Telit G40: levný mobil s GPRS

Italský výrobce mobilních telefonů se po delší odmlce opět probouzí a uvádí nový low-end s označením G40. Může se pochlubit polyfonním vyzváněním, EMS zprávami a hlavně připojením pomocí GPRS.
Telit G40: levný mobil s GPRS

Telefon pro masy

Mobilní telefony pod značkou Telit se vždy vyznačovaly neotřelým designem, který tradičně vycházel z italské designérské školy. Hlavně poslední počiny studia Giugiaro Design, označené jako G80 a G82, byly dosti divoké. Jejich preview si můžete přečíst zde – G80, G82.

Oba modely byly technologicky vyspělé, a v nabídce výrobce chyběl čistokrevný low-end. Tuto pozici nyní obsadil model s označením G40. Jeho nečekaně umírněný vzhled bych přirovnal k Nokiím, přičemž prostřední řada numerických tlačítek připomíná Ericssony a ovládací kurzor zase mobily značky Panasonic. Každopádně  vzhled G40 je příjemný a nikoho neurazí.

Ve standardu s GPRS

Duální Telit G40 se může pochlubit integrovanou anténou, standardními rozměry a hlavně muší váhou. Ta činí pouhých 75 gramů, což v poměru k rozměrům telefonu 105 x 46 x 18,5 mm napovídá, že máme čest s poměrně kompaktním telefonem. Barevný displej by byl v kategorii low-end zbytečným luxusem, a proto se zde setkáte s displejem monochromatickým. Displej je poměrně velký, o čemž nejlépe vypovídá jeho rozlišení 101 x 80 obrazových bodů. Díky podpoře EMS zpráv jej můžete vyšperkovat logem nebo pozadím.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Paměť na telefonní čísla v telefonu nehledejte, výrobce o této možnosti totiž mlčí. Ani ta pro  textové zprávy ještě není jistá. Zato na prediktivní slovník T9 a možnosti odesílat dlouhé textovky (až pět) se můžete spolehnout. Surfování po vlnách WAPu je dnes samozřejmostí, ale v kategorii low-end samozřejmostí stále není přítomnost GPRS, které surfování stoprocentně zpříjemní. Telefon pracuje s GPRS třídy 4. Z dalších funkcí vyzdvihněme alespoň kalendář a upomínky, budík, stopky, kalkulačku nebo 16hlasé polyfonní vyzvánění.

Telefon pohání Li-Ion baterie s kapacitou 610 mAh, která jej udrží při životě po dobu 240 hodin. Zatím se v ČR nenašla společnost, která by k nám zajímavé telefony z Itálie dovážela. Proto se zde objeví pouze úlovky z dovolené.

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jouda 20. 5. 2003 20:42:33
    na naše koruny stojí 2180,-Kč
  • xxxx_mass 19. 5. 2003 14:51:12

    Ahoj lidi, cenu jsem teda nesehnal, ale dalsi netvori na...

  • P.K. 19. 5. 2003 13:05:00

    Přesně tak, když čtu "levný mobil s GPRS", první, co mě zajímá je,...


komerční sdělení

Komerční sdělení