Telit G83 – plná výbava za šest tisíc

Italský výrobce v nejbližší době představí další novinku s neobvyklou funkční výbavou, které chybí snad jen Bluetooth. Očekáváme velmi příjemnou cenu.
Telit G83 – plná výbava za šest tisíc

Mobily italského výrobce Telit nejsou v našich končinách příliš známé, ale přesto si zaslouží pozornost. Nabízejí totiž poměrně dobrý poměr ceny a výkonu. A navíc koupěchtiví uživatelé to nemají do Itálie zase tak daleko.

Klepněte pro větší obrázekVšechny modely nabízené pod značkou Telit se pyšní netradičním vzhledem, o který se stará designérské studio Giugiaro. Jestli se toto studio podílelo také na vzhledu nového modelu G83 zatím není jasné, ale uznejte, že design je rozhodně povedený.

Silný v kramflecích

Telit G83 je triální telefon klasické koncepce s abnormálně velkým displejem typu TFT. Ten odpovídá nárokům doby, protože dokáže zobrazit až pětašedesát tisíc barev. Slouží i jako barevný hledáček fotoaparátu vestavěného v zadní části. Pořízené fotografie dosahují klasického rozlišení až 640 x 480 obrazových bodů. Specialitou foťáčku je čtyřnásobné digitální přiblížení.

Fotografie můžete využít při práci s multimediálními zprávami MMS nebo je odeslat jako přílohu elektronické pošty. Telefon totiž nabízí vestavěný e-mailový klient (POP3, SMTP). Kromě zpráv MMS si rozumí i se zprávami SMS a EMS. Není snad třeba ani dodávat, že přenos dat do telefonu i opačným směrem má na starosti technologie GPRS. Nabídka předinstalovaných aplikací je vcelku bohatá – naleznete zde software na úpravu fotografií, propracovaný plánovač s kalendářem a také skladatel melodií. Pokud zjistíte, že něco přece jen chybí, můžete se spolehnout na podporu aplikací v jazyce Java a program doinstalovat. Velikost vnitřní paměti není v tuto dobu známa.

Pouze infraport

Zábava v telefonu není reprezentována jen fotoaparátem, ale také vícehlasým vyzváněním, nabídkou čtyř her nebo barevnými obrázky v pozadí. Spojení s okolním světem zajišťuje infraport, ovšem technologie Bluetooth by telefonu jistě slušela více. Telit G83 bude představen v nejbližší době a do prodeje by se měl dostat ještě před koncem roku, cena byla stanovena na 200 eur. Ale stejně jako u předchozích modelů, ani v tomto případě nelze předpokládat, že se Telit dostane na český trh.

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Telit G83
 • Síť: GSM 900/1800/1900 MHz
 • Rozměry: 110 x 48 x 21 mm
 • Hmotnost: 99 g
 • Displej: TFT, 65 000 barev
 • Foťáček: 640 x 480 pixelů
 • Konektivita: GPRS, infraport, wap
 • Zprávy: MMS, EMS, SMS, e-mail (POP3, SMTP)
 • Vyzvánění: vícehlasé, vibrační
 • Další funkce vlastnosti: Java, hry, kalendář, editor fotografií, skladatel, budík, hlasové vytáčení, diktafon, kalkulačka, převodník měn
 • Dostupnost: 4. čtvrtletí 2003
Diskuze (8) Další článek: Návod: jak nastavit GPRS na počítači

Témata článku: Tisíc, Výbava, Tis

Určitě si přečtěte