Temný rytíř a závody luxusních aut (Java hry)

Staňte se na chvíli Batmanem a osvoboďte Gotham od proradného Jokera. Svezte ve vozech Aston Martin nebo Mercedes.

Dnes se s mobilními java hrami společně podíváme na jednu z nejlepších závodních her Project Gotham Racing, vyzkoušíme veleúspěšnou casual klasiku pro nenáročné Dinner Dash 2, na chvíli se projdeme po potemnělém městu Gotham jako Temný Rytíř a nakonec si na odreagování připomeneme jednu z nejznámějších herních postaviček všech dob ježka Sonica, ve hře Sonic the Hedgehog 2: Dash. Podle návodu v závěru článku si nezapomeňte ověřit, zda je vybraná hra určena pro váš telefon.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Jan Šťastný


Project Gotham Racing

Hned na začátek tu máme palbu z plné polní. Project Gotham Racing je sice už postarší hra, ale ve své době nabídla skutečně maximální požitek z hraní a i nyní se můžeme přesvědčit, že má stále co říct. Hra známá především z konzolové verze totiž přinesla do mobilního závodění svěží vítr, který hráčům natolik učaroval, že hra byla vyhlášena v několika prestižních rubrikách, jako nejlepší závodní hra roku. Závodit můžeme hned ve třech velkých městech: Londýn, Paříž a San Francisco, přičemž cíl celé hry je jednoznačný  vyhrávat závody, získat peníze a za ně si postupně kupovat stále lepší a rychlejší auta. Ze začátku usednete do Hondy NSX, ale pokud se vám bude dařit a budete vydělávat dolar za dolarem, můžete si dopřát luxusní Aston Martin, nebo třeba německý Mercedes Benz.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Každé auto má své statistiky a jízdní vlastnosti, které jsou pro vás tak důležité a pokud má vysokou akceleraci, opravdu to při hraní pocítíte. Project Gotham Racing se nepokouší popřít, že se jedná o konverzi z konzolového světa a je to tak dobře. I proto se tu tak setkáme s „kudos“. Tedy něco jako speciální body, které získáváte různými způsoby v průběhu závodu. Stačí tak třeba jet těsně za vaším protivníkem, driftovat a nebo jen třeba vybrat zatáčku bez poškození vozidla. Výběr závodů je také bohatý, můžete soupeřit jeden proti jednomu, zkusit si tříkolový závod nebo jen rychlý jednokolový sprint. Grafika je propracovaná, tratě jsou vymodelovány se skutečnou precizností a tak nebudete mít sebemenší problém na první rozeznat Tower Bridge v Londýně, nebo kopcovité silnice ze San Francisca. Pokud vaše srdce bije závodnickým rytmusem, je tato hra jasnou volbou.

Project Gotham Racing (závodní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HVXFL na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč) 

Dinner Dash 2

I Dinner Dash 2 je konverzí hry z jiné platformy, tentokráte však z té počítačové. Série Dinner Dash je zařazena do casual sféry, tedy typu hry, kterou hrají převážně „nehráči“ a hraje se jen občas. Na druhou stranu však právě tato hra dokázala, že i z casual se může stát velmi zábavná hra, nad kterou si lámou hlavy obrovské masy lidí po celém světě. Herní systém je jednoduchý a přesto tak působivý. Vaší jedinou starostí bude, aby zákazníci ve vaší restauraci byli spokojeni. Zdá se vám to jako jednouchý úkol? Samozřejmě, že to nebude jen tak. Zezačátku, kdy se vše teprve učíte, půjde vše jako po másle; přijdou hosté, usadíte je, vezmete objednávku, přinesete jim jídlo, zaplatí vám a vy odnesete špinavé nádobí. Prostě běžný den běžného číšníka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jenže s postupem času zákazníků přibývá a s tím i starostí. Tu přijede rodina s děckem, které potřebuje mít dětskou židli, tu se něco rozlije a je třeba to uklidit a o další mimořádné situace není nouze. Zkrátka nebudete to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Za každého spokojeného zákazníka se přičtou body, které jsou důležité pro splnění dané mise. Pokud ovšem budou všichni netrpělivě přešlapovat před restaurací a vy nebudete nic stíhat, žádného závratného hodnocení se nedočkáte. Proto je nutné všechno si uspořádat tak, abyste nedělali zbytečné kroky, které stojí drahocenný čas. Ovládání je namapováno ideálně, pod každým tlačítkem numerické klávesnice se skrývá číslo, jehož obsluhu provádít právě danou klávesou. Hra je jednoduchá na pochopení a především velmi chytlavá. Zkuste, uvidíte, pochopíte.

