Telit G80: kamerka a design na maximum

Současný vrchol v nabídce italského výrobce představuje model s označením G80. Na první pohled je jasné, co zde hrálo prim – byl to design nebo vybavení mobilu?
Telit G80: kamerka a design na maximum

O extravagantním mobilu Telit G80, jehož vzhled pochází z věhlasného designérského studia Giugiaro, jsme vás informovali již dříve. Nyní jsou k dispozici i technické parametry a tak si novinku představíme blíže. 

Svou premiéru si odbyl minulý měsíc společně s kolegou G82. Mobilní telefon Telit G80 umožňuje být v dosahu téměř po celém světě – podporovány jsou následující frekvence 900/1800/1900 MHz a stejně jako kolega má i bohatou výbavu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přestože se na to první pohled nezdá, není telefon nijak velký. Optický klam vytváří designově zvýrazněný barevný displej, jehož rozlišení je 160 x 120 pixelů. O kvalitách displeje svědčí jeho nadprůměrné zobrazovací schopnost – přesněji, dokáže zobrazit až 65 000 barev. Rozměry samotného telefonu jsou 104 x 60 x 23 mm a váha činí ucházejících 96 g.

Barevná plácačka

Přítomnost barevného displeje dává tušit, jakéže to funkce a vlastnosti můžeme od nového mobilu očekávat. V první řadě to jsou multimediální zprávy MMS. Pro jejich plné využití byl telefon vybaven integrovanou kamerkou. Ta má rozlišení 320 x 240 pixelů a obrázky s ní pořízené lze odesílat pomocí MMS zpráv nebo pomocí klienta elektronické pošty.  O to, aby spojení nevázlo, se stará technologie GPRS třídy 8 (4+1). Moderní připojení GPRS využijete i při surfování WAPem (2.0). Zabudovaný modem umožní váš stolní počítač připojit k internetu a díky GPRS neplatit za strávený čas, ale jen za objem přenesených dat. Připojení je však možné pouze kabelem. IrDA port byl vynechán. Rovněž technologie bezdrátového připojení Bluetooth zůstala opominuta.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na textovky bez obav

Rozmístění tlačítek na klávesnici je dosti řídké, ale za to přehledné. Kvality klávesnice oceníte při psaní textovek a to i dlouhých (až 5 spojených). K textovkám můžete díky EMS připojit obrázek nebo krátkou melodii. Samozřejmostí je slovník prediktivního vkládání textu T9. Telefonu nechybí ani základní aplikace pro organizaci času, které lze synchronizovat se stolním počítačem pomocí SyncML. Hudebně naladěné uživatele potěší přítomnost polyfonního vyzvánění a zbytek - několik her. Kontakty v telefonním seznamu lze ukládat i do vnitřní paměti telefonu a vyvolávat je hlasovými příkazy. Z nadstandardních funkcí uveďme například barometr.

O tom, že barevný displej si žádá své, se přesvědčí každý jeho uživatel, neboť bude nabíjet častěji než ostatní. Hovorová doba je velmi slušná (6,5 h), ale 160 h v pohotovosti není žádná sláva. Dodejme, že o životodárnou energii se stará Li-Ion baterie s kapacitou 600 mAh.

Diskuze (7) Další článek: Rozhovor s Petrem Hoškem z Nokie: Bluetooth lidé nechtějí

Témata článku: Design, Strávený čas, Kamerka, Stará technologie


Určitě si přečtěte

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 8

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 6

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 16