Telit G80: kamerka a design na maximum

Současný vrchol v nabídce italského výrobce představuje model s označením G80. Na první pohled je jasné, co zde hrálo prim – byl to design nebo vybavení mobilu?
Telit G80: kamerka a design na maximum

O extravagantním mobilu Telit G80, jehož vzhled pochází z věhlasného designérského studia Giugiaro, jsme vás informovali již dříve. Nyní jsou k dispozici i technické parametry a tak si novinku představíme blíže. 

Svou premiéru si odbyl minulý měsíc společně s kolegou G82. Mobilní telefon Telit G80 umožňuje být v dosahu téměř po celém světě – podporovány jsou následující frekvence 900/1800/1900 MHz a stejně jako kolega má i bohatou výbavu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přestože se na to první pohled nezdá, není telefon nijak velký. Optický klam vytváří designově zvýrazněný barevný displej, jehož rozlišení je 160 x 120 pixelů. O kvalitách displeje svědčí jeho nadprůměrné zobrazovací schopnost – přesněji, dokáže zobrazit až 65 000 barev. Rozměry samotného telefonu jsou 104 x 60 x 23 mm a váha činí ucházejících 96 g.

Barevná plácačka

Přítomnost barevného displeje dává tušit, jakéže to funkce a vlastnosti můžeme od nového mobilu očekávat. V první řadě to jsou multimediální zprávy MMS. Pro jejich plné využití byl telefon vybaven integrovanou kamerkou. Ta má rozlišení 320 x 240 pixelů a obrázky s ní pořízené lze odesílat pomocí MMS zpráv nebo pomocí klienta elektronické pošty.  O to, aby spojení nevázlo, se stará technologie GPRS třídy 8 (4+1). Moderní připojení GPRS využijete i při surfování WAPem (2.0). Zabudovaný modem umožní váš stolní počítač připojit k internetu a díky GPRS neplatit za strávený čas, ale jen za objem přenesených dat. Připojení je však možné pouze kabelem. IrDA port byl vynechán. Rovněž technologie bezdrátového připojení Bluetooth zůstala opominuta.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na textovky bez obav

Rozmístění tlačítek na klávesnici je dosti řídké, ale za to přehledné. Kvality klávesnice oceníte při psaní textovek a to i dlouhých (až 5 spojených). K textovkám můžete díky EMS připojit obrázek nebo krátkou melodii. Samozřejmostí je slovník prediktivního vkládání textu T9. Telefonu nechybí ani základní aplikace pro organizaci času, které lze synchronizovat se stolním počítačem pomocí SyncML. Hudebně naladěné uživatele potěší přítomnost polyfonního vyzvánění a zbytek - několik her. Kontakty v telefonním seznamu lze ukládat i do vnitřní paměti telefonu a vyvolávat je hlasovými příkazy. Z nadstandardních funkcí uveďme například barometr.

O tom, že barevný displej si žádá své, se přesvědčí každý jeho uživatel, neboť bude nabíjet častěji než ostatní. Hovorová doba je velmi slušná (6,5 h), ale 160 h v pohotovosti není žádná sláva. Dodejme, že o životodárnou energii se stará Li-Ion baterie s kapacitou 600 mAh.

Témata článku: Design, Kamerka, Stará technologie, Strávený čas

Určitě si přečtěte

Vyfotili jsme všechny barvy iPhonu 8. Nejhezčí je zlatá [galerie]

Vyfotili jsme všechny barvy iPhonu 8. Nejhezčí je zlatá [galerie]

27.  9.  2017 | Láska Jan, Miksa Martin | 48

Který mobil je nejbezrámečkovatější? Nový fenomén je tu, ať chcete nebo ne

Který mobil je nejbezrámečkovatější? Nový fenomén je tu, ať chcete nebo ne

** Jediným pádným argumentem pro bezrámečkový mobil je design ** ...a netvrdíme, že je to špatně ** Který z bezrámečků je ten nejbezrámečkovatější?

17.  9.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 45

Xiaomi Mi Note 3: Vlajková loď dostává větší dvojče

Xiaomi Mi Note 3: Vlajková loď dostává větší dvojče

** Mi Note 3 přichází se skvělým designem i výbavou ** Ačkoliv si hraje na zvětšený Mi 6, není to úplně pravda ** Lákadlem má být duální foťák a 16Mpx selfie s umělou inteligencí

12.  9.  2017 | Miksa Martin | 6


komerční sdělení

Komerční sdělení