Dinner Dash 2 (logická):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HTKEE na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč) 

Temný rytíř (The Dark Knight)

Ještě ani pořádně nevychladly sedačky v kinech a už tu máme hru na motivy filmového bestselleru v podobě Batmana: Temného rytíře. Film, který v ziscích za návštěvnost skoro předčil dlouho neporažený Titanic, sklidil zasloužené ovace a my se teď podíváme, jak je na tom hra, která vychází právě z tohoto filmu. Už pomyšlení, že si budete moci vyzkoušet alespoň v mobilní hře, jaké to je být Batmanem, je určitě lákavé, zvlášť když proti sobě budete mít Jokera. Hra je rozdělena do dvanácti misí, které mají velký spád hned od začátku. Hra nekopíruje příběh ze stejnojmenného filmu, i když některé zápletky jsou zde stejné. Budete muset například najít a zničit několik toxických barelů, které Jokerovi kumpáni schovali. Dokonce se vám podaří Jokera i postavit za mříže, ale nebyl by to Joker, aby se toho nějak nevyvlékl. Prozradí vám, že po městě ukryl několik výbušnin, které spustí obrovskou řetězovou reakci. I takový úkol je však pro Batmana hračkou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Teď ke způsobu hraní. Jedná se o klasickou arkádovou hopsačku, která však přináší několik zajímavých novinek. Tak především skutečnost, že Batman zkrátka neumí vyskočit a když se potřebuje dostat někam nahoru, musí využít svého vystřelovacího háku, který má vždy při sobě. V praxi to určitě nevadí, spíše naopak. Vekou předností Batmana je ale jednoznačně bojový systém. Nejen že Batman umí dělat různá smrtící komba, ale dokáže se i výborně krýt a nebo zneškodnit nic netušícího nepřítele zezadu jednou ranou do zátylku. Boje nablízko jsou tak opravdu zábavné, kolikrát se vám podaří vytvořit kombo, o kterém jste ani nevěděli, že existuje. Na oslavy však není moc času, Gotham je stále v nebezpečí, tak ho pojďme rychle zachránit!

Temný rytíř (dobrodružná):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HSLRX na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč) 

Sonic the Hedgehog 2: Dash!

Sonic the Hedgehog 2: Dash! je další pokračování příběhů populárního ježka Soníka. Je tomu už dlouhých 18 let, kdy v Japonsku firma Sega vytvořila tuto postavu a za tu dobu už byl Soník využit nesčetněkrát v různých hrách a na různých platformách. O předělávku do mobilní podoby se tentokrát postarali vývojáři z Glu. Hratelnost však zůstává neměnná a to je také největší devízou této hry. Opět se budete dobře bavit z modro-střapatým ježkem při překonávání různých pastí a propastí, nesmíme zapomenout ani na tradiční sbírání zlatých kroužků, které jsou občas posazeny do velmi těžko přístupných míst. Vaším cílem je získat zlatých kroužků co nejvíce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V této hře neexistuje smrt jako taková, pokud provedete špatný skok, postavička zmizí, ale po odebrání pár zlatých kroužků se Soník vrátí zpět a vy tak můžete v klidu pokračovat dále. Především proto se vyplatí dát si větší námahu a zlaté kroužky poctivě sbírat. Tento díl převšuje předešlé v různých tajných skrýších, které postupně budete odhalovat a za každou zísáte pěknou odměnu. Graficky je hra opět na výši, zobrazují se hezky vymodelované lokace, a to především v přírodě. Hra ale rozhodně není určena jen nejmladším pařanům, obtížnosti některých částí jsou poněkud tužší. Po několikerém snažení ale zvládne hru úplně každý.

Sonic the Hedgehog 2: Dash! (plošinovka):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HGELN na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč) 

Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).

Váš názor Další článek: Jak se přes Zlaté stránky dovolat kamkoliv po celé ČR zdarma

Témata článku: Software pro mobily, Luxus, Hry, Hák, Sonic the Hedgehog, Číšník, Zábavná hra, Běžný den, Auto, Java, Svěží vítr, Závodní hra, Drahocenný čas, Lux, Závod, Sega


Určitě si přečtěte

RECENZE: Sony Xperia XA2 — z ošklivého káčátka bujarou modelkou

RECENZE: Sony Xperia XA2 — z ošklivého káčátka bujarou modelkou

** Xperia XA2 již nevypadá jako omyl japonského designéra ** Vylepšení přišla snad ve všech směrech a jsou to vylepšení znatelná ** Tenhle kousek se prostě povedl již od prvního pohledu **

Jakub Vrbacký | 24

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 6 Pro — Proč měnit, co skvěle funguje?

** Osvědčený recept z dílny Xiaomi, který pořád funguje ** NFC a USB-C se řadě Redmi bohužel stále vyhýbá ** Ve srovnání s předchůdcem pouze kosmetický facelift

Martin Herodek | 24

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 40

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

** Honor 7A je ideální smartphone pro děti či začátečníky ** Nestojí moc a systém na něm jede hezky plynule ** Má rozumně nastavené parametry, zabezpečení a hezké barvy **

Jakub Vrbacký | 20

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 22

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

** Displej 18 : 9 jde udělat bez výřezu, hurá! ** Zapomeňte na paměťovou kartu a jack ** Čistý Android One je hodně svižný

Ondrej Papánek | 49