Tenhle způsob SMS Vánoc zdá se mi poměrně šťastným...

„Propípaných“ Vánoc se už zřejmě nikdy nezbavíme. Pohlednice s vánočními motivy vytlačily textové zprávy a elektronické pohlednice. Já na tom však nevidím nic špatného, ba naopak.
Tenhle způsob SMS Vánoc zdá se mi poměrně šťastným...

„Polož ten krám a pojď konečně nazdobit stromek!“ slyším už nejmíň podesáté „nebo ti ten mobil vyhodím z okna!“. Jak můžu položit mobil, když stále přichází desítky vánočních esemesek od přátel, kamarádů a kamarádek, spolužáků a kolegů? A já na ně musím odpovědět! Na stromek není čas... Poslouchám babiččinu desátou verzi myšlenky o zkažené soudobé společnosti, která jaksi pozapomněla na líbezné Ladovy zimní výjevy na pohlednicích, s krasopisně nadepsanou adresou a přáním poklidného prožití Vánoc. Jsme skutečně tak zkažení?

Myslím, že ne. Pravdou je, že nám moderní technologie – třeba zrovna esemesky - umožňují lenivět. Nemusíme shánět pohledy a olizovat známky, hledat schránky a strachovat se, aby „čumkarta“ přišla včas. Na druhou stranu - snad každý musí uznat, že je starý dobrý pohled jaksi kultivovanější formou přání, nežli textovka, kterou příjemce dříve či později smaže. Proč se mi tedy nezdá způsob SMS Vánoc nešťastným?

Jde o množství. Jistě si pamatujete dobu, kdy jste posílali pohledy: Babičce a dědečkovi z Dolní Lhoty, babičce a dědečkovi z Horní Lhoty a případně blízkým příbuzným. Esemesky nám díky ceně umožní popřát snad každému v telefonním seznamu. Bývalým spolužákům, kamarádům, obchodním partnerům a podobně. Zkrátka místo pěti pohledů pošlete padesát textovek, popřejete více lidem a více lidem uděláte radost svým blahopřáním.

P.S: I babička uznala, že je na tom něco pravdy a taky chce potěšit své blízké. Ještě ale neumí psát zprávy; omluvte mě, prosím, běžím jí pomoct!

Diskuze (14) Další článek: Prodej mobilů: zlaté časy se vracejí?

Témata článku: SMS, Poměr, Způsob

Určitě si přečtěte