Tenhle způsob SMS Vánoc zdá se mi poměrně šťastným...

„Propípaných“ Vánoc se už zřejmě nikdy nezbavíme. Pohlednice s vánočními motivy vytlačily textové zprávy a elektronické pohlednice. Já na tom však nevidím nic špatného, ba naopak.
Tenhle způsob SMS Vánoc zdá se mi poměrně šťastným...

„Polož ten krám a pojď konečně nazdobit stromek!“ slyším už nejmíň podesáté „nebo ti ten mobil vyhodím z okna!“. Jak můžu položit mobil, když stále přichází desítky vánočních esemesek od přátel, kamarádů a kamarádek, spolužáků a kolegů? A já na ně musím odpovědět! Na stromek není čas... Poslouchám babiččinu desátou verzi myšlenky o zkažené soudobé společnosti, která jaksi pozapomněla na líbezné Ladovy zimní výjevy na pohlednicích, s krasopisně nadepsanou adresou a přáním poklidného prožití Vánoc. Jsme skutečně tak zkažení?

Myslím, že ne. Pravdou je, že nám moderní technologie – třeba zrovna esemesky - umožňují lenivět. Nemusíme shánět pohledy a olizovat známky, hledat schránky a strachovat se, aby „čumkarta“ přišla včas. Na druhou stranu - snad každý musí uznat, že je starý dobrý pohled jaksi kultivovanější formou přání, nežli textovka, kterou příjemce dříve či později smaže. Proč se mi tedy nezdá způsob SMS Vánoc nešťastným?

Jde o množství. Jistě si pamatujete dobu, kdy jste posílali pohledy: Babičce a dědečkovi z Dolní Lhoty, babičce a dědečkovi z Horní Lhoty a případně blízkým příbuzným. Esemesky nám díky ceně umožní popřát snad každému v telefonním seznamu. Bývalým spolužákům, kamarádům, obchodním partnerům a podobně. Zkrátka místo pěti pohledů pošlete padesát textovek, popřejete více lidem a více lidem uděláte radost svým blahopřáním.

P.S: I babička uznala, že je na tom něco pravdy a taky chce potěšit své blízké. Ještě ale neumí psát zprávy; omluvte mě, prosím, běžím jí pomoct!

Témata článku: SMS

14 komentářů

Nejnovější komentáře

 • viktor99 28. 12. 2002 22:14:18

  jenom poznamecka:

  ale zdaleka ne vsichni maji Oskara

 • viktor99 28. 12. 2002 22:10:33
  Dekujeme za hodnotny prispevek do diskusniho fora ohledne rozesilani...
 • Jiří Kuruc 28. 12. 2002 18:26:06
  Ano, tyto zprávy také nemám rád! Nejlepší jsou ty napsané přímo...
Určitě si přečtěte

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

** Hlasový provoz na Štědrý den se výrazněji nelišil od běžného víkendu ** Klesá počet odeslaných SMS ** Jejich úlohu přebírají sociální sítě, messengery a částečně MMS

28.  12.  2016 | Láska Jan | 18

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

V posledních měsících se zprávy z Kuby nesly spíše v optimistickém duchu. Vláda prezidenta Raúla Castra údajně směřuje k uvolňování přísného komunistického režimu, na ostrově přistávají letadla a lodě plné turistů, státy po celém světě plánují otevírání svých zastupitelství. Značně v rozporu je pak s danými událostmi zpráva, se kterou přišel kubánský blog 14ymedio.com. Podle něj mobilní operátor Cubacel na popud vlády úmyslně cenzuruje SMS zprávy.

10.  9.  2016 | Tryner Miroslav | 20


komerční sdělení

Komerční sdělení