000 mAh stojí téměř 900 Kč a „padělek“ s kapacitou 1 500 mAh seženete za pětistovku, není se čemu divit, že hodně lidí sáhne po levnějším zboží.

A tak si Maria Emilia – ačkoli se už mohlo zdát, že světlé dny jejího života jsou sečteny – po setkání s Fernandem uvědomila, že Edith si tento vztah nezaslouží. Ale o tom až v další části.

Diskuze (20) Další článek: Oskar je potřetí nejlepší (analýza)

Témata článku: Nokia, Belgičan

Určitě si přečtěte